Любі друзі! Після коротких фантастичних фільмів ми вирішили подивися короткі стрічки про жінок (8 березня на цьому тижні як ніяк). Будемо дивитися кіно документальне з нашої колекції DOCU/клубу. І будемо говорити про жінок.

Дивитимемося 3 стрічки:

  • 1. Абетка, Німеччина, 2012, 12хв

Веле – 17 років. Усе, чого вона прагне, – це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне ім’я, після довгих років громадянської війни в Ліберії означає крок до незалежності – подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього.

  • 2. Нічна відьма, США, 2013, 4 хв

Надєжда Попова («Надя») була 19-річною льотчицею-любителькою, коли в її двері постукала Друга світова війна. Коли нацисти у 1941 році вторглися до Радянського Союзу, Надя вступила до 558-го жіночого нічного бомбардувального полку Радянської армії, ставши однією з перших у світі жінок-бойових пілотів.

  • 3. Ліза, ходи додому!, Латвія, Естонія, 2012, 28 хв.

Маленька Ліза постійно кудись тікає. Її життя похмуре й жорстоке, тому вона шукає прихистку в природи, де в неї свій світ – там панують ігри, музика й магія. В дівчинки настільки багата уява, що вона примудряється переживати нескінченні запої батьків. Найбільш приголомшливим у цьому фільмі є те, що він дозволяє усвідомити жах ситуації, але не піддатися темряві гнітючих подій на екрані. У стрічці немає спроб подати якийсь соціологічний зріз – це радше результат бажання якомога правдивіше зафіксувати дорослий світ крізь незіпсутість дитячого сприйняття. Подібно до ранніх фільмів Лінн Ремзі, ця робота стала однією із найпрекрасніших творів про дитинство.

Чай, кава, печиво - як завжди. За благодійні внески будемо дуже вдячні.