Що робити, якщо ви опинилися в осередку пожежі (поради рятувальників)

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! З настанням сухої та жаркої пори року збільшилась небезпека виникнення пожеж в лісових масивах. Лісні і польові пожежі не тільки причиняють великих збитків народному господарству, знищують дерева, торф’яники, дозріли хлібні масиви, але й збіднюють природу, перетворюючи зелені зони в попелища.

Жаркий погоді сприяє і поведінка людей, особливо дітей. Біля 90% лісних і польових пожеж виникають від необережного поводження людей з вогнем  при палінні, від незагасних вогнищ, випалюванні сухої трави на лісних полянах, лугах, на узбіччі лісових доріг, випалюванні стерні на полях, від іскри з вихлопних труб автомобілів. В цей період більшість людей старається відпочити на лоні природи, на березі річці, в лісі розводять багаття, шашлики – це все ясна річ, дає стимул для розвантаження після трудового тижня. Але за розвагами мало хто задумується, що кинутий недопалок цигарки, незагасне багаття, дитячі пустощі з вогнем приводять до небачених наслідків.

 Найбільш пожежонебезпечні хвойні насадження, просохлі торф’яники, дозріли хлібні масиви і суха трава.

Саме небезпечні верхові лісні пожежі, які розповсюджуються зі швидкістю до 25 км/год. і наземні польові, які розповсюджуються зі швидкістю до 40 км/год. 

Запам’ятайте, що відвідування  населенням  хвойних  насаджень  при 5-му класі  
пожежної  небезпеки, яка склалась за  умовами погоди, заборонено!

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ У ЛІСІ:

  • Виберіть місце для вогнища та обладнайте його. Ніколи не залишайте вогнище без догляду.
  • Місце розпалювання вогню обкладіть камінцями чи обвалуйте землею.
  • Коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково заливайте вогнище водою чи засипайте піском.
  • Розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього.

ЯКЩО ОПИНИЛИСЯ В ОСЕРЕДКУ ПОЖЕЖІ:

  • Не панікуйте та не приймайте поспішних рішень.
  • Не тікайте від полум’я , що швидко наближається, у протилежний бік, закривши голову і обличчя одягом – йдіть проти вітру.
  • Будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть звалюватися.
  • Особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, адже горіння торфу на поверхні не видно. Враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому рухайтеся, по можливості перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів.
  • Після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу за тел. ( 101 ).

Кременчуцький МРУ ГУДСНС України у  Полтавській області

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов