Руслан Крахмилец просит привлечь к уголовной ответственности Шаповалова, Малецкого и других чиновников

Один из кременчугских кандидатов в народные депутаты по одномандатному избирательному округу – Руслан Крахмилец – написал заявление в СБУ, в милицию Кременчуга, в областное управление МВД, а также Министру МВД Авакову, в котором он сообщает о совершении незаконных действий, имеющих признаки нарушения избирательных прав граждан, что предусмотрено статьёй 157 УК Украины (препятствование избирательному праву).

Текст объявления мы публикуем на языке оригинала:

Протягом тижня здійснювався підкуп виборців кандидатом в депутати в одномандатному виборчому окрузі № 146 Шаповаловим Ю.А., який проявлявся в наступному:

- кандидатом в депутати в одномандатному виборчому окрузі № 146 Шаповаловим Ю.А., його довіреною особою Пелипенко В.М.,та іншими не встановленими особами проводився суботник 11.10.2014 року на підтримку кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі № 146 Шаповалова Ю.А.

- по закінченню проведення суботника всі громадяни, які приймали участь в даному заході отримали агітаційні матеріали з атрибутикою кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі № 146 Шаповалова Ю.А., та запрошення на концертну програму.

11 жовтня 2014 року у місті Кременчук відбувся суботник, який проводився кандидатом у депутати у одномандатному виборчому окрузі № 146 Шаповаловим Юрієм Анатолійовичем. Даний захід було проведено з використанням фінансової (матеріальної) підтримки у особливо великому розмірі для здійснення виборчої компанії кандидата, про що свідчать дані наведені у газеті «Блискавка За Кременчук», яка була випущена за наслідками проведення суботника.(копія додається)

Окрім цього, в даному печатному виданні міститься інформація про замовника, тираж та відповідального за даний випуск, яким являється Пелипенко В.М., який є довіреною особою Шаповалова Ю.А.

Об'єктом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.159-1 КК України є фінансове і матеріальне забезпечення виборчого процесу. Об'єктивна сторона виражається у наданні фінансової (матеріальної) підтримки групою осіб в особливо великому розмірі для здійснення виборчої компанії кандидату чи політичній партії (блоку) з порушенням установленого законом порядку.

Окрім наведеного, на суботнику громадянам вручалися блокноти, ручки з атрибутикою кандидата в народні депутати Шаповалова Ю.А., а також безкоштовні запрошення на концертну програму до міського палацу культури, який відбувся 17 жовтня о 18:00. (копії додаються до заяви). Разом з тим, громадянам вручалися ящики з цукерками та печивом у великій кількості.

Хочу зазначити, що даний концерт продовжувався більше двох годин із залученням, як мінімум 5ти колективів. Оренда приміщення на 2 години для проведення такого концерту приблизно коштує 4 тис. гривень. Хочу звернути увагу на той факт, що фінансування колективів, які приймали участь у даному  концерті приблизно складає від 5 тис. гривень. Невідомо з яких ресурсів здійснювалося фінансування даного заходу, а також дані витрати не відображені у звіті витрат, які кандидат у депутати Шаповалов Ю.А. використовує для офіційного проведення саме зазначених у даній заяві агітаційних заходів. Загальна вартість підкупу виборців становить приблизно більше 9-ти тисяч гривень.

Дана концертна програма проводилась з дозволу директора міського палацу культури Ситника С.М., а також заступника міського голови м. Кременчука Малецького В.О., які незаконно підтримували даний агітаційний захід. В діях даних осіб вбачається порушення норм ч. 1 ст. 364 КК України, а саме зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної  або юридичної особи використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало  істотної  шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб.

А тому, вважаю, що їх необхідно притягнути до кримінальної відповідальності.

