Римсько-католицька парафія у Кременчуці

Офіційною датою заснування Кременчука вважається 1571 рік, коли, згідно з історичними джерелами, польський король Сигізмунд Август підписав Універсал про будівництво фортеці в урочищі Кременчук. 

За даними перепису 1897 року, в мiстi налічувалося приблизно 1204 католики. 

1910 року був збудований красивий і значний костел Святого Йосипа, з органом, на кошти добродійки – пані Грабіни Котовської з Полтави.
У роки радянської влади будівлю костелу націоналізовано, там знаходилися дім санітарної культури, пізніше кінотеатр та дитяча спортивна школа. 

На початку 90-х років будинок передано православній Свято-Миколаївській церкві Київського патріархату. Через роки католицька громада відродилася, і 5 червня 2001 року було зареєстровано Кременчуцьку парафію Святого Йосипа. 

Протягом наступних років о. Яцек Пиль OMI (O.M.I. - Місіонери облаті Непорочної Марії. Засновник конгрегацiї - Ежен де Мазено, 1826), настоятель з Полтави, двічі на місяць служив меси в однокімнатній квартирі однієї з прихожанок - католичок.

У березні 2003 року за фінансової підтримки фундації "Допомога церквам на Сході" і за допомогою о. Яцека й парафіян придбано дві земельних ділянки зі старими аварійними будиночками, для побудови парафіяльного центру римсько-католицької церкви в Кременчуці. 
19 березня, напередодні дня Святого Йосипа, Обручника Пресвятої Діви Марії, месу в Кременчуці відслужив єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Станіслав Падевський. Відбулася вона в конференц-залі центральної міської бібліотеки ім.Горького . Єпископ тоді подарував парафії ікону з образом Св. Йосипа. 
Вперше за вісім десятиліть Кременчук відвідав католицький єпископ.

Протягом 2003-2004 років до парафії із Запоріжжя часто приїжджала с. Люцина Гжонсько (SSpS - Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti - Миссионерська Конгрегацiя Служительок Святого Духа ), проводила катехези, вчила спову, привезла пісенники. 

У грудні 2003 року, завдяки допомозі організації RENOVABIS, закуплено чотирихкімнатну квартиру для сестер зі згромадження Служебниць Божого Духа. Згодом у Кременчуці оселяються сестри - Паула Ягода, Ельжбета Росіньська і Марія Сьлєзяк. 
24 грудня перше богослужіння в новому приміщенні великої квартири відслужив о. Ромуальд Опєлка ОМІ (O.M.I. - Місіонери облаті Непорочної Марії. Засновник конгрегацiї - Ежен де Мазено, 1826) з Полтави.

8 серпня 2004 року до Кременчука прибув перший настоятель парафії св. Йосипа – о. Едуард Кава, францисканець.

У квітні 2005 року розпочинаються підготовчі та будівельні роботи на території майбутнього католицького францисканського монастиря в Кременчуцi. Будівництво храму розпочалося завдяки фінансовій допомозі німецьких організацій RENOVABIS та KIRCHE IN NOT. 
З вересня у парафії почав працювати вікарій – о. Кшиштоф (OFM Conv. - Орден менших братів Конвентуальних, 1517), священики починають регулярно відправляти меси також і у Глобиному, використовуючи приміщення приватного будинку.

З 2006 року священики й сестри починають регулярно, двічі на тиждень, відвідувати хворих у туберкульозному диспансері.
18 березня, у свято св. Йосипа, відпустову месу провів єпископ Станіслав Падевський. Він освятив наріжний камінь храму. Меса відбувалась у приміщенні майбутнього францисканського монастиря, перший поверх щойно встигли перекрити, було холодно й на голови кліру та парафіян капала тала вода. Вже у липні будівля монастиря підводиться під дах, у віконниці вставляють шибки, а у серпні над костелом встановлено католицький хрест.

7 січня 2007 року до першого причастя приступають четверо дітей. Із серпня новим вікарієм стає францисканець Славомир Бистри з Польщі. 23 вересня прибула для роботи в парафії сестра Марія Немченко.

2008 рік – каплиця добудовується й прикрашається люстрами, рельєфними зображеннями Стоянь Хресної Дороги, починає працювати опалення. 
4 серпня приїхав ще один вікарій – брат Петро Франків (OFM Conv.), 
3 серпня 2012 року – брат Даніель Хжановський (OFM Conv.), 25 серпня – брат Кароль Якушевський.

