Реклама
14:50, 22 листопада 2015 р.

Пошук за кодом ЕДРПОУ

Реклама

На першому етапі комерційної діяльності , коли ще немає сталих зв’язків з постачальниками і підрядниками, коли тільки налагоджуються взаємовідносини  з покупцями та іншими контрагентами досить важливо мати хоч би початкову інформацію щодо візаві.

Великі компанії утримують солідний штат підрозділу економічної безпеки, якій  всебічно перевіряє фінансовий стан та комерційну репутацію нового партнера.  А що робити молодому менеджеру відділу закупівлі чи сбуту, який щойно отримав цікаву комерційну пропозицію.   Стандартний фірмовий бланк, на якому надрукована пропозиція  містить також реквізити компанії ( назва підприємства, його поштову та реєстраційну адресу  телефони, банківський рахунок,іноді навіть адресу  домашньої  сторінки в Интернеті  і обов’язково загадковий код ЕДРПОУ. Чи достатньо цього щоби зробити хоч би первинну оцінку вірогідного партнера ?  Зазвичай - зробивши пошук за кодом ЕДРПОУ кожна людина  має змогу отримати достатньо інформації для того, щоб прийняти рішення щодо співпраці с майбутнім партнером .

Єдиний Державний  реєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців набув чинності ще в 2004 році, і як стверджують творці закону, на підставі якого був впроваджений Єдиний реєстр, дозволяє гармонічно увійти до європейської системі обліку суб’єктів господарської діяльності. Згідно цього же закону, зробивши пошук ЕДР щодо фізичної чи юридичної особи, позивач має змогу отримати розгорнуті відомості починаючи за дати реєстрації підприємства и даних що до його засновників і закінчуючи поточним станом господарської діяльності.  Інформація надається як безкоштовно,  у скороченому вигляді , так и розгорнуто, але вже на комерційний основі. Як зазначено на сайті міністерства юстиції – гроші надходять до державного бюджету.  

Нажаль єдиний державний реєстр підприємств і організацій України не містить всієї інформації, яка має бути потрібна під час прийняття рішення про співпрацю, хоч і є первинним, тому що на протязі всього життєвого циклу єдине, що не змінюється  у підприємства – це його код.

Для різнобічної оцінки партнера було б непогано  також зазирнути в єдиний державний реєстр судових справ, - чи не перебуває наразі партнер у судових тяжбах, або ж на його майно накладений арешт. Для фінансового керівництва установи важливо, чи є контрагент платником ПДВ , або ж платником єдиного податку, які ліцензії відкриті, та багато іншого.

Гроші,що ми маємо – то є час, якого ми не маємо.  Здобуття  і всебічний аналіз таких відомостей потребує певного часу: треба систематизувати усю знайдену інформацію, перевірити її на протиріччя, систематизувати та послідовно відстежувати протягом всього часу співпраці с партнером. Цим займається спеціалісти з економічної безпеки підприємства, чи окремі спеціалізовані компанії. Але є альтернативне рішення – On Line сервіс, який надає «Бізнес пошукова система» youcontrol.com.ua . Все і одразу – в одному місці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...