• Головна
  • Кількість енергомодернізованих житлових будинків за програмою «ЕНЕРГОДІМ» зростає
12:34, 24 грудня 2021 р.
Надійне джерело

Кількість енергомодернізованих житлових будинків за програмою «ЕНЕРГОДІМ» зростає

Кількість енергомодернізованих житлових будинків за програмою «ЕНЕРГОДІМ» зростає

Фонд енергоефективності  —  єдина в Україні державна установа, створена Урядом України відповідно до Закону України Про Фонд енергоефективності з метою підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження

Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» - це програма часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках. 

Спеціалісти з енергоменеджменту розповіли, якими на практиці можуть бути вигоди для мешканців ОСББ?

Про те, як діє програма, та які вигоди отримує пересічний громадянин:

Державна Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ», реалізацію якої забезпечує Державна установа «Фонд енергоефективності», поступово розширює свої межі на всій території України.

Станом на 10 грудня 2021 року Фонд отримав та зареєстрував 852 заявок від ОСББ на участь у програмі, 692 проектів енергомодернізації будинків за програмою «ЕНЕРГОДІМ» знаходяться в роботі.

Це заявки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які схвалені на участь у програмі та вже розробляють проектну документацію для реалізації проекту з модернізації або безпосередньо перейшли до виконання ремонтно-будівельних робіт.

Загальна вартість енергоощадних проектів понад 7 млрд грн., орієнтовна сума грантів, що отримають ОСББ, складе до 70% вартості проектів – це понад 4 млрд грн.

На Полтавщині програма набирає обертів:

З початку дії програми «Енергодім» від ОСББ Полтавської області отримано 13 заявок: 5-ть за пакетом “А” і 8-м за пакетом “Б”. З них всі отримали схвалення Фонду та відшкодування вартості попереднього енергетичного аудиту.

6-ть ОСББ: 3-и за пакетом “А” і 3-и за пакетом “Б” розробили проектну документацію та подали Заявку на Затвердження Проекту. З них усі заявки вже схвалено Фондом та частково відшкодована вартість розробки проектної документації та її експертизи.

3-и ОСББ частково завершили будівельні роботи і подали Заявки на Верифікацію частини виконаних заходів. Ці заявки вже схвалені Фондом і частково відшкодована вартість реалізованих заходів.

2-а ОСББ (пакет “А”) подали заявки на повну Верифікацію та відшкодування усього. З них усі ОСББ отримали часткове відшкодування вартості реалізованого Проекту.

Загальна очікувана вартість Проектів за заявками, отриманими на Участь – 91,2 млн грн. Розрахована сума грантів – 56,2 млн грн., з яких вже виплачено 5,9 млн грн.

Середній рівень економії енергії від впровадження енергоефективних заходів, попередньо розрахований енергоаудиторами - 25,3% (пакет “А” - 15,1%, пакет “Б” - 31,7%).

На прикладі реальних проектів, можна уявити, як діє програма:

ОСББ «Полюсна 10» в м. Полтава в рамках програми «Енергодім» обрали пакет Б “Комплексний” та реалізували енергоефективні заходи, такі, як:

Теплоізоляція або/та заміна трубопроводів системи внутрішнього теплопостачання та системи ГВП в неопалювальних приміщеннях;

Встановлення автоматичних (балансувальних) клапанів;

Комплекс робіт із теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін;

Модернізація системи ГВП;

Заміна або ремонт блоків віконних та блоків балконних дверних у квартирах, утеплення і скління наявних балконів і лоджій.

Вартість робіт складає понад 7,6 млн грн, розмір гранту складає близько 5,3 млн грн, заявлена річна економія від впровадження Проекту 255,2 тис. кВт∙год/рік або понад 351,2 тис грн/рік. Завдяки енергоефективним заходам співвласники цього будинку сплачують за теплопостачання приблизно на 45% менше, ніж мешканці сусідніх будинків аналогічного типу забудови, які не впроваджували енергоефективні заходи.

Інший приклад:

ОСББ «Наш дім 21» в м. Полтава також обрали пакет Б «Комплексний» та виконали у своєму будинку такі роботи:

Встановлення або модернізація індивідуального теплового пункту (ІТП); 

Гідравлічне балансування системи опалення шляхом встановлення автоматичних (балансувальних) клапанів;

Комплекс робіт з теплоізоляції та улаштування зовнішніх cтін та цоколю; 

Заміна або ремонт зовнішніх дверей та/або облаштування тамбурів зовнішнього входу; 

Заміна або ремонт блоків віконних та блоків балконних дверних у приміщеннях (місцях) загального користування будівлі; 

Заміна або ремонт блоків віконних та блоків балконних дверних у квартирах, утеплення і скління наявних балконів і лоджій.

Вартість реалізованого проекту склала понад 7,7 млн грн, з них 70 % відшкодовує Фонд енергоефективності – близько 5,4 млн грн, внесок співвласників складає 2,2 млн грн. Заявлена річна економія від впровадження Проекту складає449,7 тис. кВт∙год/рік або 617,5 тис грн/рік.

Заходи ще не завершили, але співвласники вже мають економію близько 35% порівняно із сусідніми будинками аналогічного типу забудови, але які не впроваджували енергоефективні заходи.

Довідково:

Програма затверджена 16 серпня 2019 року та діє до 31 грудня 2023 року на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій.

Програма передбачає часткове відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний».

Очікуваний середній рівень економії споживання енергетичних ресурсів за сукупністю всіх проектів, що фінансуються в рамках Програми принаймні 20%. Участь в програмі можуть брати ОСББ.

Програма “Енергодім” фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC та GIZ.

Детальну інформацію про Фонд енергоефективності та програму “Енергодім” можна переглянути на веб-сайті eefund.org.ua та energodim.org

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#енергодім #держава
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...