• Головна
  • Перелом хребта під час навчання у кременчуцькій школі: моторошні подробиці бездіяльності
СКАНДАЛ У КРЕМЕНЧУЦЬКІЙ ШКОЛІ
07:17, 7 грудня 2021 р.
Надійне джерело

Перелом хребта під час навчання у кременчуцькій школі: моторошні подробиці бездіяльності

СКАНДАЛ У КРЕМЕНЧУЦЬКІЙ ШКОЛІ
Перелом хребта під час навчання у кременчуцькій школі: моторошні подробиці бездіяльності

Мама одинадцятирічного Богдана, учня 6 класу, школи №1, звернулася до редакції сайту 05366.com.ua з благанням про допомогу.

Її дитина опинилася у лікарні: компресійний перелом хребта дитина отримала в школі.

За 14 днів адміністрація освітнього закладу не провела розслідування обставин події. Батьки хлопчика, який ударив Богдана обіцяли допомогти, а згодом відхрестилися від обіцянки. Вчителька просила не згадувати про школу. Мама пошкодувала вчителів, але що отримала в обмін?

24 листопада 2021 року Тетяна перебувала на роботі. Сина відправила до школи.Десь після другого уроку до неї зателефонувала класна керівничка і ввела в розгубленість своєю заявою.

Вчителька якось дуже дивно пояснила, що Богдан чомусь репетує і не хоче залишатися на уроці, що мама має його заспокоїти і переконати залишитися у школі.

Здивована Тетяна попросила дати слухавку синові. Чутно було, що син плаче. Він крізь сльози намагався пояснити, що не може залишатися в школі, бо в нього болить у грудях після бійки з однокласником "М".

Тетяна не могла оцінити ситуацію крізь слухавку телефону, чи у безпеці знаходиться її дитина, і тому попросила вчителя конкретно пояснити, що сталося насправді.

Вчителька почала нівеліювати те, що відбулося.

Вона заспокоїла Тетяну своєю версією: що нічого страшного, що була суперечка з однолітком, що той хлопчик вдарив Богдана у живіт, вони трошки поштовхалися - все.

Нічого, мовляв, такого і дитина просто репетує. Дуже здивована була Тетяна… Але думка про те, що дитина у сльозах піде додому і йтиме у такому стані самостійно, переконала вмовити сина почекати маму - хоча б буде під наглядом вчителя. Почувши підтримку матері, син заспокоївся. Сказав, що коли він присів, біль трішечки вгамувався і він може далі потерпіти до закінчення уроків.

Тетяна сподівалася, що вчитель адекватно оцінює стан дитини і тому поклалася на її слова.

Вже згодом, розпитуючи свідків і учасників події, вона покрихітці почала збирати картину того, що сталося насправді:

Між 2 та 3 уроками на перервідіти були без догляду дорослих у коридорі. Богдан та "М" після словесної перепалки почали сутичку. За свідченнями дітей та самого Богдана, нападником був "М".

А цей хлопчик – син колишнього працівника правоохоронних органів, між іншим.

Вчителька, яка прийшла на урок побачила конфлікт і наказала дітям зайти до класу. Але діти після цього продовжили сутичку і не прореагували. Далі вже в ситуацію втрутилася вчитель фізкультури. Вона розтягла дітей у сторони і завела обох до класу. Тож на урок прийшла класна керівничка і разом з вчителем предмету вони вирішили Богдана вивести з класу. Богдан плакав і казав, що в нього дуже болить у грудній клітці та спина.

Судячи з того, що відомо Тетяні, до Богдана не було викликано медичну сестру. Не ставилося питання і про виклик швидкої. Після вивчення ситуації, вчителька не зволікала з приводу сліз дитини, а невіліювала його скарги, переконавши і маму і дитину, що все обійдеться.

У Богдана біль переріс з гострого у «ниючий», але стерпний. Весь урок класна керівничка заспокоювала дитину, переконуючи, що то не страшно. Він пішов до класу, а після - до дому.

