Буде великою помилкою, маючи прилеглу територію біля двору, не докласти зусиль на її прикрашання та устрій. Рослини прикрасять будь-яке подвір’я. Треба задіяти кожен шматок землі, тому треба продумати, як розумно розмістити рослин.

Поговоримо у статті, як укрити рослинами вільні частини землі, де нема дерев та квітів. Мова йде про газон, що зеленим килимом простирається навкруги. Завдяки газону на галявині не буде чорних клаптиків землі, все буде зеленіти, та створювати гармонійну картину. Головне, що газон є природнім екоочисником, збережує від грязі, зволожує повітря за рахунок фотосинтеза.

Новачку треба мати на увазі, що газонні трави бувають різними, вони кожен по своєму гарно виглядають. Якщо хазяїн бажає, то може посіяти насіння, з якого виросте газонна трава декількох типів. Спеціалісти рекомендують сіяти суміш з багаторічних газонних трав. Трави повинні бути підібрані обов’язковим урахуванням кліматичних та ґрунтових умов місцевості. В магазині можна спитати, чи адаптована насіннєва суміш під конкретний клімат.

Газон, що висівається насінням використовується на невеликій площі, більшу популярність знаходять рулонні газони. Хоча вони обійдуться дорожче, ніж купівля насіння, однак їх облаштування займає менше часу.

На вирощення такого газону уходить приблизно рік. Для цього створюють спеціальні умови вирощування. В період росту за майбутнім газоном здійснюється копіткий догляд та обробка. Існує одна хитрість: насіння засівається таким способом, який згодом сприяє переплетенню коренів. За рахунок чого забезпечується цілісність полотна при укладанні. Особливо цікавим є устрій рулонного газону. Для цього роблять металевий чи пластиковий каркас, на який нанизується основа з дерну, куди й сіють насіння. Вже з пророщеними паростками газон укладають по всій площі.

Назва «рулонний» газон пішла від способу упакування пророщеного газону. Каркас з дерном та паростками скручують, ніби рулет, в такому виді і продають. Важливе предостереження: перш ніж замовляти рулонний газон. розрахуйте його площу та свій час. Готовий газон у рулонах має бути розкладений по території у той же день, коли його привезли. Розтягуючи час, ваш газон висохне, паростки пожовтіють. Якщо плануються укласти рулонним газоном велику площу, тоді замовляйте його частинами. щоб встигнути по території.

За умовою, що газон буде регулярно поливатися, він буде радувати хазяїв соковитою зеленню дуже довго.