Новини компаній
11:39, 26 вересня 2022 р.
Як побудувати бетонний басейн в себе дома?
Новини компаній
Як побудувати бетонний басейн в себе дома? Для початку необхідно розчистити територію від великих каменів та рослинності. Знімати дернину можна лопатами, але краще це зробить екскаватор. Риємо котлован і одразу задаємо йому правильну форму. Слідкуйте, щоб грунт природної щільності на стінах не пошкоджувався. До ями пред'являються такі вимоги:
дно котловану має бути на 40-50 см нижче ніж дно майбутнього басейну;
стінки повинні мати запас у кожну сторону по 20-25 см;
бічні стіни робляться з ледь помітним нахилом від середини басейну.
Далі на дні котловану робиться піщано-гравійна подушка. Спочатку засипається пісок шаром 15-20 см, потім гравій чи щебінь – 10-15 см. Кожен шар подушки необхідно добре вирівняти та ущільнити. Для цих цілей краще використовувати віброплиту, тому що вручну досягти якісного результату дуже складно.
На наступному етапі будівництва басейну з бетону необхідно розмітити місця прокладання всіх труб та іншого обладнання. Під усе це копаються траншеї та робляться заглиблення у стінах басейну. Далі здійснюється укладання та з'єднання труб водопровідної системи. Після встановлення всього необхідного обладнання труби засипаються щебенем. Залишаються лише виходи, які потрібно захистити від попадання бруду.
Потім з арматури перетином 12 мм споруджується потужний арматурний каркас, який зробить чашу міцнішою, завдяки чому бетон служитиме не пошкоджуючись набагато довше. З арматури робиться решітка з розміром комірок 25*25 см. Параметри можуть бути й іншими залежно від товщини майбутніх стін. Верхні кінці прутів загинаються. У потрібних місцях одночасно робляться закладні під монтаж необхідного обладнання.
Дуже важливо підняти каркас над землею мінімум на 5 см – для цього використовуються спеціальні підкладки із пластику, хоча можна придумати їм альтернативну заміну. З'єднання прутів виконується за допомогою в'язального дроту. Використовувати зварювання не рекомендується, так як це сприятиме створенню в товщі бетону внутрішньої напруги, що при майбутніх навантаженнях може вкрай негативно вплинути на стан чаші.
При заливанні бетон ущільнюється за допомогою занурювальних вібраційних установок. Якийсь час бетон потребує догляду – його поливають водою та вкривають від інтенсивного сонячного світла, інакше є ризик появи тріщин. Дуже важливо, щоб вода не потрапляла до бетону. Для цього його зсередини також слід гідроізолювати. Використовувати для цього можна різні матеріали:
Рулонні – ПВХ плівка, яка формує міцне монолітне покриття. Відмінне сучасне, а головне, недороге та безпечне рішення. До нього приємно торкатися, плюс воно одночасно виступає в ролі оздоблювального матеріалу.
Змащувальні та просочувальні матеріали – гумова фарба, поліуретанова фарба, пенетруючі склади та інше.
Напилювання, такі як полісечовина. Ці засоби створюють суцільну плівку на поверхні бетону та повністю захищають його від води.
Якщо басейн обкладатиметься плиткою, не варто думати, що гідроізоляція не потрібна. Вода проникатиме у шви та найдрібніші тріщини. Тому бетон перед обкладкою обробляють гідроізоляційними просоченнями. Плитка або мозаїка кладеться на водостійкий розчин. Такими ж властивостями має мати і затирання для швів.
При дотриманні всіх норм і вимог, ваш басейн буде служити вам дуже довго, зберігаючи первозданний зовнішній вигляд. Звичайно, технологія будівництва басейну з бетону дуже складна і на практиці за неї візьметься далеко не кожен, проте при належних вкладеннях і трудозатратах все реалізується. Якщо ж ви не хочете витрачати купу зусиль та свого часу на цей процес, то найкраще рішення для заможної людини - замовити бетонний басейн під ключ. Звертайтеся до фахівців нашої компанії «Modern Pools», ми з радістю Вам допоможемо!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
15:40
4 жовтня
10:31
4 жовтня
08:00
4 жовтня
Оголошення
09:33, 27 вересня
3
12:15, Вчора
5
10:29, 24 вересня
14:25, 30 вересня
live comments feed...