• Головна
  • Кременчужани б'ють на сполох: на озері Щучому екологічна катастрофа
11:04, 22 березня 2021 р.
Надійне джерело

Кременчужани б'ють на сполох: на озері Щучому екологічна катастрофа

Кременчужани б'ють на сполох: на озері Щучому екологічна катастрофа

За 15 кілометрів від Кременчука розташовані дачні наділи кременчужан та горішньопланівців - Садове товариство "Дружба", що у місті Горішні плавні по вул. Горького, 195.

Там гарна природа, мальовничі озера, свіже колись повітря. Поруч ландшафтний заповідник "Лісові озера" та заказник місцевого значення "Заплава Псла".

Садове товариство засноване у 1967 році працівниками Кременчуцького сталеливарного заводу для ведення садового господарства і відпочинку.

Однак вже декілька років люди не можуть там відпочивати і вирощувати городину, бо все навкруги вкривається гранітним пилом.

Поруч розташований ПАО Рижівський гранітний кар'єр. Там встановили ще декілька подрібнювачів й ситуація ще більше погіршилася.

Кременчужани б'ють на сполох: на озері Щучому екологічна катастрофа, фото-1

Бо все у радіусі декілька кілометрів вкривається пилом. Рік тому нардеп Олексій Мовчан обіцяв дачникам допомогти, але так нічого і не вирішилося.

На місце влітку 2020 року приїжджала Держекоінспекція. Провела перевірку Рижівського гранітного кар'єра. Було виявлено порушення в діяльності кар'єра, про це пишуть в ФБ групі "Дружба СТ".

Відповідно до Акту 06-28/455 підприємство зобов'язали привести своє обладнання у відповідність до умов екологічного висновку 2013 року, на підставі якого вони працюють.

Однак підприємство відкрило нову промзону з дробаркою в листопаді 2019. Екологи бачили нову промзону тому й видали припис про усунення порушень, говорить Оксана Бабенко.

"Крім того, вилізли на берег озера, насипали на нього терикони, про природоохоронні та водоохоронні зони нічого не чули", - додає вона.

Суд припис скасував через те, що інспектор допустив процедурні порушення при проведенні позапланової перевірки.

Відповідно до ЗУ "Про оцінку впливу на довкілля" будь-яка планована шкідлива діяльність на підприємстві повинна пройти через процедуру ОВД.

"По суті, припис зобов'язував кар'єр прибрати все нове обладнання з берега і пройти процедуру з ОВД. На сьогоднішній день в реєстрі ОВД відомості щодо цього об'єкту відсутні. А по закону - заборонено здійснювати таку діяльність без висновку з ОВД. Суть процедури ОВД: повідомлення про плановану діяльність - громадське обговорення - врахування побажань або заперечень громади - дослідження екологів про вплив на довкілля пропонованої планованої діяльності - видача висновку ОВД Полтавською ОДА чи Міндовкілля відмова у видачі такого висновку. Кар'єр подав на Держекоінспекцію в суд. Вимоги - визнати дії інспектора при перевірці незаконними і скасувати весь припис. Суд повністю задовольнив їх позов. Припис скасували. У Держекоінспекції строк подачі апеляції до 9 квітня. Якщо вони цього не зроблять, рішення суду вступить в силу і кар'єр нічого не зобов'язаний буде прибирати. Про кричущі порушення з боку кар'єра на судовому засіданні мова навіть не йшла, судовий розгляд був зовсім з інших підстав", - йдеться в дописі.

Тож тепер, до квітня, Держекоінспекція має подати апеляцію.

Ми писали, що влітку 2020 року слідчо-оперативна група першого відділення поліції перевіряла інформацію щодо робіт на Малокохнівському кар'єрі.

У групі ХКременчук в Телеграмі опублікували відео зі стовпами диму, що піднялися над кар'єром.

Сильний вибух: на відео зафільмували стовби диму на кар'єрі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#озеро #кременчуцький_район #екологія #карєр #граніт
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...