Проте, у випуску газети «Блискавка За Кременчук» від 13.10.2014 року (замовник: Пелипенко В.М., друк: підприємство «ЦСТРІ» м. Києва, філія № 7, тираж 10 000, відповідальний Пелипенко В.М.), яка була випущена за наслідками проведення суботника, та свідченнями громадян, які надавали інтерв’ю ТРК «Візит», чітко зазначено, що концерт та суботник були проведені в підтримку кандидата в депутати Шаповалова Ю.А. Дані факти підтверджуються відеоматеріалами передачі «День за днем» від 18.10.2014 року на ТРК» Візит» (відеоматеріали надаються). Для повного та всебічного розслідування вбачаю необхідність встановити особи громадян, які приймали участь у суботнику, відвідували концертну програму, та надавали інтерв’ю кореспондентам ТРК «Візит».

Даний концерт було проведено з метою спонукання виборців голосувати за певного кандидата у депутати, а саме, Шаповалова Ю.А.,  що є прямим підкупом виборців.

Зокрема, частиною 13 статті 74 закону "Про вибори народних депутатів України" встановлено заборону на проведення передвиборної агітації, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей.

Така передвиборна агітація, або надання коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати, або згадування назви партії чи імені кандидата, є підкупом виборців.

Таким чином, не озброєним оком вбачається перешкоджання вільному здійсненню громадянам права обирати.

Об'єктом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.157 КК України є виборчі права громадян України, закріплені в Конституції України, а також в законах України «Про вибори народних депутатів України» та «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» і т.д. Об'єктивна сторона виражається у перешкоджанні вільному здійсненню громадянам права обирати та бути обраним активно незаконними способами впливали на волю виборців з метою примусити змінити зміст свого волевиявлення.

Таким чином, у діях осіб Шаповалова Ю.А., та Пелипенко В.М. вбачається ознаки злочину, що передбачений ч. 3 ст. 157 КК України, а саме - перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права вчинені групою осіб.

Під перешкоджанням в ст. 157 КК України, слід розуміти діяння пропонує певну вигоду, пов’язану із безпосередньою реалізацією громадянином свого виборчого права або права голосу, так і самих виборців., що безумовно має мати наслідком кримінальну відповідальність.

Під порушенням порядку фінансування кампанії кандидата відповідно до ч. 3 ст. 159-1 розуміється надання фінансової (матеріальної) підтримки в особливо великому розмірі для здійснення виборчої кампанії кандидата з порушенням встановленого законом порядку.

З урахуванням викладеного,

ПРОШУ:

1.         Прийняти за зареєструвати дану заяву у відповідності із ч. 4 ст. 214 КПК України.

2.         Внести відомості про дане правопорушення до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань у відповідності з ч. 1 ст. 214 КПК України.

3.         Провести повне та всебічне розслідування по факту вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 157 КК України, та ч. 3 ст. 159-1 КК України.

4.         Перевірити інформацію щодо реєстрації в ОВК такого агітаційного заходу на підтримку кандидата в депутати Шаповалова Ю.А., як проведення концерту, який відбувся 18.10.2014 року.

5.         Перевірити інформацію щодо подання звіту кандидатом у депутати Шаповаловим Ю.А. про витрачені кошти для проведення концертної програми, яка відбулася 18.10.2014 року в міському палаці культури.

6. Притягнути до відповідальності Шаповалова Ю.А., його довірену особу Пелипенко В.М., директора міського палацу культури Ситника С.М., заступника міського голови Малецького В.О. та інших осіб  за фактом підкупу виборців.

7. Притягнути до кримінальної відповідальності директора міського палацу культури Ситника С.М., та заступника міського голови м. Кременчука Малецького В.О. по факту вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

Кандидат в депутати до ВР України в одномандатному виборчому окрузі № 146 Крахмілець Р.П.

21.10.14 р.

