• Головна
  • Виборча кампанія в Кременчуці: лідери перегонів
15:30, 8 жовтня 2014 р.

Виборча кампанія в Кременчуці: лідери перегонів

Завершився процес реєстрації політичних партій та кандидатів в народні депутати, які будуть брати участь у позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року. Минулої неділі громадська організація «СОЦІАЛЬНИЙ БАРОМЕТР» провела соціологічне дослідження громадської думки кременчужан на предмет визначення симпатій щодо кандидатів в народні депутати та партій, які беруть участь у виборах до Верховної ради України.

На запитання «Для участі у виборах до парламенту висунули списки кандидатів в народні депутати України наступні партії. За яку партію ви проголосуєте?» відповіді кременчужан розподілилися наступним чином:

№ з/п

Назва партії

Результат

1.​ 

Партія «Блок Петра Порошенка»

32,5%

2.​ 

Радикальна партія Олега Ляшка

11,7%

3.​ 

Політична партія «Народний Фронт»

6,8%

4.​ 

Політична партія «Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина»

6,3%

5.​ 

Політична партія «Всеукраїнське об`єднання «Свобода»

5,7%

6.​ 

Політична партія «Громадянська позиція»

5,7%

7.​ 

Партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна»

4,5%

8.​ 

Політична партія «Правий Сектор»

4,2%

9.​ 

Політична партія «Об`єднання «Самопоміч»

4,0%

З досить високою ймовірністю можна говорити про те, що до парламенту проходять Блок Петра Порошенка, Радикальна партія Олега Ляшка, «Народний фронт», «Батьківщина», «Свобода» та «Громадянська позиція». Тим більше, що такі настрої кременчужан в цілому відповідають симпатіям всіх українців. Щодо партій «Сильна Україна», «Правий сектор» та «Самопоміч», то їхні шанси на подолання прохідного бар`єру менші, але все-таки достатньо реальні, оскільки в деяких регіонах вони мають більшу підтримку, ніж в середньому по Україні.

Інші 20 партій з виборчого списку отримали менше 3% симпатій кременчужан і шансів на подолання прохідного 5%-го бар`єру у них практично немає.

На запитання «Для участі у виборах подали документи наступні кандидати. Якщо список виглядав би наступним чином, за кого Ви проголосуєте?» відповіді кременчужан розподілилися так:

№ з/п

ПІБ кандидата

Суб`єкт висування

Результат

1.

Шаповалов Юрій

Самовисування

37,80%

2.

Перепел Сергій

Блок Петра Порошенка

8,80%

3.

Надоша Олег

Самовисування

6,60%

4.

Балацький Іван

Політична партія «Правий сектор»

5,40%

5.

Несен Микола

Самовисування

5,20%

6.

Савченко Олег

Політична партія «Всеукраїнське об`єднання «Свобода»

4,70%

7.

Каплін Сергій

Самовисування

4,20%

8.

Кавунник Дмитро

Радикальна партія Олега Ляшка

3,80%

9.

Зощук Андрій

Політична партія «Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина»

3,40%

10.

Пилипенко Володимир

Самовисування

3,30%

11.

Кравченко Дмитро

Політична партія «Народний Фронт»

3,00%

12.

Касаткін Андрій

Самовисування

2,80%

13.

Піддубна Оксана

Політична партія «Воля»

2,50%

14.

Попенко Олег

Самовисування

2,50%

За три тижні до виборів вже можна говорити про групу лідерів, яка виділилася зі списку з 26 кандидатів, що зареєструвалися по місту Кременчуку. Очолює цей список чинний народний депутат України Юрій Шаповалов, який має 37,8% підтримки серед кременчужан і більше як у 4 рази випереджає найближчого суперника. А найближчим його суперником є Сергій Перепел, якого обрали 8,8% респондентів.

Примітно, що у найпопулярнішого серед партій Блоку Петра Порошенка рейтинг нижчий, ніж у найпопулярнішого серед кандидатів Юрія Шаповалова. При цьому кандидат від Блоку Петра Порошенка Перепел значно програє лідеру рейтингу Шаповалову. Це може свідчити про те, що Перепел не тільки сам не користується підтримкою кременчужан, а і впливає на рівень підтримки партії в бік його зменшення. Але є така частина виборців, яка спочатку обирає партію, а потім кандидата від неї. Вірогідно, що саме цей фактор дозволив Перепелу посісти друге місце у рейтингу.

Стабільно присутній в трійці лідерів Олег Надоша, незважаючи на те, що не проводить активної виборчої кампанії. Користуються певною підтримкою кременчужан і чинні депутати місцевих рад: Микола Несен, Дмитро Кравченко та Андрій Зощук. Скоріш за все, їхні прізвища є відомими у місті, але навряд чи виборці нададуть перевагу комусь із них на парламентських виборах цього року.

З`явилися і нові обличчя: Іван Балацький, Оксана Піддубна, - які висунуті політичними партіями, що стали відомими після Майдану. При цьому Балацький посідає почесне 4 місце в рейтингу. Можна припустити, що участь у подіях на Майдані та після нього дозволила отримати певну кількість прихильників Олегу Савченку, Андрію Касаткіну та Володимиру Пилипенку. Сергій Каплін та Олег Попенко мають певну кількість голосів, скоріш за все, завдяки присутності в медіа- та інтернет-просторі.

Інші 12 кандидатів, які не потрапили до групи лідерів, набирають менше 2% голосів і розраховувати на перемогу ні за яких обставин не можуть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рейтинг кандидатов
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...