14:47, 4 травня 2022 р.
Надійне джерело
Поліція радить уважно ставитися до оформлення документів на оренду житла, щоб уникнути ризиків
Під час повномасштабної агресії рф в Україні десятки тисяч людей, які вимушено залишили власний дім через бойові дії, зіткнулися з питанням оренди житла у більш безпечних регіонах держави. На жаль, декотрі спроби громадян винайняти квартиру під час війни виявилися невдалими. І мова не тільки про квартирні афери, коли створюються фіктивні оголошення зі 100% передоплатою за бронь, але й про порушення умов договорів оренди з боку меркантильних рієлторів або власників житла.
Якщо перед вами постало вимушене квартирне питання, потрібно врахувати важливі нюанси. Серед ключових рекомендацій:
1. Перевірте особу орендодавця та відгуки про нього, наприклад на форумах нерухомості. Користуйтеся відкритими джерелами інформації в Інтернеті, на яких можна отримати дані про юридичну та фізичну особу-підприємця за пошуковим критерієм: ПІБ фізичної особи; назва компанії чи її унікальний ідентифікаційний номер (ЄДРПОУ).
Таким чином, у вас буде можливість отримати відповіді, приміром: чи існує взагалі така юридична особа чи ФОП, чи існують відкриті виконавчі провадження щодо компанії, чи має він статус «боржника», наявність судових рішень тощо.
2. Обов’язково укладайте письмовий договір. Ретельно ознайомтеся з викладеними умовами, правами та обов’язками кожної зі сторін. Зверніться за правовою допомогою до юриста. Як варіант, первинну консультацію та роз’яснення можна отримати в Регіональному центрі з надання безоплатної правової допомоги (координаційний центр).
Без угоди про оренду житла, укладеної належним чином, ви ризикуєте в будь-який момент почути від власника (посередника) вимогу залишити приміщення. І за відсутності доказів правомірності користування житлом вам доведеться це зробити.
Інший можливий ризик – несподіване підвищення власником (рієлтором) орендної плати в односторонньому порядку. Як наслідок – загроза негайного виселення у разі невиконання цієї умови.
Відтак, важливо ще на стадії укладення договору чітко визначити в які терміни орендодавець має попередити клієнта про підвищення плати, та скільки часу відводиться орендарю (який не згоден з новими умовами) на звільнення приміщення. Або взагалі передбачити в договорі пункт, що забороняє підвищувати плату протягом певного часу від дня укладання угоди тощо.
3. Правовідносини орендодавця та орендаря (наймача), пов’язані угодою (як письмовою, так і усною), регулюються цивільним законодавством. Отже, оскаржити рішення або дії орендодавця можливо у суді, але за наявності законних підстав (тобто договору оренди житла).
Повноваження поліції, у випадку звернення учасників цивільних правовідносин, полягають у підтриманні публічного порядку та безпеки громадян, а також у припиненні дій чи бездіяльності, що мають ознаки адміністративного або кримінального правопорушення.
Будьте уважними та поміркованими у своїх рішеннях, щоб уникнути додаткових фінансових та моральних ризиків.
Бажаємо усім нам порозуміння. Люди, які можуть дійти згоди у вирішенні дрібних питань, здатні досягати значних успіхів у розв’язанні глобальних проблем!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:23
7 грудня
20:19
7 грудня
18:31
7 грудня
11:30
6 грудня
18:36
5 грудня
Оголошення
13:21, 1 грудня
4
15:22, 2 грудня
10:18, 3 грудня
31
12:21, 2 грудня
10:18, 3 грудня
508
live comments feed...