З серпня 2009 року настоятелем є о. Микола Орач (OFM Conv. - Орден менших братів Конвентуальних, 1517 ).

У кременчуцької парафії служать сестри Дар’я Сковальчинська, Галина Мадей, Тетяна Богославець та Марія Сьлєзяк (SSpS - Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti - Миссионерська Конгрегацiя Служительок Святого Духа).

Францисканський герб.

Він являє собою дві схрещені руки: одна з них, оголена, належить Христу, а інша, одягнена в Хабит, - Франциску Ассизьскому. Цей символ висловлює ідею і мету францисканської духовності: наслідування Христа, яке має бути постійним і тривати все життя. Часто в нижній частині герба поміщається девіз: "Мир і добро".
10624731_867668926590250_8174832995293167034_n
Девіз: "Pax et Bonum" (лат.) Мир і добро - цей девіз зобов'язаний своїм існуванням святому Франциску Ассизьскому. Він співзвучний латинському тексту фрагмента Книги пророка Ісайї (52:7). Цей девіз висловлює: життям і словом проголошувати Євангеліє, яке є джерелом миру і добра.

Символ "Тау".

"Тау" - буква в давньоєврейському та грецькому алфавітах. В книзі пророка Єзекіїля Господь каже Своєму ангелу: "Пройди посеред міста, серединою Єрусалиму, і на чолах людей скорботних... зроби знак (Тау)" (Єз 9, 4). 
За переказами, на IV Латеранському соборі Папа Інокентій III сказав: "Тав (тау) - це остання буква єврейського алфавіту, а його форма в точності відповідає хресту на Голгофі, до якого ще не була прибита табличка Пілата. Ті, хто будуть носити" Тау "- знак покаяння і поновлення у Христі - удостояться милосердя ".

Перші біографи Фраціска відзначали, що святий почитав знак "Тау" "особливою любов'ю, часто згадував про нього у своїх бесідах і означав їм ті листи, які сам писав, адже головною його справою і було, по слову пророка, на чолах людей скорботних, що стогнуть і звертаються до Христа ставити знак "Тау" ".
Знак "Тау" став есхатологічним символом навернення грішників.

Хрест св. Даміана.

У церкві св. Клари в Ассізі зберігається одна з головних францісканських реліквій - хрест св. Даміана. Коли Франциск молився перед цим розп'яттям в зруйнованої церкви св. Даміана, він раптово почув слова: "Франциск, йди і встанови мою церкву". Виконуючи волю Ісуса буквально, Франциск спочатку зайнявся восстанавленням церкви св. Даміана і навколишніх каплиць. Це стало початком його самовідданого служіння Боговi і Церкві. З тих пір хрест св. Даміана символізує францисканську місію духовного оновлення Церкви.

Хрест св. Даміана є також іконою. Традиція таких хрестів виникла у Східній Церкві і була перенесена на територію Умбрії сирійськими ченцями. Ісус зображений з п'ятьма ранами, і в той же час - в ореолі Божественної слави. З лівого боку - фігури Діви Марії, Матері Ісуса, і Св. Іоанна, Його улюбленого учня, а праворуч - зображення Марії Магдалини, Марії (матері Якова) і сотника, котрий повірив, що Ісус - це Син Божий. Вище, біля долонь розп'ятого Христа - фігури ангелів, які прославляють таємницю смерті Сина Божого. У верхній частині хреста - воскреслий Христос, Якого радо вітають Ангели на небесах.
10390256_867881296569013_1925251515141666411_n
Мотузка.
Францисканці підперізуються білою мотузкою з трьома вузлами, які символізують три обітниці: послуху, цнотливості і бідності, - як знаки цілковитого посвячення себе Богові.

Римсько-католицький францисканський монастир в Кременчуці знаходиться на вулиці Сумської.

на фото: Римо-католицький костел у м. Кременчуці,1915 р. та новозбудований францисканський монастир, 2014 р.

