• Головна
  • "Слуга народу" нарешті почув кременчужан, а от екологи про викиди у Кременчуці нічого не знають
18:17, 16 серпня 2021 р.
Надійне джерело

"Слуга народу" нарешті почув кременчужан, а от екологи про викиди у Кременчуці нічого не знають

"Слуга народу" нарешті почув кременчужан, а от екологи про викиди у Кременчуці нічого не знають

Склалося таке враження, що не хто-небудь, а голова екологічної комісії протягом року свого депутатства жодним чином не цікавився процесами, які відбувалися у Кременчуці з екологією. Сергій Порчирян ( партія "Слуга народу") навіть не знає, як часто беруться проби повітря. А заступник відділу екології так розслабилася, що питання про якість повітря було вочевидь повною несподіванкою. Може тому, що про це раніше не питали?

Усе це стало зрозумілим 16 серпня, під час засідання депутатської комісії з питань екології у Кременчуці.

Голова депутатської комісії Сергій Порчирян, нарешті підняв питання про яке вже не шепочуть, а кричать у соцмережах мешканці міста! Тут і меми і фото з димовими завісами і розповідями де смердить, коли смердить, чому смердить - соцмережі просто переповнені благаннями про допомогу: від міських чиновників, до Президента України - благали всіх. Просять і власників заводу про помилування мешканців міста.

До мене звернулися мешканці мікрорайону Молодіжний. Люди скаржаться на нестерпний сморід у повітрі! 

, - сказав Порчирян і запропонував заслухати відділ екології з приводу викидів, про які соцмережі постять фотографії.

Пана Олексія Федюна не було, бо він у відпустці. Тож доповідала його заступниця, Тетяна Олександрівна.

Пані Тетяна розповіла:

Про настання несприятливих метеореологічних умов на минулому тижні не повідомляли служби. Можливо, причиною є накопичення у приземному атмосферному шарі пилу. Підприємства попереджаються зазвичай про такі умови.

Порчиряна така відповідь не задовольнила і він наполягав, хотів почути конкретні дані про стан повітря на цю дату. І видав себе, запитавши, чи щодня робиться моніторинг атмосферного повітря у місті.

Склалося таке враження, що не хто небудь, а голова екологічної комісії протягом року свого депутатства жодним чином не цікавився процесами, які відбувалися. Навіть не знає, як часто беруться проби повітря. А заступник відділу екології так розслабилася, що питання про якість повітря було вочевидь повною несподіванкою. Не питали – не питали, а тут – на тобі.

Пані Тетяна почала відповідати так,що нічого не відповіла конкретно:

У нас є кілька суб’єктів моніторингу… Вони спостерігають кожного дня, е-е-е… постійно моніторять, є так, що періодично наша лабораторія виїзжає на моніторинг, і пости ДСНС України у нас є і також наш пост.

Сергій Порчирян знову повторив питання.

Так, було перевищення забруднення повітря на нашому посту сірководня, - відповіла вона.

Тоді до допиту пані Тетяни долучився Олександр Роженко. Він уточнив, які за три дні були скарги, скільки і як вони реагували?

У цей час хтось підніс пані Тетяні звіт, з яким вона взагалі мала б йти на кожну комісію і бути готовою.

14 серпня було 15 скарг з різних адрес. Але ЛАБОРАТОРІЯ НЕ ВИЇЖДЖАЛА!!! Бо з різних адрес були ці скарги…

Порчирян затребував інформацію за місяць поденно. А пані Тетяна заперечила, каже, що все розміщено на сайті міськвиконкому.

Тоді Роженко уточнив, коли наша пересувна лабораторія виїзжала на дослідження.

Екологиня запевнила, що у вівторок.

Роженко підтвердив, що до нього також надходили купа скарг через повідомлення та дзвінки.

Сергій Порчирян не витримав розповіді заступниці головного еколога і вирішив, що буде спілкуватися з самим Олексієм Федюном. А той виходить з відпустки аж 6 вересня.

От вам і несприятливі умови: Найбільший забруднювач повітря у Полтавській області потерпає раз на тиждень від аварій, повітря на Молодіжному, Петрівці, Пивзаводі, Лашках, Пісчаному, Нагірній частині так смердить нафтою, що на язику присмак бітуму, нафти та бензину. А з ними формальдегід, фенол, сірка… А все це – поповнення онкологічного відділення, на які гроші виділяють вправно.

А тим часом у сусідніх країнах на НПЗ взагалі застосовується безвідходне виробництво.

У Кременчуці замість встановити фільтри на підприємства, створюють умови для потреби у онковідділенні. Краще зробили б усе, щоб туди ніхто не потрапляв.

Але вітаємо кременчужан зі зрушенням. 

Нагадаємо, що раніше головою комісії з питань екології був Руслан Ульянов. Тож минулі 5 років була налагоджена плідна співпраця між відділом екології, мешканцями міста та підприємствами, яких у Кременчуці тільки головних - 5.

І невеличкі зрушення були.

У цьому ж році викиди стали на стільки відчутними, як ніколи раніше. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екологія ##кременчужанинетаргани #Зеленський #Слуганароду
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...