Вдома Тетяна оглянула сина. Було прийнято рішення поїхати до травмпункту зранку. Вночі стежила за самопочуттям сина уві сні.

Вранці мама зателефонувала до класної керівнички, та пояснила про причини відсутності, мовляв сину зле після бійки, вони їдуть до лікаря.

І тут вчитель почала казати: не треба розповідати, що сталася подія в школі, натякаючи, що у школи будуть проблеми, а це ж діти – з ким не буває.

Тетяна на питання журналіста, чому не заявила на прийомі у лікаря про обставини травми, визнає - пожаліла вчителів. Тетяну ж ніхто не пожалів з відповідальних за цю подію осіб.

Лікар опитав Тетяну, оглянув дитину і призначив зробити рентген.Поки чекали у черзі, Тетяна сподівалася на краще. Але коли вже отримали результат, присіла від неочікуваного.

Діагноз: компресійний перелом хребта. Госпіталізація у відділ травмотології. Одразу ж послали в аптеку за ліками: 400 грн сходу.

Лікарем було призначено МРТ, який для підтвердження діагнозу роблять тільки через кілька днів після події.

Яка ж була реакція батьків того хлопчика, який наніс удар Богдану?

Тетяна звернулася до батьків "М" у день госпіталізації по телефону – 25 листопада. Саме цікаве і головне у цьому: класна керівничка взагалі не зателефонувала батькам "М". З розмови зрозуміла, що ті нічого не знали про те, що сталося.

Принаймні, так вони сказали.

Мама хлопчика, яку звуть – "Ю", вислухала Тетяну і запропонувала наступне: каже, щоб Тетяна приїхала за грошима на лікування дитини. Але гроші отримає за умови, коли підпише папірець, що до них вона претензій не має.

Тетяна в паніці, в сльозах: тут сина госпіталізують, вона бігає по кабінетах, по аптекам, а ще вона має з’ясовувати обставини події. А на руках ще й молодша дитина.

Школа самоусунулася, батьки "М" не бажають брати на себе відповідальність, натомість готуються до юридичної оборони.

Тетяна від підписання запропонованого листа відмовилася. У телефоній розмові батьки "М" запропонували зустрітися з Тетяною та її чоловіком. За пару днів вони прийшли на зустріч вчотирьох – татусі та мами обох дітей.

Батько "М" (який працював у правоохоронних органах) запевнив, що вони не відмовляються від витрат, і все заплатять, але мама "М" має прийти на МРТ і щоб обслідування пройшло у її присутності. Тетяна погодилася.

У середу, 1 грудня, відбулося обслідування на МРТ. Діагноз підтвердився остаточно. Лікар оголосила суму – 1150 грн. Тетяна очікувала, що "Ю" заплатить, адже батько-правоохоронець пообіцяв, та і мама ж прийшла з метою допомогти. Але "Ю" відмовилася від оплати. Тетяна гроші заплатила з власної кишені і вони пішли до лікаря у кабінет з результатом МРТ.

Питання "Ю" до лікаря, яка зайшла в кабінет, було єдине – "наскільки це небезпечно". Лікар запитав, хто це така.

"Ю" промовила:

«Мама обвинуваченого!».

Тоді лікар попросив її вийти. Але Тетяна сама хотіла скоріше дізнатися прогнози лікаря і дозволила оголосити у присутності сторонньої особи. 

Лікар пояснив: тижні в лікарні і місяці в корсеті на реабілітації. Поки що – постільний режим в лікарні. А далі все ж таки попросив вийти сторонніх осіб. "Ю" з кабінету вийшла, але Тетяну не чекала, а пішла геть.

У суботу, 4 грудня, відбулася четверта спроба перемовин з батьками "М".

Остання розмова закінчилася вже повною відмовою батьків від участі у конфлікті.

Мама заявила, що Богдан ніби був ініціатором словесного конфлікту ну і, мовляв, за це і отримав. А їх син ні до чого.

