• Головна
  • Куди дзвонити людині, яка стала жертвою насильства
16:45, 5 листопада 2014 р.

Куди дзвонити людині, яка стала жертвою насильства

Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція “16 днів проти насильства”. Зазначена акція підтримується міжнародною спільнотою з 1991 року.

Метою акції є привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві та нетерпимого ставлення до насильства.

Насильство в сім’ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю (відповідно до Закону України «Про попередження насильства в сім’ї»).

Фізичне насильство – умисне нанесення побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров’я, нанесення шкоди його честі і гідності.

Сексуальне насильство – протиправне посягання на статеву недоторканість, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього члена сім’ї.

Психологічне насильство – насильство, пов’язане з дією одного члена сім’ї на психіку іншого члена сім’ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров’ю.

Економічне насильство – умисне позбавлення одним членом сім’ї іншого члена сім’ї житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров’я.

Якщо в сім’ї тебе

● принижують, ображають або погрожують тобі

● б’ють або штовхають

● позбавляють їжі, житла чи пошкоджують твоє майно

● примушують до небажаних сексуальних стосунків

НЕ ЗВОЛІКАЙ! Телефонуй на безкоштовну Національну «гарячу лінію» з питань протидії насильству в сім’ї, торгівлі людьми та гендерної рівності, щоб отримати допомогу: 0 800 500 335 або 368 (безкоштовно для абонентів МТС та Київстар).

Куди ви можете звернутися, якщо ви, неповнолітні діти, а ваші рідні стали жертвами сімейного насильства або існує реальна загроза його вчинення:

Кременчуцьке міське управління УМВС України в Полтавській області – м. Кременчук, вул. 29 Вересня, 6, тел. 74-29-28 (чергова частина) або 102.

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді – м. Кременчук, площа Перемоги, 2, тел. 2-20-89.

Кримінальна міліція у справах дітей Автозаводського РВ КМУ УМВС України в Полтавській області – м. Кременчук, вул. Київська, буд. 7, тел. 5-14-51.

Кримінальна міліція у справах дітей Крюківського РВ КМУ УМВС України в Полтавській області – м. Кременчук, вул. Приходька, 3, тел. 6-13-34.

Служба у справах дітей Автозаводського райвиконкому - м. Кременчук, пр. Л. Толстого, 38, тел. 77-68-04.

Служба у справах дітей Крюківського райвиконкому – м. Кременчук, вул. Приходька, 90, тел. 6-21-46.

Кременчуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – м. Кременчук, вул. Радянська, 15/4, тел. 3-21-50, 3-01-91, (096) 063 94 23.

«Телефон Довіри» - 3-21-50.

За матеріалами Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#16 днів проти насильства
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...