В Україні заборонили пластикові пакети, за безкоштовне розповсюдження штраф до 34000 грн

В Україні заборонили пластикові пакети, за безкоштовне розповсюдження штраф до 34000 грн

 1 червня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, яким забороняється розповсюджувати пластикові пакети крім біорозкладних.

У компаній є 9 місяців на адаптацію.

Законопроєкт №2051-1 підтримали 297 нардепів.

Закон покликаний зменшити обсяг використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану довкілля та благоустрою територій.

Закон забороняє розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів та оксорозкладних пластикових пакетів.

Ця заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, а до 2023 року також і на надтонкі пластикові пакети товщиною до 15 мікрон, що призначені для пакування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду.

Заборонять використовувати маркування "біо", "біопакет" та "біорозкладний", якщо пакети не мають здатності до біорозкладання згідно європейських норм. Крім того, заборонять схиляти споживачів до купівлі пластикових пакетів.

Через 9 місяців з моменту підписання закону повинні з'явитися альтернативи: паперові пакети, торбинки багаторазового використання. 

 Після завершення перехідного періоду заборонені пакети не можна буде розповсюджувати, вони підлягатимуть утилізації. За безоплатне розповсюдження пакетів передбачено штраф від 1700 до 3400 грн, за повторне порушення – від 3400 до 8500 грн. 

Якщо ж суб'єкт порушить заборону на розповсюдження пакетів, сплатить штраф від 8500 до 17000 грн вперше, а за повторне порушення – від 17000 до 34000 грн.

пакети біопакети закон
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
148 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии