• Головна
  • Сховище ядерних відходів вже відкрили в зоні відчуження
14:03, 24 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Сховище ядерних відходів вже відкрили в зоні відчуження

Сховище ядерних відходів вже відкрили в зоні відчуження

У Чорнобильській зоні днями відкрили перший пусковий комплекс Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Про це повідомляє НАЕК «Енергоатом».

"Ще 14 пускових комплексів будуть добудовані до 2040 року – паралельно із заповненням майданчика Сховища контейнерами з ВЯП. Всі споруди Сховища готові до прийому та перевантаження відпрацьованого ядерного палива (ВЯП). В рамках першого пускового комплексу встановлено чотири системи зберігання палива й зведено всю необхідну інфраструктуру. Забетонований майданчик, на якому і будуть розміщені контейнери з ВЯП, чекає на першу партію", - йдеться в повідомленні.   

Сховище ядерних відходів вже відкрили в зоні відчуження, фото-1

У майбутньому обсяги радіоактивних відходів при переробці ВЯП мають суттєво зменшитися, адже наукова й інженерна думки не стоять на місці, тож методи переробки удосконалюються.

В перспективі вони дадуть можливість максимально «витягувати» з відпрацьованого палива усі корисні складові. І тоді Сховище буде не просто майданчиком для тривалого зберігання ВЯП, а місцем зберігання цінної сировини. 

Сховище ядерних відходів вже відкрили в зоні відчуження, фото-2

"Сировина «спатиме» у Сховищі за двобар’єрною технологією сухого довготривалого зберігання (у середовищі інертного газу в контейнерах з пасивним повітряним охолодженням), розробленою спеціально для України компанією Holtec International, яка має величезний досвід у спорудженні подібних об’єктів по всьому світові. Технологія отримала ліцензію Комісії ядерного регулювання США (US NRC), а також пройшла державну експертизу в Україні – на відповідність нормативним вимогам з ядерної та радіаційної безпеки. За її результатами у листопаді 2016 року Колегія Держатомрегулювання схвалила позитивний експертний висновок", - пишуть на сайті. 

Подібні до українського ЦСВЯП сховища – високотехнологічні об’єкти з максимальним рівнем ядерної та радіаційної безпеки із використанням обладнання і технологій Holtec – експлуатуються в Іспанії, на атомних станціях Аско і Хосе Кабрера.

Устаткування Holtec для сухого зберігання ВЯП використовують також у Бельгії, Швеції, Великобританії та США. Тож певний час після запуску ЦСВЯП буде найсучаснішим і найбезпечнішим у світі майданчиком зберігання ядерного палива у своєму класі.

100 років на ЦСВЯП зберігатимуть відпрацьоване ядерне паливо з атомних електростанцій – Рівненської, Хмельницької та Южно-Української.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чорнобиль #ядерні_відходи #сховище #україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...