• Головна
  • Як правильно встановити ялинку, організувати свято та чи можна запускати салют - поради рятувальників
11:49, 15 грудня 2016 р.

Як правильно встановити ялинку, організувати свято та чи можна запускати салют - поради рятувальників

Кременчуцькі пожежні рятувальники підготовили для організаторів новорічних свят Правила пожежної безпеки.

З наступного тижня у навчальних закладах на закладах культури розпочнуться заходи по святкуванню Нового року та Дня Святого Миколая. Тож варто згадати про правила пожежної та техногенної безпеки, яких слід дотримуватись при підготовці та проведенні святкування. Адже майже в кожній установі відбудуться святкові заходи з великою кількістю людей. Відповідальним за пожежну безпеку слід потурбуватись про те, щоб враження учасників від заходу залишились приємними.

1. Вимоги до організації заходів з великою кількістю людей

1.1. При кількості учасників заходу понад 50 осіб слід використовувати приміщення, забезпечені не менш як двома евакуаційними виходами, які відповідають вимогам будівельних норм, не мають на вікнах глухих ґрат і розташовані не вище другого поверху в будівлях з перекриттями з горючих матеріалів групи горючості Г3, Г4 згідно з ДСТУ .

1.2. Килими, килимові доріжки й інше покриття підлоги у приміщеннях з масовим перебуванням людей повинні надійно кріпитися до підлоги і бути помірно небезпечними щодо токсичності продуктів горіння, мати помірну димоутворювальну здатність згідно з ГОСТ 12.1.044-89 «ССБТ. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения» та відповідати групам поширення полум’я РП1, РП2 згідно з ДСТУ Б В.2.7-70-98 «Будівельні матеріали. Метод випробування на розповсюдження полум’я».

1.3. Особи, яким доручено проведення святкових заходів, перед їх початком зобов’язані ретельно оглянути приміщення та переконатись у повній готовності приміщень щодо протипожежної безпеки. Зокрема, слід перевірити наявність необхідної кількості первинних засобів пожежогасіння, справність засобів зв’язку, пожежної автоматики та сигналізації.

1.4. Особам, відповідальним за пожежну безпеку, необхідно перевірити стан евакуаційних шляхів та виходів, впевнитись у тому, що вони відповідають таким вимогам:

— вільні, нічим не захаращені і у разі виникнення пожежі можуть забезпечити безпечну евакуацію всіх людей, які перебувають у приміщеннях будівель та споруд;

— підлога на шляхах евакуації не слизька;

— кількість та розміри евакуаційних виходів з будівель і приміщень, їхні конструктивні й планувальні рішення, освітленість, забезпечення незадимленості, протяжність шляхів евакуації, облицювання (оздоблення) відповідають вимогам будівельних норм;

— двері на шляхах евакуації відчиняються в напрямку виходу з будівель (приміщень);

— за наявності людей у приміщенні двері евакуаційних виходів можуть замикатися лише на внутрішні запори, які легко відмикаються;

— шляхи евакуації, які не мають природного освітлення, постійно освітлюються електричним світлом (за наявності людей);

— сходові марші та площадки мають справні огорожі з поручнями.

1.5. На випадок відключення електроенергії персонал будівель, де у вечірній та нічний час можливе масове перебування людей, повинен мати електричні ліхтарі. Кількість ліхтарів визначається адміністрацією, зважаючи на особливості об’єкта, наявність чергового персоналу, кількість людей у будівлі (але не менше одного ліхтаря на кожного працівника, який чергує на об’єкті у вечірній або нічний час).

2. Вимоги безпеки під час проведення новорічних свят

2.1. Новорічну ялинку слід встановлювати на стійкій основі.

2.2. За відсутності в приміщенні електричного освітлення (під час можливого відключення тощо) святкування повинно проводитися тільки протягом світлового дня.

2.3. Ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації.

2.4. Ілюмінація повинна бути виконана з дотриманням Правил улаштування електроустановок. У разі використання електричної освітлювальної мережі без понижуючого трансформатора на ялинці можуть застосовуватись гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В; потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт; електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації повинна бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами; підключення гірлянд до мережі повинно виконуватись тільки за допомогою штепсельних з’єднань.

2.5. У разі виявлення несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) її слід терміново вимкнути.

2.6. Не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею та ватою, не просоченими вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки.

2.7. Маскарадні костюми повинні відповідати вимогам ГОСТ 25779-90 «Игрушки. Общие требования безопасности и методы контроля».

Використовувати феєрверки та салюти без погодження з органами місцевої влади заборонено!

Заборонено:

— використовувати вироби, які мають наявні дефекти: зіпсовані, підмочені, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або ґноту;

— розбирати вироби та піддавати їх механічним впливам;

— користуватися піротехнікою в нетверезому стані;

— кидати під ноги перехожим з вікон і балконів;

— запускати феєрверки з дахів будинків;

— курити при використанні піротехніки;

— сушити піротехнічні вироби, які відсиріли, на батареях опалення або печах;

— користуватися саморобними піротехнічними засобами;

— запалювати бенгальські вогні біля ялинки, при великому скупченні людей, біля дітей у маскарадних костюмах;

— намагатися повторно запустити піротехнічні вироби у випадку їх неспрацювання з будь-яких причин.

При виникнення пожежі телефонувати до служби порятунку за номером виклику 101.

1387892916_00

Кременчуцьке МРУ ГУДСНС України у Полтавській обл

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#протипожежнабезпека #ялинка #новийрік #ДСНС #пожежні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...