• Головна
  • Для довічно ув'язнених з'явиться можливість зменшити свій строк
14:22, 4 березня 2021 р.
Надійне джерело

Для довічно ув'язнених з'явиться можливість зменшити свій строк

Для довічно ув'язнених з'явиться можливість зменшити свій строк

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроєкт №4049, що  дозволить звільняти осіб, які засуджені до довічного позбавлення волі.

Ті, хто вже пробув за гратами 10 років на момент набрання чинності закону зможуть подати клопотання про заміну довічного покарання.

"Покарання у виді довічного позбавлення волі може бути замінено на покарання у виді позбавлення волі строком від п’ятнадцяти до двадцяти років, якщо засуджений відбув не менше десяти років призначеного судом покарання", - йдеться в проєкті.

Але у справі «Петухов проти України (№ 2)» (заява № 41216/13) Європейський суд (ЄСПЛ) наголосив, що має бути умовно-дострокове звільнення для довічно засуджених. Рішення набуло статусу 9 вересня 2019 року.

Судді вбачали в цьому порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Законопроект №4049 передбачає зміни до КУпАП у випадках наркоторгівлі та виробництва наркотичних препаратів, порушення водіями (щодо ременів безпеки або мотошоломів), а також стосовно розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях.

Порушників за ці проступки не арештовуватимуть, але штрафи збільшаться.

Раніше міністр юстиції Денис Малюська наголосив, що на кожного довічно засудженого в місяць витрачають по 10 тисяч гривень. Таких засуджених близько 1,5 тисячі осіб.

"Утримання кожного з них – це не менше ніж 10 тисяч гривень на місяць. Ми їх харчуємо, охороняємо, забезпечуємо проживанням. Я розумію, що все це поганенької якості, але менше з тим", - наголосив він.

Пробаційний нагляд замість ув'язнення: міністр хоче змінити міри покарання

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кодекси #зміни #вр #тюрма #адміністративні
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...