• Главная
  • В Автозаводському суді виявили "прослушку": голова суду звернулася до Вищої ради правосуддя
11:30, 17 августа
Надежный источник

В Автозаводському суді виявили "прослушку": голова суду звернулася до Вищої ради правосуддя

В Автозаводському суді виявили "прослушку": голова суду звернулася до Вищої ради правосуддя

Днями в Автозаводському районному суді м Кременчука виявили прослушку в загальному туалеті суду.

Як випливає з повідомлення голови суду Ліни Обревко до Вищої ради правосуддя і Генпрокуратуру, неприємний для суду інцидент стався 12 серпня 2021 року.

12 серпня близько 9:45 головний спеціаліст суду з інформаційних технологій у вбиральні загального користування суду виявив прикріплений до стелі якийсь предмет, зовні схожий на димовий пожежний датчик. При цьому раніше в даному приміщенні подібні датчики не встановлювалися.

Працівник суду повідомив про виявлений ним пристрої керівнику апарату суду.

Трохи пізніше, близько 13:30, головний спеціаліст суду з інформаційних технологій виявив, що раніше знайдений ним загадковий предмет вже валяється на підлозі зі слідами клейкою двосторонньої стрічки, якою він раніше був прикріплений до стелі туалету.

У керівництва суду виникла підозра, що виявлений предмет може бути звуко- і відеозаписуючим пристроєм, незаконно встановлених у суді.

У зв'язку з цим до суду була викликана слідчо-оперативна група поліції.

Вивчення записів з камер відеоспостереження показало, що 12 серпня о 8:45 в приміщення суду зайшов якийсь громадянин, який благополучно зареєструвався на посаді Служби судової охорони. При цьому огляд сумки, з якою невідомий прийшов до суду, проведений не був.

За словами візитера, йому потрібно було потрапити в кримінальну канцелярію суду для отримання процесуальних документів. Однак в канцелярію він так і не потрапив, замість неї попрямувавши до загального туалет суду, де знаходився три хвилини, після чого покинув будівлю суду.

Пізніше, вже близько 11:36 даний громадянин знову прийшов до суду, на цей раз, відвідавши кабінет, де проводиться обробка вхідної та вихідної кореспонденції, і поцікавився, чи готовий відповідь на його запит. Після цього візитер знову відвідав туалет загального користування, де знаходився хвилину. У кримінальну канцелярію він, таким чином, знову не потрапив.

Близько 15:15 вказаний громадянин вже втретє з'явився в суд, однак на цей раз в доступі до суду йому відмовили співробітники Служби судової охорони. Візитер знову заявив, що йому необхідно потрапити в канцелярію суду для отримання процесуальних документів, але співробітники ССО повідомили, що в цей раз до нього спуститься працівник апарату суду і передасть необхідні процесуальні документи. Після цього невідомий залишив приміщення суду.

Цікаво, що згідно з журналом відвідувачів Автозаводського районного суду м.Кременчука, підозрілий візитер для доступу до суду пред'являв посвідчення співробітника поліції.

З Єдиного реєстру декларацій стало відомо, що даний поліцейський обіймає посаду оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції.

«Дії щодо незаконної установки спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації вважаємо втручанням в діяльність суду щодо здійснення правосуддя і порушенням засадничих прав людини, оскільки воно було встановлено в приміщенні суду загального користування, де крім суддів і працівників апарату суду також бувають відвідувачі суду», - йдеться в повідомленні суду до Ради правосуддя.

Крім того, як зазначив суд, інцидент в суді свідчить про незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, що підпадає під цілий ряд статей Кримінального кодексу.

Відзначимо, що це вже не перший інцидент, пов'язаний зі спробою правоохоронних органів встановити в тому чи іншому суді прослуховуючий пристрій.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#суд #прослушка #кременчук
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...