У кожній країні є свої національні, правові, культурні та релігійні особливості. Тому вирушаючи на роботу за кордон, людина попадає у нові умови життя,адаптуватись до яких вдається не кожному. Отож розглянемо основні проблеми, з якими стикаються наші заробітчани.

Мова
В першу чергу емігрантачекає випробування на знання іноземної мови. Не розуміючи жителів іншої країни, неможливо в ній комфортно жити і працювати . З цієї точки зору найкращевибирати роботу в англомовних державах. Англійська вважається найпоширенішою мовою в світі,тому її розуміють фактично в кожній країні.
Значно важче працювати в державах, де офіційно признаними є декілька мов. Наприклад, в невеличкій країні Бельгії з населенням 10,77 млн. більша половина жителів розмовляє нідерландською, 4 млн. – французькою, а решта представляють німецькомовну спільноту. Тому робота в Бельгії вимагаєзнання хоча б однієї з цих мов.

Доступна робота за кордоном Віра
В більшості країн роботодавці не зважають на віросповідання іноземця. Головне, щоб кандидат вчасно та якісно виконував задану роботу. Однак наші співвітчизники останнім часом все більше працевлаштовуються в країнах, де віра займає пріоритетне місце. В таких державах слід з повагою відноситися до релігійних традицій і звичаїв.
Так, для християн відкрита будь-яка робота в Ізраїлі. Але євреї дуже віруючі люди і можуть на деякий момент забути про роботу та інші обов’язки, щоб, наприклад, помолитися. Ці особливості іудаїзму варто враховувати заробітчанам і відноситися з розумінням, щоб не було конфліктів з роботодавцем і місцевими жителями.

Закони і правила
Знання законів та юридичних процедур країни роботодавця – життєво важливе питання. Інакше можна легко потрапити у небезпечні ситуації. Наприклад, для легально працевлаштованих іноземців робота в Швеції передбачає певні гарантії від держави. Якщо людина не знатиме про свої права, вона може працювати собі у збиток. Звичайно, простомузаробітчанину досить складно самому розібратися в іноземному законодавстві. Але щоб застрахуватися від неприємних моментів, можнаскористатися послугами юристів.
Крім того, кожен заробітчанин перший час перебуває у депресії через різку зміну обстановки. Інша країна, незнайомі люди з притаманним їм менталітетом часто викликають в українця ностальгію за рідною домівкою. Більшість емігрантів переборюють такий психологічний стан. Але є немало людей, які вирішують покинути все і повернутися назад в Україну.