• Главная
  • В Україні введуть покарання за продаж ліків неповнолітнім
13:11, 15 июня 2021 г.
Надежный источник

В Україні введуть покарання за продаж ліків неповнолітнім

В Україні введуть покарання за продаж ліків неповнолітнім

В Україні введуть покарання за продаж ліків неповнолітнім.

Закон вже прийнято у першому читанні. Що кажуть у пояснювальній записці про мету прийняття таких правил:

У Конституції України визначено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Однак останніми днями всю країну приголомшили новини щодо отруєння пігулками школярів.

Так, у ліцеї міста Боярка Фастівського району Київської області дві семикласниці під час перерви пішли в аптеку і придбали препарат-аналог "Но-шпа", а згодом повернулися до школи і під час перерви випили по 40 пігулок кожна. Одну дівчину лікарям врятувати не вдалося. Їй було 13 років. Інша, 12-річна, досі перебуває в лікарні, хоча її життю вже нічого не загрожує.

Крім того, у місті Умань на Черкащині дві восьмикласниці прийняли велику кількість пігулок "Дротаверин" в школі та потрапили до лікарні.

З огляду на викладене, постає нагальна необхідність обмежити вільний доступ малолітніх осіб до лікарських засобів, а також встановити щонайменше адміністративну відповідальність за продаж лікарських засобів малолітнім особам.

Проектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме – доповнити Кодекс новою статтею 42-5, якою встановлюється відповідальність за продаж (у тому числі, з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом) і доставку лікарських засобів малолітнім особам.

Також, задля приведення у відповідність до запропонованих змін, пропонується внести відповідні зміни до статей 221 і 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Питання, які належать до предмету правового регулювання законопроекту, регламентуються, зокрема, Конституцією України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про лікарські засоби».

Реалізація запропонованих змін дозволить на законодавчому рівні створити необхідні умови для безпечного середовища для малолітніх осіб та буде сприяти збереженню здоров'я та життя дітей.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#закон #проект
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...