Варто додати, що Тетяна з чоловіком мають двох дітей. Меншу дитину вони змушені були відвезти до родичів, щоб можна було щодня навідувати сина у лікарні. Багато клопоту. Їздять щодня до сина, у певні години, а ще ж працюють та мають інші життєві тяготи. Травмування дитини - раді, що живий, що вилікується, але ж - місяці на лікування.

А що робила класна керівничка для вирішення проблеми?

Розмови з вчителькою ні до чого не призвели, окрім того, що вона висловила словесні співчуття. 14 днів бездіяльності!

Вдячність батькам однокласників!

Дуже велику вдячність Тетяна висловлює батькам однокласників, які дізнавшись, що батьки "М" не взяли на себе відповідальність і не допомагають Богдану, оголосили збір коштів. Днями певну суму грошей передадуть Тетяні.

А адміністрація?

6 грудня 2021 року Тетяна знайшла номер телефону директорки школи. Вона слухавку не взяла, але у чаті відповіла, що перебуває у відпустці і про проблему не в курсі. Щоб батьки зверталися до школи. Тетяна пояснила, що вимагала зустрічі з керівництвом школи, та досі їй відмовляли. Через кілька хвилин директорка відписалася: приходьте в школу, вас зараз там чекають.

По приходу її зустріли у кабінеті три завучі і класна керівничка. Розмова закінчилася тим, що треба викликати до школи обидві сторони конфлікту.

А тут вже від журналістки Тетяна почула дуже переконливе здивування:

- Тобто з 24 листопада по 6 грудня у школі не провели жодного розслідування причини конфлікту!!! Не просто конфлікту, а такого, який закінчився госпіталізацією з переломом хребта неповнолітньої дитини! Травмування сталося під час учбового процесу, коли дитина перебувала під відповідальністю вчителів!

Тетяна повідомила, що друзі після почутого допомогли їй скласти заяву до поліції про дану подію.

На 7 грудня адміністрація школи призначила Тетяні зустріч. Поки що невідомо, на яку годину. Обіцяють запросити батьків хлопчика "М"

Тобто, 14 днів адміністрація школи бездіяла!!! Богдан ввесь час перебуває в лікарні. На нього чекають багато місяців реабілітації і носіння корсету.

ПС:

Згідно стандартам журналістської етики потрібно подавати версії усіх сторін. Але зважаючи на кількість ВІДПОВІДАЛЬНИХ осіб, які пустили на самотік дану ситуацію, публікуємо лише звернення матері. Далі коментарі сторін конфлікту та відповідальних посадових осіб будемо радо публікувати окремими статтями. Слідкуйте за розвитком подій.

Варто зауважити, Кременчук знає багато прикладів, коли діти отримували травму, або отруєння під час занять у школі, але історії боротьби батьків за справедливість перетворювалися у моральні напади на постраждалих.

У даній історії – надто великий ланцюг правопорушень з богу відповідальних осіб припав на долю дитини.

Довірливість батьків, які не бажали проблем для відповідальних осіб перетворилася у ще більші проблеми для них самих.

Та чи допоможе мовчання батьків перемогти істині? Ні!

Тому батьки Богдана після двох тижнів такої поведінки відповідальних осіб переконалися – проблему варто винести у світ! Ціна мовчання - здоров’я дітей, а інколи – життя. Адміністрація школи має ініціювати розслідування одразу після події. Але щоразу батьки, стаючи потерпілою стороною зазнають протистояння цілої системи.

Як діяти, якщо дитина зазнала шкоди здоров’ю у навчальному закладі? Чи озброєні батьки знаннями? Як контролювати дії винуватців, поки літаєш по коридорах лікарні, по аптеках і ридаєш в голос від смутку?

Омбудсмен з питань освіти мав би розповідати про механізми вирішення конфліктних ситуацій. Правоохоронці мали б провести просвітницьку роботу не тільки з дітьми, але й з батьками. Батькам мали б видавати посібник з схемою дій на випадок правопорушень. Але це тільки мрії.

Будемо вивчати ці питання.

Далі буде…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа #закон #права
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...