Новини компаній
16:40, 13 квітня 2021 р.
Що робити коли болить горло
Новини компаній
Причини болю в горлі
Впродовж життя ми часто стикаємося з тим, що болить горло. Сезонні застуди або хронічні захворювання - причин може бути багато. Його можуть супроводжувати подразнення під час ковтання, першіння, сухість, поколювання, осиплість або відсутність голосу, кашель. Самодіагностування застуди не завжди вірне, тому щоб уникнути ускладнень варто звернутися до отоларинголога або терапевта.
Варто пам'ятати, що якщо болить горло при ковтанні чи диханні - це симптом, що вказує на розвиток запального процесу (в області мигдалин або задньої стінки глотки). Імовірні причини:
- інфекція
- загальне переохолодження організму
- алергія,
- надмірне вживання морозива, холодних напоїв
- травмування слизової оболонки або її пересушування
- ослаблений імунітет як загальна причина
Трапляється, що до лікаря звертаються пацієнти зі скаргами на те, що болить горло при ковтанні з однієї сторони. Це не дуже коректно: горло болить з обох сторін, просто людина більше відчуває біль з якогось одного боку. Причиною такого “одностороннього” болю найімовірніше є:
- тонзіліт
- фарингіт
- ларингіт
Вказані захворювання можуть проходити в гострій і хронічній формі. Необхідно зважити, що, будучи викликані різними патогенними мікроорганізмами, за своєю клінічною картиною вони можуть бути дуже схожі. Незалежно від того, болить горло з правої сторони чи з лівої - виражений больовий синдром є ознакою серйозної інфекції. При відсутності лікування гостра форма захворювання може перейти в хронічну, тому необхідно вчасно звернутися за допомогою до фахівця.
Як зняти біль в горлі
За умови, що до лікаря потрапити на прийом не вдалось, а питання що робити якщо болить горло нікуди не зникає, є кілька дієвих способів місцевого лікування болю. До першого способу відносять таблетки для розсмоктування, які можна за вигідною ціною знайти на сайті https://liki24.com/uk/search/trahisan/. Трахісан використовується для зменшення больових відчуттів та має антимікробну й антибактеріальну дію. Вказаний препарат застосовується зокрема при тонзиліті та фарингіті. Якщо постійно болить горло, то кожні 2 години можна вживати по таблетці.
До другого способу належать спреї, що мають знеболюючу, антимікробну, протизапальну дію. Застосовувати спрей слід 3 рази на добу. І спреї, і таблетки будуть ефективні, коли горло червоне і болить.
До третього способу відносяться антибактеріальні препарати, а до четвертого - антивірусні. Оскільки результат лікування напряму залежить від збудника, рекомендується звернутися за діагнозом до фахівця. Коли сильно болить горло, важливо як позбутися неприємних відчуттів, так і вилікувати першопричину препаратами, які розроблені для боротьби з конкретним захворюванням.
Важливою частиною терапії є полоскання. Для них використовуються готові аптечні розчини, до складу яких входять протизапальні компоненти. В домашніх умовах можна приготувати содово-сольовий розчин: до 200-250 мл теплої води необхідно додати 1 чайну ложку солі та 1 чайну ложку соди. Полоскання рекомендується проводити 4 рази на добу. Якщо болить горло при ковтанні, слід все ж постаратися застосовувати процедуру після прийому їжі. В такому випадку застосування полоскання буде ефективніше, адже розчин довше знаходитиметься на поверхні горла.
Якщо болить горло і водночас наявна підвищена температура тіла, рекомендується пити багато рідини. Це дозволить зменшити концентрацію токсинів в крові, прискорить їх виведення Таким чином знизиться температура і можна запобігти зневоднення організму.
Поява інших симптомів, таких як набряк шиї, ускладнене дихання, складнощі з відкриттям рота, висипання на тілі, висока температура, загальна інтоксикація - це привід викликати швидку допомогу.
Профілактика болю в горлі
Незалежно від того, чи болить горло без температури, чи з температурою, відчуття все-рівно неприємні. Тому хочеться уникнути їх і в нас є кілька порад яким саме чином. Оскільки причини/збудники різноманітні, то і рекомендації відрізнятимуться:
- алергікам варто уникати прямого впливу чинників (контакту з тваринами, пилком, тощо)
- при роботі з хімічними засобами, наприклад хлорвмісними препаратами, використовувати засоби захисту дихальних шляхів
- попередити вірусні та бактеріальні інфекції допоможе щоденні дотримання правил гігієни, зміцнення імунітету.
Навіть якщо наявні хронічні захворювання дихальних шляхів і є вірогідне припущення, щодо причин, чому болить горло, слід звернутися до лікаря, щоб діагностувати причину, підібрати відповідний спосіб лікування та визначитися з препаратами, які підійдуть у конкретному випадку.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:49
7 жовтня
12:00
7 жовтня
Оголошення
09:50, 29 вересня
09:50, 29 вересня
09:50, 29 вересня
09:50, 29 вересня
09:50, 29 вересня
live comments feed...