• Головна
  • Ратифіковано Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству
13:45, 21 червня 2022 р.
Надійне джерело

Ратифіковано Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству

Ратифіковано Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству
Верховною Радою України ратифіковано Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.
Проект Закону України «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» було внесено до Верховної Ради України 18 червня 2022 року Президентом України Володимиром Зеленським.
Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція), була відкрита для підписання 11 травня 2011 року, в рамках 121-го засідання Комітету міністрів Ради Європи у м. Стамбулі (Турецька Республіка).
Підписавши 7 листопада 2011 року Стамбульську конвенцію, Україна взяла на себе зобов’язання ратифікувати цей важливий міжнародний документ.
Стамбульська конвенція створює всеохоплюючі правові рамки захисту від усіх форм домашнього насильства та насильства стосовно жінок, спрямована на попередження та ліквідацію цього явища, а також передбачає міжнародний механізм моніторингу імплементації її положень на національному рівні.
Цілі Стамбульської конвенції охоплюють чотири сфери дій: запобігання домашньому насильству та насильству щодо жінок; захист прав постраждалих; притягнення кривдників до відповідальності; реалізація відповідної державної політики.
Відповідно до Стамбульської конвенції постраждалим особам, необхідно забезпечити якнайкращі захист і допомогу, сприяти їх фізичному, психологічному та соціальному відновленню.
Стамбульська конвенція охоплює низку таких важливих заходів, як: застосування захисних приписів; забезпечення інформування постраждалих про їхні права та можливості отримання допомоги та захисту; забезпечення діяльності спеціалізованих служб підтримки; не замовчування проблеми домашнього насильства; захист і підтримка дітей – свідків домашнього насильства.
Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини вітає ратифікацію Верховною Радою України Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.
Реалізація положень Стамбульської конвенції стане дієвим механізмом захисту прав осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Таке роз'яснення дали в офісі Омбудсмана України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#омбудсмен #закон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...