• Головна
  • Як убезпечити себе від шахраїв, так званих «соцпрацівників»
16:50, 25 серпня 2016 р.

Як убезпечити себе від шахраїв, так званих «соцпрацівників»

Лідери шахрайських вигадок - «представники соцзабезів», які то дотації розносять, то гроші обмінюють за реформою, то ліки майже безкоштовно віддають. Після того, як вони йдуть, пенсіонерам тільки і залишається, що гірко нарікати на шахраїв, до рук яких «прилипли» кровні заощадження. Правда, пройдисвіти інколи залишають про себе на згадку сувенірні купюри, отримані в обмін на справжні. Тому якщо незнайомці, постукавши в двері, просять у вас попити води або переповити дитину, не відкривайте, вашого милосердя вони не оцінять, а збитків нанесуть.

Ось кілька порад, як не стати жертвою цього виду шахрайства:

- Будьте пильними, не впускайте в будинок незнайомих вам людей.

- Не відволікайтеся з ними на пусті розмови, адже, управляючи вашою увагою, вони в цей час спустошують ваше житло.

- Вимагайте надання посвідчення соціального співробітника і обов'язково перевірте їх дані у відділі кадрів названої організації по телефону.

- Не зберігайте великі суми грошей в досяжних місцях (шафах, тумбочках, під матрацами).

- Не відкривайте двері незнайомим людям, ким би вони не представлялися: слюсарем, сантехніком, водопровідником, співробітником соціальної служби. Навіть якщо незнайомець ввічливий і називає вас по-батькові, обов'язково зателефонуйте у відповідну службу і поцікавтеся, чи працює там такий співробітник, дізнайтеся його посаду.

У випадку ж надходження вам яких-небудь вищеназваних пропозицій від «соціальних працівників», негайно повідомляйте в поліцію за номером «102».

Черговий раз поліція звертається до літніх громадян із закликом ні в якому випадку не довіряти стороннім людям, не розповідати подробиці про свою родину й не відкривати двері незнайомцям.

Для того, щоб уникнути зайвих неприємностей, матеріальних втрат, а також розладу здоров’я, необхідно запам’ятати прості правила обережності:

- рекомендується зробити для себе список всіх екстрених телефонів, вписати туди номери поліції, пенсійного фонду, газової, соціальної, медичної служби, а також телефон лікаря, дільничного інспектора, майстра ЖЕДу. Такий список краще зберігати на видному місці, тоді ви зможете швидко набрати потрібний номер і з'ясувати необхідну інформацію або звернутися за допомогою;

- не зашкодить поспілкуватися із сусідами, щоб вони змогли прийти на допомогу у випадку появи незнайомців у під'їзді чи на порозі квартири;

- якщо щось викликає сумнів, знайдіть спосіб порадитися із близькими людьми, не варто приймати не обдумані рішення;

- нехай основним правилом вашого життя стане обережність!

Велике прохання до молодого покоління – візьміть на себе частину турбот по забезпеченню безпеки літніх батьків та родичів. Частіше їм дзвонить, відвідуйте, будьте в курсі всіх їх справ. Встановіть міцніші і надійніші двері та вікна, зробивши їх оселю більш надійною. Поясніть, як небезпечно пускати в будинок сторонніх. Навчіть їх вимагати у представників влади, що прийшли до вас, документи, номери робочих телефонів, за якими бажано відразу передзвонити і дізнатися про мету візиту. Таке скрупульозне відношення до відвідувачів, швидше за все, відлякає шахраїв.

За матеріалами кременчуцького міського відділу поліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шахраї #пенсіонери #поліція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...