• Головна
  • В яких умовах перевозять осуджених поїздами "Укрзалізниці": ФОТО
16:15, 10 грудня 2021 р.
Надійне джерело

В яких умовах перевозять осуджених поїздами "Укрзалізниці": ФОТО

В яких умовах перевозять осуджених поїздами "Укрзалізниці": ФОТО

Представники Уповноваженого з прав людини проінспектували перевезення осуджених осіб на поїздах.


Під час візиту моніторами вчергове було встановлено, що будь-яке конвоювання людей у спецвагонах може розцінюватись як жорстоке і таке, що принижує людську гідність, поводження. Транспорт для конвоювання є застарілим і не обладнаним відповідно до вимог міжнародних стандартів.

Спецвагон 1991 року випуску. Місця для сидіння спецвагону не мають жодного пом’якшувального покриття. Особи, які конвоюються, змушені сидіти та спати на твердих залізних полицях. Матрацами, подушками та постільною білизною ув’язнені (засуджені) не забезпечуються, оскільки таке не передбачено національними стандартами.


Незважаючи на те, що спеціальний вагон обладнано кухнею, приготування їжі на ній передбачено лише для особового складу конвою. Конвойовані особи можуть харчуватись лише сухими пайками - хліб та консерви, які забезпечуються органом-відправником. Під час візиту встановлено, що хліб був черствий та непридатний для вживання, а відкрити консерву не було можливості, оскільки немає відкривачки. Посуд та столові прибори для вживання їжі відсутні.

Під час конфіденційних розмов конвойовані особи скаржилися на відсутність постільної білизни, посуду та столових приборів, гарячого харчування та напоїв, медичної допомоги, засобів гігієни (мило, туалетний папір). Постіль та особисті речі, які мали при собі конвойовані особи, були забезпечені лише за рахунок родичів, медичні препарати - у переважній більшості теж за рахунок родичів.


Під час візиту моніторами виявлено порушення протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусу. Ув`язнені (засуджені) особи не забезпечені засобами індивідуального захисту, відсутні засоби дезінфекції для загального користування. Не організовано місця для миття рук - відсутні мило, одноразові паперові рушники.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини такі умови конвоювання розцінюються як прояв жорстокого поводження та приниження людської гідності.

Повний перелік виявлених недоліків разом з відповідними рекомендаціями буде надісланий до відомчих міністерств.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поїзд #колія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...