Суд присяжних, що мав би розглядати справу про вбивства Бабаєва та Лободенка, досі не сформований

Судді Кобеляцького райсуду примудряються розглядати по кілька справ одночасно. У порушенні таємниці нарадчої кімнати звинуватили адвокати голову Кобеляцького райсуду Ірину Омельченко та її заступницю Тетяну Мороз.

Суд присяжних досі не змогли сформувати в Кобеляцькому районному суді на Полтавщині, що мав би розглядати справу про два резонансних вбивства – мера Кременчука та судді.

З відводу двом суддям Кобеляцького райсуду почалося 26 березня ранкове засідання у справі подвійного вбивства. Відвід голові райсуду Ірині Омельченко та  її заступнику Тетяні Мороз заявили адвокати підозрюваних. Про упередженість суддів  свідчить навіть те, що вони порушили таємницю нарадчої кімнати – заявив адвокат Руслан Лазоренко.

Голова Кобеляцького райсуду Ірина Омельченко та її заступник Тетяна Мороз не мають права розглядати по суті справу про вбивство міського голови Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка через те, що під час підготовчого засідання неодноразово демонстрували свою упередженість. Про це заявив Руслан Лазоренко, адвокат Олександра Мельника, директора кременчуцької приватної телекомпанії «Візит», якого  підозрюють в організації цих двох вбивств.

На думку адвоката, про упередженість суддів свідчить навіть те, що, вирішуючи долю клопотань підозрюваних на підготовчому засіданні, судді навіть порушили таємницю нарадчої кімнати. Тобто в то й момент, коли вони нібито виходили до нарадчої кімнати, і голова суду, і її заступник примудрялися приймати  рішення в зовсім інших судових справах.

«Наше засідання у середу, 4 березня, було призначено на 10-у ранку й тривало цілий день, аж до 19-ї години, - розповідає про суть порушення адвокат Руслан Лазоренко. – Але на цей же день у судді Т.Мороз було призначено ще справи. І якщо вірити єдиному реєстру судових рішень, вона винесла рішення аж по чотирьох інших справах!» Те ж саме, за словами адвоката, стосується і голови суду Ірини Омельченко. «13 березня судові засідання у нашій справі були призначені на 9, 10 і 11-ту години.  Одночасно у судді Т.Омельченко були призначені інші, цивільні, справи на 9.15 та 9.30. І знову ж таки, за даними  єдиного реєстру судових рішень, вона виносила рішення у цих цивільних справах. Як таке може бути?» - запитує Руслан Лазоренко.

Представник прокуратури  області Дмитро Москаленко заявив, що не вбачає підстав для відводу суддів. По-перше, тому, що невідомо, чи співпадає час розгляду інших справ і перебування суддів у нарадчій кімнаті, а по-друге , мовляв, нікому висловлювати відвід – колегія, що має розглядати питання відводу, ще не сформована. Потерпілі підтримали прокурора.

Після перерви судді Кобеляцького райсуду винесли свій вердикт, який майже повністю співпадав з позицією представника прокуратури  – заявлене клопотання про відвід передчасне.   Його розглянуть, коли буде сформовано колегію.

Тоді Григорій Фелоненко,  адвокат іншого підозрюваного Ігоря Пасічного, заявив, що сумнівається в неупередженості колегії суддів. Оскільки, список присяжних за законом повинна була сформувати Кобеляцька районна рада. Натомість, судячи з відповіді, яку він отримав на свій запит, його сформував територіальний підрозділ судової адміністрації.

Цю заяву судді також намагалися проігнорувати, мовляв, ми розглядаємо зараз не питання списків присяжних, а повинні формувати колегію суддів. Тоді адвокати підозрюваних заявили ще один протест. Адже в залі були присутні лише шість  претендентів із числа присяжних, а колегія має формуватися із семи. Адвокати висловили заперечення проти порушення вимог законодавства. Суд змушений був зробити перерву для того, аби встановити причину неявки одного із присяжних.

Після перерви судді пред'явили документ, який назвали заявою сьомого присяжного про складання своїх повноважень нібито через надмірну завантаженість. Адвокати підозрюваних засумнівалися в достовірності документу. Тоді прокурор висловив клопотання викликати претендента до складу суду присяжних у судову залу й почути аргументи безпосередньо від нього. З цієї пропозицією всі погодилися. В судовому засіданні оголошена перерва до 27 березня.

Юлія Билина

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов