Римсько-католицька парафія у Кременчуці

Офіційною датою заснування Кременчука вважається 1571 рік, коли, згідно з історичними джерелами, польський король Сигізмунд Август підписав Універсал про будівництво фортеці в урочищі Кременчук. 

За даними перепису 1897 року, в мiстi налічувалося приблизно 1204 католики. 

1910 року був збудований красивий і значний костел Святого Йосипа, з органом, на кошти добродійки – пані Грабіни Котовської з Полтави.
У роки радянської влади будівлю костелу націоналізовано, там знаходилися дім санітарної культури, пізніше кінотеатр та дитяча спортивна школа. 

На початку 90-х років будинок передано православній Свято-Миколаївській церкві Київського патріархату. Через роки католицька громада відродилася, і 5 червня 2001 року було зареєстровано Кременчуцьку парафію Святого Йосипа. 

Протягом наступних років о. Яцек Пиль OMI (O.M.I. - Місіонери облаті Непорочної Марії. Засновник конгрегацiї - Ежен де Мазено, 1826), настоятель з Полтави, двічі на місяць служив меси в однокімнатній квартирі однієї з прихожанок - католичок.

У березні 2003 року за фінансової підтримки фундації "Допомога церквам на Сході" і за допомогою о. Яцека й парафіян придбано дві земельних ділянки зі старими аварійними будиночками, для побудови парафіяльного центру римсько-католицької церкви в Кременчуці. 
19 березня, напередодні дня Святого Йосипа, Обручника Пресвятої Діви Марії, месу в Кременчуці відслужив єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Станіслав Падевський. Відбулася вона в конференц-залі центральної міської бібліотеки ім.Горького . Єпископ тоді подарував парафії ікону з образом Св. Йосипа. 
Вперше за вісім десятиліть Кременчук відвідав католицький єпископ.

Протягом 2003-2004 років до парафії із Запоріжжя часто приїжджала с. Люцина Гжонсько (SSpS - Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti - Миссионерська Конгрегацiя Служительок Святого Духа ), проводила катехези, вчила спову, привезла пісенники. 

У грудні 2003 року, завдяки допомозі організації RENOVABIS, закуплено чотирихкімнатну квартиру для сестер зі згромадження Служебниць Божого Духа. Згодом у Кременчуці оселяються сестри - Паула Ягода, Ельжбета Росіньська і Марія Сьлєзяк. 
24 грудня перше богослужіння в новому приміщенні великої квартири відслужив о. Ромуальд Опєлка ОМІ (O.M.I. - Місіонери облаті Непорочної Марії. Засновник конгрегацiї - Ежен де Мазено, 1826) з Полтави.

8 серпня 2004 року до Кременчука прибув перший настоятель парафії св. Йосипа – о. Едуард Кава, францисканець.

У квітні 2005 року розпочинаються підготовчі та будівельні роботи на території майбутнього католицького францисканського монастиря в Кременчуцi. Будівництво храму розпочалося завдяки фінансовій допомозі німецьких організацій RENOVABIS та KIRCHE IN NOT. 
З вересня у парафії почав працювати вікарій – о. Кшиштоф (OFM Conv. - Орден менших братів Конвентуальних, 1517), священики починають регулярно відправляти меси також і у Глобиному, використовуючи приміщення приватного будинку.

З 2006 року священики й сестри починають регулярно, двічі на тиждень, відвідувати хворих у туберкульозному диспансері.
18 березня, у свято св. Йосипа, відпустову месу провів єпископ Станіслав Падевський. Він освятив наріжний камінь храму. Меса відбувалась у приміщенні майбутнього францисканського монастиря, перший поверх щойно встигли перекрити, було холодно й на голови кліру та парафіян капала тала вода. Вже у липні будівля монастиря підводиться під дах, у віконниці вставляють шибки, а у серпні над костелом встановлено католицький хрест.

7 січня 2007 року до першого причастя приступають четверо дітей. Із серпня новим вікарієм стає францисканець Славомир Бистри з Польщі. 23 вересня прибула для роботи в парафії сестра Марія Немченко.

2008 рік – каплиця добудовується й прикрашається люстрами, рельєфними зображеннями Стоянь Хресної Дороги, починає працювати опалення. 
4 серпня приїхав ще один вікарій – брат Петро Франків (OFM Conv.), 
3 серпня 2012 року – брат Даніель Хжановський (OFM Conv.), 25 серпня – брат Кароль Якушевський.

