• Головна
  • Одним із небезпечних природних факторів узимку є лід на водоймах
07:33, 25 грудня 2021 р.

Одним із небезпечних природних факторів узимку є лід на водоймах

Одним із небезпечних природних факторів узимку є лід на водоймах

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області звертається до кременчужан із проханням не ризикувати власним здоров’ям, не виходити на ненадійну кригу та проводити систематичні бесіди з дітьми щодо недопущення пустощів біля водойм.

Одним із небезпечних природних факторів узимку є лід на водоймах. Особливо небезпечним є лід біля стоку води (наприклад, з промислового підприємства), поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях із вмерзлими водоростями, там, де б’ють джерела, де швидка течія або струмок впадає у річку. Лід під снігом завжди є тоншим.

- У разі, якщо ви стоїте на льоду та він почав тріщати, негайно повертайтеся назад, при цьому не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду, не перевіряйте міцність криги ударом ноги.

- У випадку, якщо ви провалились, потрібно широко розкинути руки по краях крижаного пролому і кликати на допомогу та утримуватися від занурення з головою – повітряна подушка під одягом кілька хвилин протримає вас на поверхні. Наповзайте на лід грудьми або спиною і почергово витягуйте на поверхню ноги. Дійте рішуче, не лякайтеся і не піддавайтесь паніці.

- Вибравшись із крижаного пролому, потрібно відкотитися від нього, потім поповзом рухатися в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду уже перевірена. Після виходу на берег бажано активно рухатися, щоб зігрітися, поки не опинитеся в теплі.

- Якщо у вас на очах провалилась людина, потрібно негайно оповістити рятувальників і всіх, хто є поруч. Про вашу допомогу повідомте самого постраждалого. Наближайтеся до постраждалого тільки поповзом, широко розкинувши при цьому руки та по можливості підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру, жердину, санки. Якщо ви не один, лягайте ланцюжком на кригу, тримаючи один одного за ноги, і таким чином рухайтеся до пролому.

- Не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, лижу, шарф, мотузку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід. Кидати ремені, шарфи або дошки треба за три-чотири метри від місця крижаного пролому. Дійте рішуче і швидко, бо постраждалий мерзне в крижаній воді, а мокрий одяг тягне його до низу.

- Витягнувши потерпілого на лід, разом з ним відповзайте з небезпечної зони. На березі укрийте його від вітру і доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг і напоїть гарячим чаєм або кавою.

Підлідна риболовля потребує особливо суворого дотримання правил безпечної поведінки. На льоду не можна збиратись великими групами, пробивати ополонки на переправах або багато ополонок поряд, ловити рибу біля промоїн та занадто далеко від берега. Потрібно завжди мати при собі міцну мотузку довжиною 12-15 м, а поруч з ополонкою - дошку або велику гілку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вода #кременчук
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...