• Головна
  • Україна відмовилася від застарілих адміністративних інструментів енергозбереження
16:30, 24 травня
Надійне джерело

Україна відмовилася від застарілих адміністративних інструментів енергозбереження

Україна відмовилася від застарілих адміністративних інструментів енергозбереження

За участю Держенергоефективності завершено роботу щодо приведення підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до Закону України «Про енергетичну ефективність» в частині скасування державної експертизи з енергозбереження.

Для цього було прийнято наступні акти, розроблені за участю Агентства:

·постанова Уряду №17, відповідно до якої втратили чинність 5 постанов Кабінету Міністрів України, які стосувалися державної експертизи з енергозбереження на вимогу старого, вже нечинного Закону України «Про енергозбереження» 1994 року;

·наказ Міненерго від 08.02.2022 № 45 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з енергозбереження від 09 березня 1999 року № 15». Наказ набрав чинності 15 квітня цього року.

Таким чином, повністю скасовано застарілий адміністративний інструмент – державну експертизу з енергозбереження. Раніше проходження державної експертизи з енергозбереження було платним та обов’язковим під час діяльності, пов’язаної з видобуванням, виробництвом та споживанням паливно-енергетичних ресурсів, для отримання пільг, кредитування заходів з енергоефективності та деяких інших напрямів.

Натомість Законом України «Про енергетичну ефективність» передбачено широке використання таких європейських інструментів, як енергетичний менеджмент та аудит.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#За участю Держенергоефективності
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...