Щоб був газ в квартирі, плати чотири рази: набрав чинності новий закон. "Кременчукгаз" дав роз'яснення

Щоб був газ в квартирі, плати чотири рази: набрав чинності новий закон. "Кременчукгаз" дав роз'яснення

На своєму сайті "Кременчукгаз" опублікувало інформграфіку та керівництво компанії дало роз'яснення, як власники квартир у ОСББ тепер змушені платити за газ чотири рази - за сам газ, за доставку до багатоповерхівки, за обслуговування системи всередині будинку та за систему всередині власної квартири.

У статті пояснюють: зміни в Законі зобов’язують співвласників багатоквартирного будинку укласти угоду на техобслуговування внутрішньобудинкових газорозподільних систем.

Оновлене законодавство, у компанії називають закликом влади країни до громадян стати більш відповідальними. Куди ще відповідальнішими можна стати - незрозуміло!

Заступник голови правління ПрАТ «Кременчукгаз» із комерційних питань Ігор ФЕДОРИЧЕВ розповів:

Із 1 травня 2021 року набув чинності Закон України від 3 грудня 2020 року №1060-ХІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг». 

Якщо до 2015 року, поки не було Кодексу ГРМ, техобслуговування здійснювали міськгази практично «до конфорки», то відтоді цю складову прибрали з тарифу, розформували службу внутрішньобудинкових мереж і ці газопроводи опинилися у відповідальності власника, тобто – співвласників будинку.

За цей час мережі зносилися, за ними ніхто не слідкує, бо компетенція газорозподільної компанії закінчується в точці розмежування балансової належності газопроводу-вводу в будинок. Неконтрольовані газові мережі – це завжди небезпека нещасного випадку, пожежі чи вибуху.

Отож законодавець зобов’язав співвласників такого будинку (або за їхнім рішенням - управителя багатоквартирного будинку, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, іншу уповноважену співвласниками особу) укладати договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем розподілу природного газу багатоквартирного будинку з Оператором газорозподільної системи (або іншим суб'єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт).

Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем розподілу природного газу у багатоквартирних будинках здійснюється за рахунок співвласників такого багатоквартирного будинку.

Це значить, що додається ще одна стаття витрат у кожного власника квартири, де є газ! Розмір оплати формуватиметься в залежності від протяжності мережі, поверховості, кількості газових стояків, які є в будинку та кількості квартир.

У випадку ігнорування мешканцями нових зобов’язань законодавство, зокрема, Кодекс газорозподільних систем передбачає відключення від газорозподілу об’єктів, де порушується законодавство. Особливо це стосується порушень, що пов’язані з безпекою життєдіяльності, - відключення проводяться без попереджень!

Докладно можна дізнатися на сайті "Кременчукгаз"

Щоб був газ в квартирі, плати чотири рази: набрав чинності новий закон. "Кременчукгаз" дав роз'яснення, фото-1
газ постачальник кременчук
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
1054 просмотра в июле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии