12:43, 24 серпня 2016 р.
Україні - 25! Сьогодні українці святкують ювілейний День Незалежності!
Україні - 25! Сьогодні українці святкують ювілейний День Незалежності!
24 серпня наша країна стала ще на рік дорослішою. Незалежній Україні вже 25 років, вона пройшла нелегкий шлях становлення, тому українські журналісти згадали найважливіші досягнення і звершення за кожен рік, щоб усі українці мали можливість їх пригадати, або дізнатися про них.
1991 рік - Рік, коли в новоствореній Україні вперше відзначили День Незалежності. Правда, вперше це сталося не 24 серпня, а 16 липня - на честь того, що рік тому в цей день ВРУ УРСР проголосила Декларацію про державний суверенітет України як результат референдуму, на якому незалежність для України підтримало понад 90% учасників. Саме цього року над київською міською радою вперше замайорів синьо-жовтий прапор.
1992 рік -Вже за рік в молодої країни з'явилися власні прапор, герб і гімн та зник з масового використання радянський карбованець. Також цього року святкування Дня Незалежності України перенесли на 24 серпня - день коли Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення Незалежності України.
1993 рік - В Україні з’являється мобільний зв'язок. В час, коли Україна потерпала від розриву зовнішньоекономічних зв’язків та гіперінфляції, у ній відбулися і позитивні зміни. В країні верше заговорили по мобільному. Перший дзвінок здійснив Президент Леонід Кравчук до посла України в Німеччині Івана Піскова. Дзвонив він з телефону Motorolla Associate-2000. Розмова тривала 40 секунд. Цього ж року мобільним зв’язком в країні стали користуватися 2,8 тисяч абонентів. Вже за 10 років ця цифра виросла до 6,5 млн людей.
1994 рік - Україна вперше взяла участь в Олімпіаді під синьо-жовтими прапорами. Це були Зимові Олімпійські Ігри у норвезькому місті Ліллехаммер. Україну на них представляло 37 спортсменів у 10 видах спорту. Саме тоді Україна вперше отримала своє олімпійське золото.
1995 рік - Україна стала “космічною” державою, запустивши на орбіту супутник власного виробництва - “Січ-1”. Проблем із виготовленням космічних апаратів в України не було, адже значна частина радянських ракет і супутників вироблялася саме в Україні. “Січ-1” спроектували у Дніпрі Державним конструкторським бюро “Південне” та склали на “Південмаші”. 31 серпня українська ракета “Циклон-3” стартувала з російського космодрому “Плесецьк”, вивівши “Січ-1” на орбіту, де супутник пропрацював 6 років.
1996 рік - В Україні з’явилася власна повноцінна валюта, яка витіснила інфляційні купони-карбованці - гривня. Цікаво, що перші українські гривні виготовлялись за межами України: у Канаді та Великій Британії, а за матриці для майбутніх грошей ми не заплатили жодної копійки. Саме англійці розробили новий дизайн купюр номінальною вартістю 50, 100 і 200 гривень. В Україні ж на той момент виготовляли лише монети.
1997 рік - Перший український космонавт Леонід Каденюк підкорив космос. 19 листопада на шатлі NASA Columbia Каденюк, у складі американської команди, здійснив космічний політ і перебував на космічній станції до 5 грудня, вивчаючи ріст і розвиток рослин у стані невагомості.
1998 рік - В Україні з’явилася власна найвища державна нагорода - Герой України. Першим цю премію отримав науковець Борис Патон. Також нею свого часу нагородили Степана Бандеру та Романа Шухевича і Героїв Небесної сотні посмертно. У 2016 році число тих, хто отримав цю відзнаку сягнуло 419 людей.
1999 рік - Україна відмовляється від смертної кари. ЇЇ визнали «свавільним позбавленням людини права на життя».
2000 рік - Перший рік економічного зростання України. Впродовж наступних 5 років темпи економічного зростання нашої країни були найвищими. Гривня перестала падати, а курс валют тримався 5 грн до 2008 року. В Україні зросла народжуваність на призупинилася еміграція.
2001 рік - В незалежну Україну вперше завітав Папа Римський Іван-Павло II. Це стало надзвичайною подією для багатьох вірян країни.
2002 рік - Українських шахіст Руслан Пономарьом став наймолодшим чемпіоном світу з шахів. На момент чемпіонату гросмейстеру з Горлівки виповнилося 18 років. Цією перемогою він одразу на чотири роки перевершив досягнення легендарного Гаррі Каспарова, якому вдалось виграти світову першість у 22.
2003 рік - Українська «пластилінова» короткометражка сколихнула світ. Мультфільм українських мультиплікаторів «Йшов трамвай дев’ятий номер» отримав престижну премію «Срібний ведмідь» на берлінському міжнародному кінофестивалі (Берлінале). Саме в цьому мультику автори за 9 хвилин показали усю суть українського менталітету з усім його плюсами і мінусами.
2004 рік - Український футболіст - кращий гравець у Європі. Граючи у італійському «Мілані» Андрій Шевченко став найкращим бомбардиром «Євро-2004».
2005 рік - Менш ніж за півроку після Помаранчевої революції про Україну знову заговорили в світі. Цьогоріч українці стали господарями престижного пісенного конкурсу «Євробачення».
2006 рік - Україна вперше потрапила на чемпіонат світу з футболу - знаменитий Мундіаль. Україну вибили з 1/4 фіналу італійці, які і стали чемпіонами.
2007 рік - В Україні з’явився перший мультсеріал власного виробництва - “Лис Микита”. Над мультиком працювало понад 70 аніматорів. Сам мультик викликав неоднозначну реакцію серед глядачів, проте став важливим досягненням для української мультиплікації.
2008 рік - В Україні змінюють систему освіти. Зокрема, зміни стосуються випускних та вступних іспитів. Відтепер в країні працює система зовнішнього незалежного оцінювання.
2009 - Український клуб “Шахтар” виграв Кубок УЄФА- найважливішу нагороду за всю історію незалежного українського футболу. Історичний матч відбувся 20 травня на турецькому стадіоні "Шюкрю Сараджоглу" у Стамбулі. У фіналі суперником українського клубу був німецький клуб "Вердер".
2010 рік - В Одесі стартував міжнародний кінофестиваль, який по-праву називають “східноєвропейськими Каннами”.
2011 рік - Легендарні боксери брати Клички зібрали всі пояси чемпіонів світу з боксу.
2012 рік - Україна спільно із Польщею стала господарями престижного футбольного чемпіонату “Євро-2012”. Україна провела матчі у 4-х своїх містах. За час чемпіонату нашу країну відвідало понад 2 мільйони туристів.
2013 рік - Україна зробила європейський вибір. Попри всі прогнози в Україні почалася Революція Гідності, яка дала можливість громадянам нашої країни відстояти своє право на користь демократичних цінностей та гідного життя.
2014 рік - На Каннському кінофестивалі український фільм “Плем’я” шокував і вразив увесь світ. В Каннах стрічка зібрала 3 призи. А на більш ніж 100 кінофестивалях світу - понад 40 нагород і відзнак.
2015 рік - старт патрульної поліції України. На вулиці вийшли українські "копи", які стали початком наймасштабнішої реформи правоохоронних органів України.
За матеріалами сайту 24 канал.
Сьогодні, 24 серпня, у День Незалежності українці святкують своє право на свободу. Свободу вибору, думки, слова, релігії, освіти, розвитку та інших демократичних цінностей. В усіх містах країни проходять масштабні святкування цього свята. Нині українці одягаються у вишиванки, влаштовують патріотичні флеш-моби та віддають шану державі. (Як сьогодні Кременчук відзначатиме День Незалежності, можна почитати тут.)
Редакція 05366.com.ua вітає всіх, кому близьке це свято і бажає нашій країні та її жителям мирного неба, довгих років процвітання та звершення позитивних досягнень які вплинуть на історію та розвиток нашої країни та світу.
Зі святом! З Днем Незалежності!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
15:40
4 жовтня
10:31
4 жовтня
08:00
4 жовтня
Оголошення
17:05, 25 вересня
10
12:11, Вчора
08:56, 23 вересня
5
20:22, 2 жовтня
live comments feed...