За булінг вчителя можуть звільнити, - судовий прецедент

За булінг вчителя можуть звільнити, - судовий прецедент,  Близнюк Анна

Булінг до учнів з боку вчителя тягне за собою звільнення з посади. Про судовий прецедент, коли Верховний суд відмовив поновити обвинувачену в булінгу жінку на посаді відомо з повідомлення Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки.

Мова йде про справу № 279/44/20. Вину жінки, що систематично висловлювала образливі чутки, словесно зачіпала неповнолітнього, було доведено. У задоволенні її скарги відмовлено.

Що каже законодавство про булінг з боку вчителів?

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 41 КЗпП України аморальні проступки, вчинені працівником, який виконує виховні функції, - це підстава розірвання трудового договору з ним.

Освітяни повинні мати високі моральні переконання і бездоганну поведінку, адже вони є авторитетом для учнів.

За недостойну поведінку, порушення моральних норм його можуть звільнити з роботи. Така поведінка має бути підтвердженою конкретними фактами.

Також доведені факти булінгу, заподіяння педагогічним працівником шкоди психічному здоров’ю учня теж є підставами для звільнення на підставі п. 3 ч.1 ст. 41 КЗпП України.

Судові прецеденти щодо зворотнього булінгу теж є. 28 лютого 2019 року Нетішинський міський суд прийняв рішення щодо притягнення до адміністративної відповідальності старшокласника за вчинення булінгу.

Булінг проявлявся у систематичних образах та психологічному тиску на вчителя зі сторони учня. Підлітка визнали винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 173-4 (Булінг (цькування) учасника освітнього процесу) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матір оштрафували на 850 гривень.

В Україні погіршилося психологічне здоров’я вчителів

суспільство школи звільнення учні суд булінг
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
172 просмотра в феврале
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии