• Головна
  • 8-9 травня. Дні пам’яті та примирення: чому саме така назва, чому символом цих днів став мак і чому важливо шанувати ці дні
важливо!
08:45, 8 травня 2016 р.

8-9 травня. Дні пам’яті та примирення: чому саме така назва, чому символом цих днів став мак і чому важливо шанувати ці дні

важливо!

8-9 травня. Дні пам’яті та примирення: чому саме така назва, чому символом цих днів став мак і чому важливо шанувати ці дні.

Щороку в травні  українці віддають шану всім жертвам Другої світової війни. Це була не просто війна, це була трагедія міжнародного масштабу, особливо для українців. Адже за офіційними даними, втрати України у війні склали понад 14 мільйонів, а це означає, що кожен п’ятий українець склав свою голову в битві, або помер згодом від післявоєнного каліцтва, холоду і голоду. Серед військовослужбовців призову на літо 1941 року уціліли тільки 3% з загальної кількості.

Україна понесла 40-44% від загальних втрат СРСР у війні, починаючи із загиблих, закінчуючи зруйнованими містами, селами та інфраструктурою. (Під час війни в Україні зруйнували майже 700 міст (40% усіх міст СРСР, які знищила війна) і 28000 сіл. Спалено 319 000 господарств, на Лівобережній Україні був зруйнований кожен четвертий будинок. Виведено з ладу 5600 мостів, зруйновано 33 000 шкіл, технікумів, 18 000 медичних установ).

 З 2014 року Україна стала вшановувати жертв Другої світової війни не окремо (як це було раніше), а із спільнотою всього світу, визначивши для себе два важливі дні – 8 травня День пам’яті і примирення та 9 травня – День перемоги над нацизмом.  Після початку агресії РФ стосовно України, у в Україні використовують новий символ днів вшанування – це червоний мак, замість георгіївської стрічки.

Створили цей символ фахівці Інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України. Автором символу став харківський дизайнер Сергій Мішакін. За його словами, графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

У 2014-му році, коли Україна вперше приєдналася до європейської традиції відзначення Дня пам'яті та примирення, гасло пам'ятних днів було «Ніколи знову». А з 2015 року гаслом відзначень Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги стало «Пам'ятаємо. Перемагаємо». Воно залишається офіційним гаслом й у цьому році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#май #травень #Деньпам_ятітапримирення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...