• Головна
  • А що тим, хто без гаджетів? Усе про дистанційне навчання учнів
09:43, 14 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

А що тим, хто без гаджетів? Усе про дистанційне навчання учнів

А що тим, хто без гаджетів? Усе про дистанційне навчання учнів

З листопада, після тривалих осінніх канікул, учні перейдуть знову на дистанційку.

Які ж вимоги до такої організації прописані в законодавстві?

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 8 вересня 2020 року №1115 дистанційне навчання можна проводити за індивідуальним навчальним планом.

Що використовувати для зв'язку з учнями має вирішувати педагогічна рада школи. Тут законодавство прописує академічну свободу. Наприклад, використання державної інформаційно-телекомунікаційної системи або інших.

Якщо вирішить педрада, то можуть ввести електронний розклад занять, електронний класний журнал й щоденники.

Забезпечувати організаційну та методичну підтримку вчителів має керівник. Тобто вчителям можуть видавати ПК чи ноутбуки з можливістю використання засобів аудіо-, відеоконференцзв'язку.

Батьки мають сприяти виконанню освітньої програми та дбати про фізичне та психічне здоров'я дітей.

Якщо дитина не бере участь в освітньому процесі протягом 10 робочих днів підряд з невідомих причин, то школа заклад освіти інформує про це службу у справах дітей.

Які ж заняття на дистанційці?

Прописано у Положенні, що уроки проводять у вигляді навчальних (практичних, лабораторних) занять, корекційно-розвиткових, вебінарів, онлайн-форумів, конференцій. Це може бути самостійна, дослідницька, пошукова, проєктна робота, навчальні ігри, консультації тощо.

Головне - регулярна та змістовна взаємодія суб'єктів дистанційного навчання, з використанням форм індивідуальної та колективної навчально-пізнавальної діяльності учнів, а також здійснення ними самоконтролю, йдеться в наказі.

Проводитися заняття можуть онлайн та офлайн. Це може бути відео-, аудіоматеріали, графічна, текстова інформація.

Вимога - 30 % часу занять в синхронному режимі.

Що робити тим, в кого немає комп'ютерів чи гаджетів?

"Для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин (стан здоров'я, відсутність доступу (обмежений) до мережі Інтернет або технічних засобів навчання, зокрема дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, багатодітних, малозабезпечених), заклад освіти забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів (телефонний, поштовий зв'язок тощо)", написано в тексті.

Тобто вчитель має телефонувати таким дітям чи пересилати поштою завдання. Інші засоби - це мається на увазі усе, крім онлайну.

Оцінки можуть ставити дистанційно з використанням можливостей цифрових технологій - відеоконференц-зв'язку.

Інклюзія

У Положенні прописано, що дистанційне навчання тільки для тих, хто не має медичних протипоказань до занять із комп'ютерною технікою.

Для інклюзії розробляють індивідуальну програму розвитку. Таке навчання може включати допоміжні технології (все за кошти батьків).

Наприклад, озвучування даних з екрану, голосове введення тексту, субтитри, клавіатури зі спеціальними можливостями тощо) з урахуванням індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів таких осіб.

Для таких дітей навіть дистанційка не може бути без участі асистента вчителя й/або асистента учня.

Дистанційка з листопада та карантин на вихідні: що говорять лікарі та нардепи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вчителі #навчання #школа #кременчук #дистанційне
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...