Прийнято закон, який має подолати кризу підприємств галузі теплоенергетики та водопостачання

Прийнято закон, який має подолати кризу підприємств галузі теплоенергетики та водопостачання
14 липня 2021 року Верховна Рада України ухвалила Проєкт Закону «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» (№3508-д). Про це повідомляє auc.org.ua
Закон прийнято з метою вирішення найближчим часом головних проблем підприємств галузі теплоенергетики та водопостачання і, зокрема, передбачає:
 можливість погашення за рахунок коштів державного бюджету заборгованостві з різниці в тарифах перед підприємствами ТКЕ та ВКГ;
► реструктуризацію заборгованості цих підприємств за природний газ та електроенергію  перед НАК «Нафтогаз України»;
► можливість списання накладених на підприємства штрафних санкції за заборгованість по природному газу та електроенергії.
Асоціація міст України брала активну участь у розробці та доопрацюванні законопроєкту 3508-д. Так, під час підготовки законопроєкту до другого читання завдяки наполяганню АМУ до нього було внесено ряд суттєвих правок:
  • місцеві бюджети не будуть джерелом компенсації заборгованості з різниці в тарифах;
  • до кредиторської заборгованості (яка підлягає реструктуризації) включено заборгованість, щодо стягнення якої ухвалені судові рішення або укладені мирові угоди.
З метою реалізації Закону уже найближчим часом повинні бути розроблені та ухвалені підзаконні акти, верифікований загальний обсяг заборгованості з різниці в тарифах, подано до Парламенту України законопроєкт  щодо внесення відповідних змін до Державного бюджету України на 2021 рік. АМУ наголошує, що лише за таких умов громади та їх комунальні підприємства отримають можливість повноцінно підготуватися до нового опалювального сезону та своєчасно його почати.
енергетика тепло гроші
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
79 просмотров в июле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии