• Главная
  • Цьогоріч кременчужани можуть залишитися без інсуліну та інших пільгових ліків
14:37, 29 марта 2016 г.

Цьогоріч кременчужани можуть залишитися без інсуліну та інших пільгових ліків

Цьогоріч кременчужани можуть залишитися без інсуліну та інших пільгових ліків, таку інформацію сьогодні, 29 березня, на сесії міської ради оголосив депутат Олександр Плескун у своєму депутатському запиті.

29 тисяч кременчужан можуть залишитися без пільгових ліків

- Від громадян міста надходять численні скарги стосовно ситуації, що склалася із забезпеченням лікарськими засобами категорій громадян, які хворіють на рідкісні захворювання, - повідомив Олександр Плескун. – Постановою №160 Кабмін постановив виділити кошти на придбання ліків для хворих на рідкісні захворювання, за рахунок частини коштів з держбюджету та бюджету області. Із листа заступника Полтавської облдержадміністрації, виявилося, що жителі Кременчука, які хворіють на рідкісні захворювання, у 2016 році не будуть безкоштовно забезпеченні лікарськими засобами, які до цього часу вони отримували безкоштовно за рахунок електронних державних закупівель.

Як значиться у депзапиті депутата, відповідно до листа з Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації , виділена сума коштів з бюджету у 2016 році покриває загальну потребу в препаратах інсуліну в Полтавській області на 55 % .

Для забезпечення інсулінозалежних хворих саме Кременчука, виділено ще менше коштів – 43% від річної потреби.

Дефіцит  коштів до кінця року становить 4 млн. 283 тис грн., Тобто, із серпня 2016 року хворі кременчужани залишаться без потрібних їм ліків, а це майже 29 тисяч чоловік, серед яких є дорослі і діти.

Для їх забезпечення наразі необхідно понад 10 млн. грн. на рік, , але через брак бюджетних коштів хворі не отримують ліків у достатньому обсязі.

Якою до 2015 року була ситуація із закупівлями ліків для хворих на рідкісні хвороби

 До 2015 року інсулінозалежні Кременчука отримували препарат інсулін безкоштовно в повному обсязі за рахунок коштів державного бюджету в рамках загальнодержавної програми «Цукровий діабет». У 2015 році виявилося, що вже із вересня того року хворі на діабет залишаться без інсуліну. Того ж року з бюджету Кременчука виділили кошти у сумі 1 млн 978 тис грн.

Обсяг коштів медичної субвенції на всі витрати, що виділяє держава, покриває потребу лише на 40%. Якщо врахувати кошти, які на медичну галузь виділив Кременчук, то ця цифра становить 42%, але цього все одно недостатньо, щоб придбати пільгові ліки.

На що вистачає і не вистачає грошей

Наприклад, минулоріч з міськбюджету виділили на галузь медицини 37 млн грн., а в 2016 вже майже 42 млн грн., але ці кошти спрямувалися, перш за все, на захищені статті – оплату праці медикам, сплату за ком послуги, придбання медикаментів та продуктів харчування для стаціонарних хворих. Видатки по незахищеним статтям взагалі не передбачаються в бюджеті, тому їх покривають за рахунок позабюджетних надходжень.

Враховуючи всі ці фактори, депутати міськради прийняли рішення звернутися до міністра Квіташвілі та наполягати на вирішенні питання забезпечення у 2016 році дорослих і дітей, хворих на рідкісні захворювання та інсулінозалежних хворих, лікарськими препаратами за рахунок коштів державного або обласного бюджетів. Загальна потреба на ці витрати складає 8,5 млн грн..

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#інсулін #ліки #пільгові #безкоштовні #непридбали #безліків #Квіташвілі #область. місто #бюджет,
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...