16:47, 27 листопада
Питання Криму як частини України є пріоритетним для Туреччини
Питання Криму як частини України є пріоритетним для Туреччини - група дружби турецького парламенту
Туреччина незмінно підтримує суверенітет та територіальну цілісність України, включно з Кримським півостровом. Питання Криму, зокрема як території мешкання та вільного розвитку кримських татар, є пріоритетним та важливим для Туреччини.
Про це йшлося на зустрічі груп дружби парламентів України та Туреччини, яка відбулася в Анкарі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Для нас як представників Туреччини, для нашого президента, представників усіх політичних партій в парламенті Туреччини питання Криму є пріоритетним та дуже важливим. І наша позиція є зрозумілою та чіткою, її неодноразово озвучував наш президент: Крим є частиною України, автономною республікою, кримські татари мають право вільно проживати на півострові та розвиватися”, - сказав Тургул Тюркеш.
Під час переговорів сторони обговорили ключові питання двостороннього співробітництва, забезпечення стабільності в регіоні, ролі Туреччини в цьому.
"Підтримка, яку Туреччина надає Україні, - дуже важлива для українського народу. Вкрай важливо, аби вона та позиція країни, заснована на підтримці територіальній цілісності України, включно з Кримом, тривала та була проактивною… Крим і окуповані території обов'язково будуть звільнені, держава-агресор Росія заплатить за шкоду, яку вона завдала Україні", - сказав народний депутат ВРУ Мустафа Джемілєв.
Лідер кримськотатарського народу наголосив, що Формулу миру президента Зеленського, покликана забезпечити стабільність в регіоні та досягнення справедливого, сталого миру для України на основі міжнародного права.
«Ми - кримські татари, як й інші національності, були жертвами СРСР, що мав на меті повне знищення ідентичності. Ця політика з боку Росії триває, на противагу політики підтримки з боку України. Колись ніхто не вірив у розпад СРСР, але це сталося. Зараз інші поневолені народи у складі СРСР слідкують за нашою боротьбою та чекають отримати шанс на своє звільнення”, - сказав співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Туреччиною народний депутат України, заступник голови меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.
У ході зустрічі йшла мова про порушення прав людини та переслідування з боку Росії по відношенню до кримських татар.
“Туреччина нині має свій унікальний шанс сказати своє слово в Чорноморському регіоні. Безпека в цьому регіоні - наш спільний інтерес. І вона неможлива без безпеки в Криму й без захисту прав кримськотатарського народу, який нині вкотре переживає переслідування, увʼязнення, знищення. В усіх переговорах по Криму повинні брати представники меджлісу кримськотатарського народу. І не може бути жодних домовленостей чи переговорів по Криму без гарантії безпеки та вільного розвитку кримськотатарського народу”, - наголосив народний депутат України, член групи дружби з Туреччиною ВРУ Микола Княжицький.
Українські депутати поінформували турецьких колег про ситуацію в Україні, більше тисячі днів протистояння повномасштабній війні, наголосили на важливості запрошення України до членства в НАТО як гаранта її європейської перспективи та безпеки, посилення санкційного тиску на Росію.
“Важливо, аби співпраця Туреччини з Україною посилювалася, була пріоритетною і співпраця з іншими країнами не давала можливості агресору отримувати додаткові кошти для продовження війни», - сказав народний депутат України, член групи дружби з Туреччиною Олег Синютка.
Турецькі депутати висловили свою підтримку Україні, непохитність позиції Туреччини щодо відстоювання миру на основі територіальної цілісності України.
“Експансія Росії стосується України й інших країн. Вона почалася ще в Грузії в 2008 році, продовжилося окупацією Криму в 2014 році і досягла нинішнього стану з вторгненням в Україну в 2022 році… Україну не можна залишити на самоті у боротьбі з Росією, територіальна цілісність України не може бути за рамками будь-яких мирних угод… Висловлюючи власну думку, Україна має бути офіційно запрошена в НАТО процес вступу слід розпочати”, - сказав представник групи дружби, депутат турецького парламенту Утку Чакирозер.
Після зустрічі з турецькими парламентарями, представники групи ВРУ з міжпарламентських зв’язків зустрілися з головою Великих національних зборів (парламенту) Туреччини Нуманом Куртулмушем. Зустріч відбулася у закритому форматі.
Як повідомляв Укрінформ, 25 листопада Туреччині відвідав Генеральний секретар НАТО Марк Рютте. На зустрічі з Президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом йшла мова про зусилля з припинення війни Росії проти України.
Повідомляє ukrinform.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:14
29 листопада
19:35
29 листопада
16:27
29 листопада
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
29 листопада
20:00
27 листопада
Оголошення
15:07, 20 листопада
1
21:31, 19 листопада
31
20:15, 27 листопада
14:39, 26 листопада
40
live comments feed...