Руслан Крахмилец просит привлечь к уголовной ответственности Шаповалова, Малецкого и других чиновников

Один из кременчугских кандидатов в народные депутаты по одномандатному избирательному округу – Руслан Крахмилец – написал заявление в СБУ, в милицию Кременчуга, в областное управление МВД, а также Министру МВД Авакову, в котором он сообщает о совершении незаконных действий, имеющих признаки нарушения избирательных прав граждан, что предусмотрено статьёй 157 УК Украины (препятствование избирательному праву).

Текст объявления мы публикуем на языке оригинала:

Протягом тижня здійснювався підкуп виборців кандидатом в депутати в одномандатному виборчому окрузі № 146 Шаповаловим Ю.А., який проявлявся в наступному:

- кандидатом в депутати в одномандатному виборчому окрузі № 146 Шаповаловим Ю.А., його довіреною особою Пелипенко В.М.,та іншими не встановленими особами проводився суботник 11.10.2014 року на підтримку кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі № 146 Шаповалова Ю.А.

- по закінченню проведення суботника всі громадяни, які приймали участь в даному заході отримали агітаційні матеріали з атрибутикою кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі № 146 Шаповалова Ю.А., та запрошення на концертну програму.

11 жовтня 2014 року у місті Кременчук відбувся суботник, який проводився кандидатом у депутати у одномандатному виборчому окрузі № 146 Шаповаловим Юрієм Анатолійовичем. Даний захід було проведено з використанням фінансової (матеріальної) підтримки у особливо великому розмірі для здійснення виборчої компанії кандидата, про що свідчать дані наведені у газеті «Блискавка За Кременчук», яка була випущена за наслідками проведення суботника.(копія додається)

Окрім цього, в даному печатному виданні міститься інформація про замовника, тираж та відповідального за даний випуск, яким являється Пелипенко В.М., який є довіреною особою Шаповалова Ю.А.

Об'єктом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.159-1 КК України є фінансове і матеріальне забезпечення виборчого процесу. Об'єктивна сторона виражається у наданні фінансової (матеріальної) підтримки групою осіб в особливо великому розмірі для здійснення виборчої компанії кандидату чи політичній партії (блоку) з порушенням установленого законом порядку.

Окрім наведеного, на суботнику громадянам вручалися блокноти, ручки з атрибутикою кандидата в народні депутати Шаповалова Ю.А., а також безкоштовні запрошення на концертну програму до міського палацу культури, який відбувся 17 жовтня о 18:00. (копії додаються до заяви). Разом з тим, громадянам вручалися ящики з цукерками та печивом у великій кількості.

Хочу зазначити, що даний концерт продовжувався більше двох годин із залученням, як мінімум 5ти колективів. Оренда приміщення на 2 години для проведення такого концерту приблизно коштує 4 тис. гривень. Хочу звернути увагу на той факт, що фінансування колективів, які приймали участь у даному  концерті приблизно складає від 5 тис. гривень. Невідомо з яких ресурсів здійснювалося фінансування даного заходу, а також дані витрати не відображені у звіті витрат, які кандидат у депутати Шаповалов Ю.А. використовує для офіційного проведення саме зазначених у даній заяві агітаційних заходів. Загальна вартість підкупу виборців становить приблизно більше 9-ти тисяч гривень.

Дана концертна програма проводилась з дозволу директора міського палацу культури Ситника С.М., а також заступника міського голови м. Кременчука Малецького В.О., які незаконно підтримували даний агітаційний захід. В діях даних осіб вбачається порушення норм ч. 1 ст. 364 КК України, а саме зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної  або юридичної особи використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало  істотної  шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб.

А тому, вважаю, що їх необхідно притягнути до кримінальної відповідальності.

Проте, у випуску газети «Блискавка За Кременчук» від 13.10.2014 року (замовник: Пелипенко В.М., друк: підприємство «ЦСТРІ» м. Києва, філія № 7, тираж 10 000, відповідальний Пелипенко В.М.), яка була випущена за наслідками проведення суботника, та свідченнями громадян, які надавали інтерв’ю ТРК «Візит», чітко зазначено, що концерт та суботник були проведені в підтримку кандидата в депутати Шаповалова Ю.А. Дані факти підтверджуються відеоматеріалами передачі «День за днем» від 18.10.2014 року на ТРК» Візит» (відеоматеріали надаються). Для повного та всебічного розслідування вбачаю необхідність встановити особи громадян, які приймали участь у суботнику, відвідували концертну програму, та надавали інтерв’ю кореспондентам ТРК «Візит».

Даний концерт було проведено з метою спонукання виборців голосувати за певного кандидата у депутати, а саме, Шаповалова Ю.А.,  що є прямим підкупом виборців.

Зокрема, частиною 13 статті 74 закону "Про вибори народних депутатів України" встановлено заборону на проведення передвиборної агітації, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей.

Така передвиборна агітація, або надання коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати, або згадування назви партії чи імені кандидата, є підкупом виборців.

Таким чином, не озброєним оком вбачається перешкоджання вільному здійсненню громадянам права обирати.

Об'єктом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.157 КК України є виборчі права громадян України, закріплені в Конституції України, а також в законах України «Про вибори народних депутатів України» та «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» і т.д. Об'єктивна сторона виражається у перешкоджанні вільному здійсненню громадянам права обирати та бути обраним активно незаконними способами впливали на волю виборців з метою примусити змінити зміст свого волевиявлення.

Таким чином, у діях осіб Шаповалова Ю.А., та Пелипенко В.М. вбачається ознаки злочину, що передбачений ч. 3 ст. 157 КК України, а саме - перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права вчинені групою осіб.

Під перешкоджанням в ст. 157 КК України, слід розуміти діяння пропонує певну вигоду, пов’язану із безпосередньою реалізацією громадянином свого виборчого права або права голосу, так і самих виборців., що безумовно має мати наслідком кримінальну відповідальність.

Під порушенням порядку фінансування кампанії кандидата відповідно до ч. 3 ст. 159-1 розуміється надання фінансової (матеріальної) підтримки в особливо великому розмірі для здійснення виборчої кампанії кандидата з порушенням встановленого законом порядку.

З урахуванням викладеного,

ПРОШУ:

1.         Прийняти за зареєструвати дану заяву у відповідності із ч. 4 ст. 214 КПК України.

2.         Внести відомості про дане правопорушення до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань у відповідності з ч. 1 ст. 214 КПК України.

3.         Провести повне та всебічне розслідування по факту вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 157 КК України, та ч. 3 ст. 159-1 КК України.

4.         Перевірити інформацію щодо реєстрації в ОВК такого агітаційного заходу на підтримку кандидата в депутати Шаповалова Ю.А., як проведення концерту, який відбувся 18.10.2014 року.

5.         Перевірити інформацію щодо подання звіту кандидатом у депутати Шаповаловим Ю.А. про витрачені кошти для проведення концертної програми, яка відбулася 18.10.2014 року в міському палаці культури.

6. Притягнути до відповідальності Шаповалова Ю.А., його довірену особу Пелипенко В.М., директора міського палацу культури Ситника С.М., заступника міського голови Малецького В.О. та інших осіб  за фактом підкупу виборців.

7. Притягнути до кримінальної відповідальності директора міського палацу культури Ситника С.М., та заступника міського голови м. Кременчука Малецького В.О. по факту вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

Кандидат в депутати до ВР України в одномандатному виборчому окрузі № 146 Крахмілець Р.П.

21.10.14 р.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
121 просмотр в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов