• Главная
  • "Квиток" до Ростова для КСУ: у суді зробили заяву, а їх голову викликають в ДБР
13:04, 30 октября 2020 г.
Надежный источник

"Квиток" до Ростова для КСУ: у суді зробили заяву, а їх голову викликають в ДБР

"Квиток" до Ростова для КСУ: у суді зробили заяву, а їх голову викликають в ДБР

Сьогодні з 10 ранку під будівлею КСУ зібралися протестувальники, що вимагають відмінити рішення суду про неконституційність статті 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за декларування недостовірної інформації.

Президент України вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо припинення повноважень суддів Конституційного суду, визнати рішення про декларування недійсним.

У ст. 149 Конституції прописано порядок припинення повноважень судей КСУ.

Стаття 149.1. Повноваження судді Конституційного Суду України припиняються у разі:

1) закінчення строку його повноважень;

2) досягнення ним сімдесяти років;

3) припинення громадянства України або набуття ним громадянства іншої держави;

4) набрання законної сили рішенням суду про визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим, визнання недієздатним або обмежено дієздатним;

5) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення ним злочину;

6) смерті судді Конституційного Суду України.

Підставами для звільнення судді Конституційного Суду України з посади є:

1) неспроможність виконувати свої повноваження за станом здоров'я;

2) порушення ним вимог щодо несумісності;

3) вчинення ним істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді Суду або виявило його невідповідність займаній посаді;

4) подання ним заяви про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням.

Рішення про звільнення з посади судді Конституційного Суду України Суд ухвалює щонайменше двома третинами від його конституційного складу.

Також сьогодні повідомили, що викликають на допит голову суду. Допит буде в понеділок.

"Під час досудового розслідування досліджується вплив злочинної організації на діяльність господарських судів, винесення ними неправосудних рішень в інтересах наближених осіб для незаконного відчуження майнових активів. Так, Голова КСУ перевіряється слідчим шляхом на участь у злочинній організації, вчинюваних у її складі злочинах, а також у вжитті заходів до приховування злочинів", - йдеться в повідомленні ДБР.

Що не так із рішенням? КСУ зробив заяву

"Дослідивши склад злочину, передбаченого статтею 366-1 КК України, Конституційний суд України дійшов висновку, що використання юридичних конструкцій, в яких відсутній чіткий перелік законів, унеможливлює однозначне визначення кола суб'єктів злочину, а відсилочні норми унеможливлюють встановлення кола їх адресатів.

Як наслідок, до відповідальності за умисне неподання декларації може бути притягнуто осіб, які не можуть бути учасниками правовідносин з декларування, а тому свідомо не виконали такого обов'язку. Зазначене не узгоджується з поняттям правової держави та принципом верховенства права, закріпленим у частині першій статті 8 Основного Закону України, зокрема такими його елементами, як юридична визначеність та передбачуваність закону.

З наведених позицій Конституційного суду України вбачається, що законодавцем має бути введено таке антикорупційне законодавче регулювання, яке забезпечить дотримання принципу верховенства права, складові якого: юридична визначеність, передбачуваність, пропорційність і відповідність", - йдеться в тексті.

За неподання декларації можуть притягуватися особи, що не є учасниками правовідносин по декларуванню, пояснюють у заяві.

Фото з протестів (ВВС та Чесно)

Українці більше не мають доступу до декларацій чиновників

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#ксу #суд #антикорупційний #рішення #протести #заява #дбр
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...