руслан крахмилец заввление уголовная ответственность
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
122 просмотра в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Работы по ремонту освещения на Крюковском мосту ещё не закончены, и будут продолжены. Как сообщает Кременчугская дистанция пути в ночь с 21 на 22 января на Крюковском мосту будут проводиться работы по ремонту освещения. Эти работы будут проводить с 22:00 до 02:00 и только при условии хорошей погоды. Движение автотранспорта во время ремонта будет частично ограничено – перекроют одну полосу движения.
Власть
На строительство дороги, соединяющей Днепропетровскую область с Полтавской и Киевской, в этом году выделят ещё 2 миллиарда гривен. Последние 50 лет трассу Н-31 Днепр – Решетиловка не ремонтировали, поэтому сейчас здесь укладывается новое покрытие – 74-сантиметровый цементобетон. Такая дорога в 5-7 раз крепче, чем асфальтобетонная. Она станет одной из самых современных дорог в Украине. Пока что асфальтобетоном будет покрыты только 80 км дороги. Об этом на с...
Общество
Сьогодні відзначається Міжнародний день обіймів. Згідно з традицією свята, цього дня заключити в дружні обійми можна навіть незнайомих людей. У Міжнародний день обіймів проводяться різноманітні флешмоби, котрі пов’язані з цим проявом почуттів. У 1986 році в США вперше відбувся січневий день обіймів, який називався Національний день обіймів. Після цього це свято поширилося вже по всьому світу. За своєрідним «повір'ям», під час дружніх обіймів люди обмінюють...
Криминал
На Полтавщине женщину, избившую учительницу своего сына, суд приговорил к месяцу ареста и взысканию штрафа в сумме 15 600 гривен. Это произошло 13 сентября 2018 года в ПГТ Скороходово Чутовского района Полтавской области. Женщина пришла пьяная в школу, где учатся её сын и дочь. Войдя в кабинет, она начала кричать на классного руководителя своего сына, затем толкнула учительницу в грудь, а когда та упала – намотала волосы женщины на руку и принялась бить её...
Происшествия
20 січня близько 21 години до патрульних Кременчука надійшло повідомлення про спробу самогубства. Найближчій екіпаж патрульної поліції швидко вирушив на місце події. На Крюківському мосту 59-річний громадянин, перелізши через перила, хотів стрибнути з нього. Патрульні привели чоловіка до тями та доставили до медичного закладу. За матеріалами Управління Патрульної поліції Кременчука.
Происшествия
Снегоочистная техника кременчугских коммунальных предприятий чистит дороги от снега со вчерашнего вечера, однако грузовики продолжают увязать в сугробах, а спасатели Кременчуга продолжают вытаскивать их при помощи троса и пожарного автомобиля. Сегодня в 10:00 по улице Киевской, в районе дома №64 в снегу увязли сразу два грузовика. Спасатели ГПСЧ №14 отбуксировали их на более благополучный участок дороги. Об этом сообщает начальник Кременчугского горрайонно...
Криминал
Прошлой ночью в одной из квартир Полтавы прозвучали выстрелы из огнестрельного оружия. Испуганные соседи сообщили об этом в полицию, и на место происшествия немедленно прибыли патрульные полицейские. В указанной заявителем квартире копы действительно обнаружили автомат Калашникова, из которого вероятно и были совершены выстрелы. Оружие принадлежит 62-летнему хозяину квартиры. Автомат изъят и отправлен на экспертизу. Ведётся расследование. Об этом на своей...
Политические новости
Партия "Основа" на своем съезде официально выдвинула Сергея Таруту кандидатом в президенты. В партии уверены в том, что именно ее лидер Сергей Тарута сможет стать действительно Гарантом успеха Украины. Съезд состоялся в Киеве 18 января. «Я даю согласие на выдвижение моей кандидатуры на выборы президента Украины от политической партии "Основа". Я благодарен партии за оказанное мне столь высокое доверие. Могу заверить – в президенты иду не только я, идем –...
Криминал
На Полтавщине задержан извращенец, который совершил насильственные действия сексуального характера по отношению к своей дочери 2007 года рождения. При этом 35-летний мужчина находился в состоянии алкогольного опьянения. Факт изнасилования полиция зафиксировала 20 января, а на следующий день он уже был арестован и взят под стражу. Открыто уголовное производство по ч. 4 статьи 153 УК Украины (насильственное удовлетворение половой страсти неестественным спосо...