09:58, 26 жовтня 2021 р.
Потребує перевірки
Тарифи на тепло для підприємств з альтернативним видом палива зростуть
У Кременчуці на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій боролися з надзвичайною ситуацією.
Мова про загрозу припинрення постачання теплової енергії бюджетним установам під час осінньо-зимового періоду 2021-2022 років через підвищення тарифів на паливні матеріали.
У місті є стратегічні бюджетні установи, які опалюються від альтернативних джерел пального.
Начальник управління економіки міста Микола Здойма, пояснив, що у місті є два підприємства таких.
До лівобережжя таку енергію забезпечує ТОВ «Софт Енерджі»: на ЛІЛ «Кременчуцька», Кременчуцьку дитячу лікарню, лікарню відновного лікування, Кременчуцький медичний коледж ім. Литвиненка.
«Правобережжя раніше опалювало генеруюче підприємство Укрспецтепло», а зараз теплогенеруюча компанія «Теплоінвест П», яка постачатиме опалення у Кременчуцьку міську лікарню «Правобережна», ЦПМСД №2, дитсадок №59, ліцей №6 «Правобережний».
У 2018 році восстаннє передивлялися тарифи. Зараз стрімко зросла вартість паливних палет. На час 2018 р вони коштували 1 т 2 тис 400 грн, то на сьогодні вони збільшились у 3,1 рази.
Зросла і вартість електроенергії з 1,79 за кіловат до 3 грн 20 коп.
Пропонуємо на комісії ТБНС розглянути питання можливості прийняття рішення провести розрахунок на теплову енергію на рівні 90% для діючого комунального підприємства «Теплоенерго», яке сьогодні встановили рішенням виконкому», - підсумував Здойма.
Директор компанії «Софт Енерджі» Володимир Карпук повідомив, що за літній період вони готувалися до опалювального сезону та що у цей час було поремонтоване відповідне обладнання. Проте закупівля палива вимагає підняття тарифу за вироблене їх підприємством теплом.
У зв’язку з різким підвищенням ціни на газ прибрали виробництво палетів із соняшника. У минулому році вартість 1 т палетів контрактувалася у 105 євро, зараз же 260 євро.
Те саме і з деревиною - вартість дерев’яної сировини виросла у 3 рази. Тож затратність така, що ми навіть не покриваємо свої витрати у частині затрат на сировину.
У ці дні ми спалюємо близько 13 т за добу, у зимовий період порядка 20 тонн.
Тому якщо нам не встановлять економічно обґрунтований тариф, ми не зможемо виконувати свої зобов’язання, - пояснили на комісії.
Володимир Пелипенко ініціював зміни тарифів на теплову енергію, вироблену на установках з використанням альтернативних джерел енергії для потреб установ та організацій, що фінансуються з місцевого бюджету.
Питання планують винести на розгляд на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:00
Вчора
18:50
11 жовтня
16:30
11 жовтня
11:14
11 жовтня
Оголошення
22:02, 12 жовтня
20:18, 8 жовтня
88
11:33, 8 жовтня
live comments feed...