• Найкращий матч сезону у Лізі Європи
18:15, 8 листопада 2023 р.

Найкращий матч сезону у Лізі Європи

За матеріалами – Ліга Європи, XSPORT

У цей четвер Ліверпуль спіткала перша невдача в цьому сезоні Ліги Європи. Після трьох перемог у трьох турах групового етапу, команда Юргена Клоппа несподівано поступилася Тулузі в божевільному матчі у Франції, тому достроковий вихід у плей-оф поки що відкладається.

Ліверпуль майже вирішив завдання в групі ЛЄ ще за перші три тури, тому у Клоппа не було жодних причин випускати на цей матч Ліги Європи всіх найсильніших гравців. З основи в стартовому складі з'явилися Матіп, Мак Аллістер і Діас. З капітанською пов'язкою вийшов Гомес, а, незвичну для себе, роль центрфорварда виконував Гакпо.

Найкращий матч сезону у Лізі Європи, фото-1

І до, і після початку матчу, у Ліверпуля в центрі уваги перебував Діас, який в той вечір дізнався про довгоочікуване звільнення свого батька з полону терористів. Очевидно, після такої новини колумбієць вийшов на поле окрилений. Діас сміливо йшов у дриблінг, постійно пробував загострювати та заробляв стандарти. Перший із них уже на третій хвилині завершився ударом головою від Гомеса, м'яч влучив у поперечину.

Тулузі було непросто захищатися і думати про атаку одночасно, але французи неочікувано забили першим же своїм ударом у площину! Це сталося за 10 хвилин до перерви. Головний антигерой епізоду – Цимікас. Грека обікрав на чужій половині Дьоннум. Норвезький атакувальний півзахисник увірвався у штрафний майданчик Келлехера і холоднокровно переграв воротаря гостей. Ось так несподівано Тулуза виграла перший тайм.

У перерві Клопп зробив потрійну заміну, випустивши гравців основи - Салаха, Собослаї та Александер-Арнольда. Це говорило про те, що тренер Ліверпуля дуже не хотів програвати в Тулузі.

Але, як не дивно, французи почали другий тайм набагато гостріше та активніше. Голландський форвард Даллінга забив вже на 50-й хвилині, але судді скасували його гол, через дрібний фол в єдиноборстві з Матіпом. Проте, через кілька хвилин, Даллінг все-таки забив легально. Відразу троє гравців Тулузи затиснули пресингом Діаса, що призвело до втрати колумбійцем м’яча. Стрімкий вертикальний випад господарів закінчився точним та вивіреним ударом Даллінга у дальній нижній кут – «2:0».

На класі обіграти Тулузу у Ліверпуля не вийшло. За 20 хвилин до кінця це стало очевидно і Клоппу, який кинув у бій навіть форварда Нуньєса. І через лічені хвилини відставання у рахунку скоротилося. Але найцікавіше, що забив не Ліверпуль – автоголом відзначився Кассерес. Венесуелець незграбно підставив плече під подачу з флангу.

Курйозний гол подарував Ліверпулю надію, але Тулуза вже за три хвилини відновила перевагу у два м'ячі. Господарям вдалася класна та швидка атака, а захисники «червоних» виглядали у цьому епізоді дуже безпорадно. Третім голом у ворота англійського гранда відзначився Магрі.

В цей момент на трибунах почалося справжнє божевілля. Фанати в передчутті однієї з найбільших перемог в історії клубу почали дуже голосно співати та кричати, не вірячи своїм очам.

До 89-ї хвилини Тулуза утримувала комфортний рахунок «3:1», але потім у Клоппа зіграла ще одна заміна. Свіжий Жота, який з’явився на полі у кінцівці матчу, забив після класного сольного проходу.

Але і це був ще не кінець! Розв'язка матчу була просто вогняна! На 90+7-й хвилині англійці все-таки дотиснули господарів, проштовхнувши рятівний м'яч у сітку в хокейному стилі – у боротьбі на «п’ятачку» біля воріт.

Однак Тулуза цього вечора точно награла на перемогу. Так схоже вирішив і суддя на VAR, який врятував команду Карлеса Мартінеса: гол було скасовано через те, що під час атаки м'яч торкнувся руки Мак Аллістера.

Весь стадіон та фанати на ньому з полегшенням видихнули – почалося неймовірно емоційне святкування!