• Головна
  • "Відсидка" стане комфортною: в Україні в'язниці зроблять "європейськими"
15:59, 14 вересня 2021 р.
Надійне джерело

"Відсидка" стане комфортною: в Україні в'язниці зроблять "європейськими"

"Відсидка" стане комфортною: в Україні в'язниці зроблять "європейськими"

ДО 2026 УКРАЇНСЬКІ В’ЯЗНИЦІ ПОВИННІ СТАТИ СХОЖИМИ НА ЄВРОПЕЙСЬКІ

Про це повідомляє Мінюст.

Міністерство юстиції впроваджує експериментальний проєкт – засудженим нададуть можливість доступу до інтернету та до IP-телефонії. До 2026 року місця позбавлення волі стануть такими самими, як в’язниці розвинених європейських країн. Про це у програмі «Право на Право» телеканалу «Дом» розповіла заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька.

Вона зазначила, що в’язниця у 2026 році повинна бути схожою на в’язниці європейських цивілізованих країн, наприклад, на норвезьку в’язницю.

Позбавлення волі це вже покарання, і на цьому крапка. Інших покарань щодо людини, яка вже перебуває у в’язниці, бути не може.

Умови утримання, харчування, медичне обслуговування повинні бути нормальними. І персонал повинен працювати не просто на охорону периметра і приміщень, а й на те, щоб людина, яка відбуває покарання в нашій українській в’язниці, змогла б реалізувати себе далі в житті – знайти роботу, створити сім’ю або зберегти свою сім’ю, і бути нормальною людиною, - розповіла про ідею реформування пенітенціарної системи Олена Висоцька.

Засуджені вже 2 роки мають доступ до інтернету. У СІЗО такого немає досі.

Нещодавно Кабінет Міністрів України ввів експериментальний проєкт, нашу ініціативу, щоб навіть у тих, хто перебуває в слідчих ізоляторах, була можливість доступу до інтернету, до IP-телефонії, тобто до зв’язку із зовнішнім світом.

Установа формує перелік сайтів, на які можуть заходити засуджені або ув’язнені. І так само з IP-телефонією – неможливо буде телефонувати кому завгодно, шантажувати, вимагати гроші або робити якісь протизаконні дії.

Загалом проєкт IP-телефонії у СІЗО тільки впроваджують. Працюють над практичним застосуванням IP-телефонії в слідчих ізоляторах – над тим, щоб була техніка, відбувається аналіз перших доступів, щоб не нашкодити, з одного боку, а з іншого боку, дати змогу людині, яка перебуває під слідством, зателефонувати, наприклад, адвокату або повідомити про злочин.

Люди, які перебувають за ґратами, можуть працювати та бути справжніми членами суспільства. Зараз опрацьовують механізми надання роботи для в'язнів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мінюст
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...