• Головна
  • В Україні набирає чинності податкова реформа
12:38, 8 січня 2015 р.

В Україні набирає чинності податкова реформа

В Україні з 1 січня 2015 р. набрав чинності закон України № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)".  Цей Закон опублікований у спецвипуску парламентської газети "Голос України" від 31 грудня 2014 р.

Зокрема, Закон передбачає скорочення податків з 22 до 9, серед яких залишилися: податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, акцизний податок, рентна плата, збори, а також місцеві податки: податок на майно та єдиний податок.

Згідно з вказаним Законом у січні - грудні 2015 року та січні - травні 2016 року платники податку на прибуток будуть сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового Кодексу України у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року. При цьому сума щомісячних авансових внесків за березень - травень 2016 року обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за 2014 звітний (податковий) рік.

Щодо спеціальної процедури адміністрування податку на додану вартість - у податковому кодексі передбачається тестовий режим застосування електронної системи адміністрування ПДВ з 1 лютого до 1 липня 2015 р.

Відтепер суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на чотири групи платників єдиного податку.

Збільшено поріг перебування у першій групі «єдинщиків» до 300000 грн, а для другої грипи – до 1500000 грн. Слід відмітити, що платники єдиного податку третьої - шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи відповідно до норм глави 1 розділу ХІV Податкового Кодексу України.

А ось до четвертої групи платників єдиного податку віднесені сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Також Закон передбачає, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп (крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі), які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм Податкового Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Запроваджено також податок на розкішні автомобілі - як дизельні, так і бензинові машини з об'ємом двигуна більше за 3 тис. куб. см, віком до 5 років.

Змінами до Податкового кодексу вводиться і оподаткування випуску та проведення лотерей за ставкою 10%.

І ще одна новація вводиться для зручності, в першу чергу, сумлінних платників податків, щоб можна було обирати надійних ділових партнерів. Для цього Державна фіскальна служба щомісячно на своєму веб-сайті буде публікувати список боржників та суми боргу по всіх податках всіх суб'єктів підприємницької діяльності.

Крім того в прийнятому Верховною Радою законі продовжено військовий збір у розмірі 1,5% до завершення реформи збройних сил України.

Пресс-центр Кременчуцької ОДПІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податкова реформа #ОДПІ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...