• Головна
  • Інфляція – що це, від чого залежить і чому ціни постійно ростуть?
Новини компаній
17:55, 6 травня 2021 р.

Інфляція – що це, від чого залежить і чому ціни постійно ростуть?

Новини компаній
Інфляція – що це, від чого залежить і чому ціни постійно ростуть?, фото-1

Кожен з нас заробляє та витрачає гроші на найрізноманітніші товари і послуги. Саме тому рівень цін суттєво впливає на наші з вами витрати. Через такий процес як інфляція відбувається здорожчання вартості товарів і це у свою чергу змушує нас витрачати коштів більше, аніж ми того планували.

Що таке інфляція та які її основні причини

Інфляцією називають процес суттєвого зменшення купівельної спроможності коштів та відповідно поступове здорожчання товарів й зростання цін на різноманітні послуги за конкретний проміжок часу.

Залежно від рівня свого доходу та характерних людині споживчих звичок, відповідно на нас з вами різним чином відчувається вплив інфляції. Серед основних причин інфляції спеціалісти виділяють надмірну емісію грошей та відповідно збільшення обсягів кредитування.

Від яких саме критеріїв залежить інфляція?

Інфляція основним чином залежить від декількох факторів. Зокрема серед них було б доцільно виокремити наступні:

  • Доступні в обігу гроші. Згідно із законом обігу коштів, в сумі всі ціни на послуги з товарами дорівнюють сумі всіх коштів, що помножена на к-ть «обертів».
  • Швидкість обігу грошей. Інакшими словами це кількість разів, що одна грошова одиниця була використана протягом певного періоду часу для оплати послуг та товарів.
  • Обсяг присутніх на ринку товарів. Відповідно вартість товарів зростає тоді, коли попит на них перевищує пропозицію.
  • Суттєве збільшення можливостей кредитування. Оскільки банки дають кредитні кошти, відповідно відбувається створення так званих «додаткових грошей». Це у свою чергу впливає на ціни. Якщо бути більш точними, то зростання обсягів кредитування може спричинити зростання цін.

Як саме на кожного з нас впливає інфляція?

Хай там як, проте інфляція повсякчас впливає на суб'єктів економіки та їх поведінку в економічному плані. Стабільні ціни на товари та послуги, або помірна інфляція – це те, що впливає позитивним чином на зростання заощаджень домогосподарств та відповідно на підвищення їх рівня довіри до влади.

Одним із основних наслідків інфляції є суттєве зниження життєвого рівня жителів країни. Найбільшим чином під час інфляції постраждають саме ті групи населення, що вважаються найбіднішими, отримуючі від держави соц. допомогу чи фіксовану заробітну плату.

Як уникнути інфляції, і чи взагалі можливо?

Прості громадяни майже не знають захисту від інфляції. Адже хто б та щоб не говорив, від здорожчання цін можуть виграти лише ті суб'єкти економіки, котрі одні серед перших отримують до додатково випущені кошти.

Досить відомим та гарним способом порятунку доходів від їх знецінення називають не накопичування готівки, як ви могли подумати, а позбавлення від неї – придбання на них цінного майна або ж обміну національної валюти на більш стабільну іноземну.

Також варто пам'ятати, що під час процесу інфляції знецінюються лишень заощадження. В той час коли мова йде про кредити з фіксованою ставкою, їх реальна вартість зменшується. Ось чому періоди коли інфляція перебуває на своєму піку, вигідно оформляти довгострокові банківські споживчі кредити, що характеризуються наявністю фіксованої ставки, вигідно також оформлювати безпроцентні розстрочки.

 Першоджерело: https://financer.com/ua/blog/inflation/ 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...