З серпня 2009 року настоятелем є о. Микола Орач (OFM Conv. - Орден менших братів Конвентуальних, 1517 ).

У кременчуцької парафії служать сестри Дар’я Сковальчинська, Галина Мадей, Тетяна Богославець та Марія Сьлєзяк (SSpS - Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti - Миссионерська Конгрегацiя Служительок Святого Духа).

Францисканський герб.

Він являє собою дві схрещені руки: одна з них, оголена, належить Христу, а інша, одягнена в Хабит, - Франциску Ассизьскому. Цей символ висловлює ідею і мету францисканської духовності: наслідування Христа, яке має бути постійним і тривати все життя. Часто в нижній частині герба поміщається девіз: "Мир і добро".
10624731_867668926590250_8174832995293167034_n
Девіз: "Pax et Bonum" (лат.) Мир і добро - цей девіз зобов'язаний своїм існуванням святому Франциску Ассизьскому. Він співзвучний латинському тексту фрагмента Книги пророка Ісайї (52:7). Цей девіз висловлює: життям і словом проголошувати Євангеліє, яке є джерелом миру і добра.

Символ "Тау".

"Тау" - буква в давньоєврейському та грецькому алфавітах. В книзі пророка Єзекіїля Господь каже Своєму ангелу: "Пройди посеред міста, серединою Єрусалиму, і на чолах людей скорботних... зроби знак (Тау)" (Єз 9, 4). 
За переказами, на IV Латеранському соборі Папа Інокентій III сказав: "Тав (тау) - це остання буква єврейського алфавіту, а його форма в точності відповідає хресту на Голгофі, до якого ще не була прибита табличка Пілата. Ті, хто будуть носити" Тау "- знак покаяння і поновлення у Христі - удостояться милосердя ".

Перші біографи Фраціска відзначали, що святий почитав знак "Тау" "особливою любов'ю, часто згадував про нього у своїх бесідах і означав їм ті листи, які сам писав, адже головною його справою і було, по слову пророка, на чолах людей скорботних, що стогнуть і звертаються до Христа ставити знак "Тау" ".
Знак "Тау" став есхатологічним символом навернення грішників.

Хрест св. Даміана.

У церкві св. Клари в Ассізі зберігається одна з головних францісканських реліквій - хрест св. Даміана. Коли Франциск молився перед цим розп'яттям в зруйнованої церкви св. Даміана, він раптово почув слова: "Франциск, йди і встанови мою церкву". Виконуючи волю Ісуса буквально, Франциск спочатку зайнявся восстанавленням церкви св. Даміана і навколишніх каплиць. Це стало початком його самовідданого служіння Боговi і Церкві. З тих пір хрест св. Даміана символізує францисканську місію духовного оновлення Церкви.

Хрест св. Даміана є також іконою. Традиція таких хрестів виникла у Східній Церкві і була перенесена на територію Умбрії сирійськими ченцями. Ісус зображений з п'ятьма ранами, і в той же час - в ореолі Божественної слави. З лівого боку - фігури Діви Марії, Матері Ісуса, і Св. Іоанна, Його улюбленого учня, а праворуч - зображення Марії Магдалини, Марії (матері Якова) і сотника, котрий повірив, що Ісус - це Син Божий. Вище, біля долонь розп'ятого Христа - фігури ангелів, які прославляють таємницю смерті Сина Божого. У верхній частині хреста - воскреслий Христос, Якого радо вітають Ангели на небесах.
10390256_867881296569013_1925251515141666411_n
Мотузка.
Францисканці підперізуються білою мотузкою з трьома вузлами, які символізують три обітниці: послуху, цнотливості і бідності, - як знаки цілковитого посвячення себе Богові.

Римсько-католицький францисканський монастир в Кременчуці знаходиться на вулиці Сумської.

на фото: Римо-католицький костел у м. Кременчуці,1915 р. та новозбудований францисканський монастир, 2014 р.

