• Главная
  • Розтинали трупи птиці: Держпродспоживслужба проводила навчання
08:54, 12 сентября
Надежный источник

Розтинали трупи птиці: Держпродспоживслужба проводила навчання

Розтинали трупи птиці: Держпродспоживслужба проводила навчання

09.09.2021 року на території Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області відбувся симулятивний тренінг «Підвищення обізнаності та посилення готовності реагування у випадку спалаху грипу птиці на території Полтавської області».

На захід були запрошені спеціалісти Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, Полтавської обласної, міської та районних державних лікарень ветеринарної медицини, фахівці вірусологічного, епізоотичного та патоморфологічного відділів Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області, міжрайонних державних лабораторій Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

В останні роки відзначається напружена ситуація щодо грипу птиці в країнах Європи, у тому числі, які межують з Україною. Так, на території України з початку 2021 року зареєстровано 10 випадків високопатогенного грипу птиці. На щастя, на Полтавщині пташиний грип не реєстрували.

Навчання складалося з двох частин – з теоретичного і практичного блоків. Говорили про епізоотичний стан щодо грипу птиці в Україні та на території Полтавської області, а також про планування та реалізацію програм активного та пасивного нагляду щодо грипу птиці в області.

Про організацію відбору проб для проведення діагностичного дослідження на грип птиці та методи діагностики.

Після теорії – перейшли до практики. Присутні розділилися на три групи і вже на практиці здійснювали патологоанатомічний розтин трупів птиці, вчилися правильно пакувати та доставляти патологічний матеріал для проведення досліджень, відбирали кров у курей і проводили стемпінг – аут.

Інша група, відповідно до запропонованого сценарію про спалах грипу, відвідала місця імітованої підозри щодо грипу птиці (імітованого птахогосподарства), здійснили епізоотичне розслідування, оцінили стан птиці в господарстві та поінформували Компетентний орган для ухвалення рішення щодо подальших дій.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#держпродспоживслужба
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...