• Головна
  • У Кременчуці за 10 років значно збільшилася кількість хворих на відкриту форму туберкульозу
16:31, 10 березня 2017 р.

У Кременчуці за 10 років значно збільшилася кількість хворих на відкриту форму туберкульозу

У Кременчуці за 10 років значно збільшилася кількість хворих на відкриту форму туберкульозу. Такі дані повідомила під час прямого ефіру “Кременчуцьких новин” провідний лікар-епідеміолог міста Лариса Коровіна.

75% проти 25%

Як зауважила епідеміолог, у 2016 році у місті нарахували 89 людей, які хворіють на туберкульоз, 69 з яких мають відкриту форму (75% хворих), в той час як у 2006 році на 100 хворих за рік нараховувалося 25 людей з відкритою формою (25% хворих).

На туберкульоз легень різної форми хворіють дорослі і діти. Так, цьогоріч у Кременчуці зареєстрували двох підлітків, які мали закриту форму туберкульозу. Позаминулого року захворіла на таке ж захворювання дитина віком до 1 року. Але, як зауважують епідеміологи, всі ці діти контактували із хворими дорослими.

Туберкульоз - хвороба різних верств населення

Як кажуть медики, якщо раніше туберкульоз вважався хворобою соціально неадаптованих категорій населення – бездомних, наркоманів, курців, але зараз ця картина змінилася.

Нині у Кременчуці та Україні на туберкульоз хворіють лікарі, вихователі, учителі, викладачі, працівники банків, промислових підприємств. Ці люди не відносяться до розряду безадаптованих.

Відбувається все через те, що ця хвороба передається повітряно-крапельним шляхом, тому має легкий механізм передачі.  Якщо  вона портяпляє у організм людини з групи ризику – то людина заражаєтья. Швидше можна заразитися в приміщеннях, ніж на свіжому повітрі, але й там – це можливо.

Для того, щоб захворіти на туберкульоз потрібен не лише збудник, але й “благодатний” ґрунт – це слабкий імунітет, часті пневмонії, бронхіти, куріння, наркотики, цукровий діабет. Є ціла група людей медичного ризику, які піддаються захворюванню туберкульозом. Це переважно робітники сфери обслуговування, водії транспорту, торгівлі, банків і т.д. Серед тих, хто до них приходить за послугами є хворі на туберкульоз, саме тому ці люди можуть заразитися.

Симптоми туберкульозу легень

Зазвичай все починається з бездинамічного кашлю протягом двох тижнів, а також невисокої температури протягом такого ж періоду - 37,1-37,3. В людини немає жодних підстав для хвороби, але симптоми є. Також хворого переслідує постійна сонливість пітливість, відсутність апетиту. Ці симптоми – ознака того, що треба звернутися до лікаря. Найперше варто зробити флюорографічний знімок і з ним піти до сімейного лікаря, який за потреби відправить хворого до лікаря-фтизіатра

Профілактика і лікування туберкульозу

Оскільки збудником туберкульозу є туберкульозна паличка, яка дуже стійка у зовнішньому середовищі і завдяки якій  1 хворий може інфікувати за рік від 10 до 15 людей, краще хворобу попередити, ніж лікувати.

Перший етап профілактики це імунізація - дітям варто робити щеплення. Зазвичай БЦЖ малечі роблять у пологовому і потім згодом у 7 років.

- З 2012 року по 2016 у нас у Кременчуці було мало вакцини БЦЖ, тому вакцинувалося тільки 20-30 % дітей. Зараз вакцини достатньо –тому цього року імунізовано вже 88 % дітей. Це високий показник, - каже Лариса Коровіна.  З 18 років я рекомендую щорічно проходити флюорографічний огляд – адже це дасть можливість виявити туберкульоз на ранніх стадіях.

Другий етап – проходити щорічну флюорографію та відмовитися від шкідливих звичок (куріння, алкоголь, наркотики), позбутися психосоматичних навантажень, таких як стреси, великі фізнавантаження.

Третій етап – загартовуватися і дотримуватися вітамінізованого і багатого білками, якісного харчування.

Як кажуть медики - туберкульоз виліковний , але для лікування потрібна наполегливість. Це дуже тривале і ретельне лікування – перш за все - регулярне прийняття препаратів, які призначив лікар. Якщо це не робити – успіх лікування знижується.

Лікування відбувається у всіх по-різному, якщо хворий хворіє відкритою формою, то він лікується у стаціонарі, якщо це закрита форма – то він лікується амбулаторно. Але це питання вирішують лікарні.

Якщо ж не лікуватися, людині може загрожувати високий ступінь інвалідизації. Тяжкі форми хвороби, неправильне лікування, чи його відсутність також можуть призвести до смерті людини.

Пам’ятайте, як кажуть медики, - будь-яку хворобу легше попередити ніж вилікувати. Слідкуйте за своїм здоров’ям!

Нагадаємо, у Кременчуці касир супермаркету ходила на роботу з відкритою формою туберкульозу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#туберкульоз #захворювання #кількість #збільшилася #відкритаформа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...