римсько-католицька парафія
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
Автор
12
(1 оценка)
Актуальность
12
(1 оценка)
Изложение
12
(1 оценка)
811 просмотров в ноябре
Я рекомендую
1 человек рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
У Кременчуці учасники бойових дій можуть вивчати англійську! У Центрі соціально-психологічної адаптації, що працює в територіальному центрі соціального обслуговування Автозаводського району, розпочинає свою роботу Школа англійської мови. Учасники бойових дій можуть стати слухачами школи, де навчальні курси з англійської проводитиме волонтер Корпусу Миру США Scott Buchholtz . Уточнити інформацію або попередньо зареєструватись на навчання можна за телефоном:...
Общество
Від завтра починає діяти закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей", який підписав Президент 15 листопада. За порушення правил перевезення дітей патрульні будуть штрафувати водіїв на 510 гривень. Ми писали, що згідно з новими змінами, діти віком до 12 років і зростом до 145 см мають бути пристебнуті ременями безпеки. У свою чергу голова асоціації т...
Общество
Понад 10 років кожному! Суд оголосив вирок учасникам розбійного нападу на пенсіонерку. Апеляційний суд Полтавської області залишив у силі вирок Лубенського міськрайонного суду щодо 3 осіб, засуджених за злочини, скоєні стосовно людини похилого віку. У ніч із 1 на 2 червня 2015 року двоє чоловіків з масками на обличчях пошкодили ножем віконну раму і вдерлися до будинку 71-річної жительки с. Новаки Лубенського району. Свої плани вони обговорили зазадалегідь....
Общество
15 листопада уряд скасував постанову Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 560. Напередодні Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з проханням скасувати цю постанову. Нагадаємо, що документ передбачав встановлення граничних тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячого водопостачання для населення. Учора, 18 листопада, на сайті КВБЗ опублікували інформацію про зміну тарифів на виробництво...
Криминал
Як повідомляє пресслужба патрульної поліції, увечері, близько 22 години, поліціянти ловили зловмисника, що відібрав у громадян мобільні телефони. По вулиці Ярмаркова до патрульних підійшов чоловік та повідомив, що коли той перебував на території приватного підприємства, молодик відібрав його мобільний. Того ж вечора стався ще один грабіж за аналогічних умов. За вказаною адресою поліціянти виявили 25-річного молодика, що підпадав під опис потерпілого. Підоз...
Общество
В Україні орендодавці не полюбляють офіційні стосунки з орендарем. Звідси виникають проблеми у комунальних установах та ОСББ. Відтак у них немає даних про реальну кількість людей, що реально проживають в тих чи інших будинках. З цієї причини вони не можуть розрахувати адекватну кількість ресурсів, як приклад, багатоквартирні будинки часто мають проблеми з вивозом сміття. Соціологічні дослідження Центру прав людини ZMINA, вказують на те, що близько половини...
Общество
За повідомленням КП «Кременчукводоканал», о 20:11 год. 18.11.2019 виявлено порив мережі холодного водопостачання Д-80 мм за адресою: вул. Велика набережна, 45 перекрито холодне водопостачання на зазначений будинок. Виконання аварійно-відновлювальних робіт заплановано на 19.11.2019. За повідомленням КП «Кременчукводоканал», з 22:01 год. 18.11.2019 холодна вода перекрита за наступними адресами: вул. Європейська, 25; вул. Чкалова 7, 9; вул. Переяславська, 40...
Общество
В Україну йде похолодання, кажуть синоптики Українського гідрометцентру й прогнозують заморозки до -8 градусів на наступні декілька діб.  Сьогодні, 19 листопада, опадів на прогнозується, хмарно. Температура повітря в вдень не підвищиться більше +4...+5, вночі +3...+2. Вітер східний 2 м/с. Завтра, 20 листопада, хмарно, увечері невеликий дощ. Температура повітря протягом доби коливатиметься в межах +4...+1. Вітер східний 4 м/с. У четвер, 21 листопада, темпер...
Происшествия
Учора, 18 листопада, у спальному районі, по вулиці Марка Вовчка, чоловіка травмував кінь. Про це повідомили у пресслужбі патрульної поліції. Відомо, що чоловік пересувався на гужовому транспорті, коли його кінь сполохався та вдарив 40-річного господаря. За попередньою інформацією чоловік отримав травмами обличчя та голови - його госпіталізували.  Втім, за останній тиждень це вже не перший випадок травмування кіньми на Полтавщині. Так, 15 листопада, біля с...