• Главная
  • Як оформити право власності на гараж?
09:12, 31 августа
Надежный источник

Як оформити право власності на гараж?

 Як оформити право власності на гараж?
 Як оформити право власності на гараж?
Безліч людей, які володіють гаражами в кооперативах ставлять собі запитання: як оформити право власності на нього? Департамент держреєстрації з метою покращення поінформованості громадян з цього питання повідомляє наступне.
У першу чергу треба зазначити, що володіння гаражем у кооперативі не має нічого спільного з правом власності на гараж. Поки Ви – член кооперативу, гараж Ваш, але з припиненням членства, припиняються і всі права на гараж.
☝Для того, щоб повністю розпоряджатися гаражем і мати право його дарувати, продавати та іншим чином відчужувати, необхідно зареєструвати його в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
?Документи, необхідні для проведення приватизації
Перш ніж власник - член гаражно-будівельного кооперативу зможе оформити документи на свій особистий гараж, кооперативом повинні бути оформлені відповідні документи, що свідчать про їх законне будівництво.
Оформленням документів у гаражному кооперативі займається голова кооперативу, в нього повинна бути оформлена оренда на землю або право постійного користування нею і дозвіл на будівництво гаражів.
Якщо документи в порядку, можна приступити до оформлення права власності на гараж.
?Умовами отримання права власності на гараж, розташований у гаражному кооперативі є:
? гаражний кооператив зареєстровано як юридичну особу;
? зареєстроване речове право на земельну ділянку, на якій розташований кооператив;
? документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси;
? перелік фізичних та юридичних осіб, кошти яких залучалися для будівництва, або затверджений загальними зборами кооперативу список членів кооперативу;
? документ, що підтверджує прийняття об’єкта в експлуатацію.
↪️З метою полегшення в подальшому реєстрації права власності членами кооперативу, голова кооперативу ‼️обов’язково зазначає відомості про реєстраційний номер документа, що засвідчує прийняття в експлуатацію об’єкта та подає вищезазначені документи для долучення їх до Державного реєстру прав.
Ці документи, потрібні для оформлення права повинні зберігатися у голови кооперативу.
?Для реєстрації права власності на гараж члену кооперативу необхідно мати наступні документи:
? паспорт та ідентифікаційний код майбутнього власника гаража;
? довідку кооперативу про членство особи в кооперативі та внесення таким членом кооперативу пайового внеску в повному обсязі;
? технічний паспорт на гараж з БТІ.
‼️Зверніть увагу, починаючи з 01.08.2021 року, для проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно Вам необхідно ПОПЕРЕДНЬО ЗВЕРНУТИСЬ ДО СУБ’ЄКТА ТЕХНІЧНОЇ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ для ВНЕСЕННЯ ТЕХНІЧНОГО ПАСПОРТУ до електронної бази у сфері будівництва.
☝️Законодавством не встановлено будь-яких винятків в залежності від дати проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна чи складання технічного паспорту. Тобто, якщо Ваш технічний паспорт виготовлений ДО 01.08.2021 року застосовуються аналогічний алгоритм дій.
?Державна реєстрація права власності проводиться у строк, що не перевищує п’ять робочих днів із дня подання заяви до Державного реєстру прав.
За державну реєстрацію справляється адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Власник гаража у підсумку має отримати витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно?.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#гараж #власність
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...