римсько-католицька парафія
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
710 просмотров в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Прокуратура Полтавской области направила в суд обвинительный акт относительно 56-летнего жителя Горишних Плавней, который до смерти избил свою мать. Следствием установлено, что в декабре прошлого года, находясь в состоянии алкогольного опьянения, мужчина поругался со своей мамой и во время скандала набросился на неё с кулаками. Изверг бил 81-летнюю старушку по голове и туловищу, пока она не умерла. В общей сложности он нанёс ей около 20 ударов. Обвинительн...
Общество
За даними Національної поліції України у 2018 році було зареєстровано 11305 заяв про зникнення дітей. 89% дітей вдалося знайти і повернути додому в першу добу після зникнення. У серпні 2017 року Київстар і Національна поліція України підписали Меморандум про співпрацю у проекті «Пошук дітей». Послуга почала працювати у Києві з вересня 2017 року та показала свою ефективність. Протягом 2018 року до проекту долучились усі регіони України. За весь час роботи «...
Происшествия
Сегодня на автодороге Кременчуг – Хорол произошло ДТП – столкнулись грузовик ДАФ, за рулём которого находился 45-летний кременчужанин, и микроавтобус Volkswagen Transporter, которым управлял 33-летний житель Кременчугского района. В результате столкновения водитель микроавтобуса погиб. На месте происшествия работает следственно-оперативная группа полиции. Об этом сообщает отдел коммуникаций полиции Полтавщины. Напомним, Служба автомобильных дорог в Полтавс...
Общество
Полтавская общественная организация по защите животных «Барбоскины» проведёт в Полтаве акцию, во время которой активисты организации обратятся к гражданам с призывом отказаться от покупки шуб из натурального меха. «Антимеховая» акция стартует 24 февраля в 12:00. Сбор участников организаторы назначили в ТРЦ «Киев» на улице Зеньковской, 6. «Собираемся с призывом к прохожим отказаться от кровавого материала и требованием к властям запретить меховые фермы», -...
Общество
15 февраля независимая Украина отмечает День чествования участников боевых действий на территории других государств. В этот день чтят память погибших воинов-интернационалистов и отмечают День вывода войск из Афганистана. 15 февраля 2019 года истекает 30 лет со дня вывода советских войск из Республики Афганистан. По этому случаю сегодня в парке «Воинов-Интернационалистов» состоялся митинг. Сотни жителей Кременчуга пришли на мероприятие, чтобы почтить воинов...
Відео
Чарівна, неперевершена та улюблена Ольга Фреймут запрошує особисто всіх жінок Кременчука поговорити про все: про жіноче життя, про будування кар"єри, створення щасливої сім"ї та інші дівочі мрії. Іноді достатньо щирої розмови та почутого чужого досвіду, аби почати нове життя...  Майстер-клас "Ревізія життя" відбудеться 10 березня в 19:00 в Міському палаці Кременчука. Ольга буде вести бесіду зі своїми гостями про бізнес, персональний бренд, про сім’ю, вихов...
Общество
В Кременчуге после капитального ремонта, проведённого на деньги спонсора, открылась клинико-диагностическая лаборатория на базе Кременчугской детской больницы. Работы в отделении были проведены на высоком уровне в рекордно короткие сроки. Пространство самого отделения и медицинская аппаратура уникальны. Возможности, которыми они обеспечены, позволят проводить анализы и диагностику на высоком уровне, что повлияет на правильность постановки диагноза. Кроме т...
Происшествия
Перед женщиной, на которую 22 декабря в поезде упала верхняя полка, руководство ПАО «Укрзалізниця» даже не извинилось. О компенсации потраченных на лечение средств семье остаётся только мечтать, а ведь на это уже пошло более 40 тысяч гривен, но пострадавшая ещё в больнице. Вместе с компанией друзей 58-летняя Надежда Полякова – жительница Миргорода – отправилась в Карпаты кататься на лыжах. Женщине досталась нижняя боковая полка в поезде «Киев - Рахов», одн...
Криминал
В Кременчуге задержан серийный автомобильный вор. 30-летний ранее судимый кременчужанин подозревается в совершении как минимум пяти краж из автомобилей. Сейчас задержанного проверяют на причастность к совершению других подобных преступлений на территории Кременчуга и района. Часть вещественных доказательств изъята. Открыто уголовное производство по статье 185 УК Украины (кража). Ведётся расследование. Об этом сообщает Кременчугский городской отдел полиции.