• Головна
  • Вже три роки Іловайська трагедія в пам’яті українців
13:27, 29 серпня 2017 р.

Вже три роки Іловайська трагедія в пам’яті українців

Вже три роки Іловайська трагедія  в пам’яті українців, фото-1

Сьогодні відзначається третя річниця Іловайської трагедії, яка відбулася  29 серпня 2014 року. Ця подія була однією з переломних в історії АТО.         

Розпочалося все 4 серпня 2014 року, коли генерал Хомчак поставив завдання розвідати сили, які утримують Іловайськ. Перший штурм почався 6-7 серпня, а ось прорватися в місто українські силовики, що складалися переважно з добровольчих батальйонів, змогли  лише 18 серпня. Вони взяли частину міста під свій контроль, але 23-24 серпня опинилися в оточенні, коли російські війська ввійшли у тил українських підрозділів. 29 серпня російський офіцер, за наказом Путіна відкрити гуманітарний коридор для виходу українських військ з оточення, повідомив, що вони випустять їх, але без зброї. Вихід відбувався двома колонами – «Північна» під командування Руслана Хомчака та «Південна» під командування Олексія Грачова.  

Усього в боях під Іловайськом брало участь близько 1400-1700 чоловік.

Північна колона пересувалася маршрутом Многопілля — Агрономічне — Новодвірське — Михайлівка — Андріївка — Горбатенко — Чумаки — Новокатеринівка. Початок та кінець її розтягнувся на велику відстань. Російська армія почала обстрілювати колону, коли «голова» була біля Чумаків.

Південна колона ж рухалася маршрутом Многопілля — Червоносільське — Осиково — Побєда — Новокатеринівка. Тут противники настигли їх, коли перша половинна колони минула Червоносільське, а ось іншій частині не вдалося пересікти населений пункт.

Вже три роки Іловайська трагедія  в пам’яті українців, фото-2
Вже три роки Іловайська трагедія  в пам’яті українців, фото-3
Вже три роки Іловайська трагедія  в пам’яті українців, фото-4
Вже три роки Іловайська трагедія  в пам’яті українців, фото-5

Через Іловайську трагедію українські війська, нічого не підозрюючи, були розстріляні або потрапили до полону. Важкі втрати привели до того, що українське керівництво прийшло до укладення Мінського Перемир’я – Україна – Росія – ОБСЄ.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко 2 вересня 2016 року повідомив, що дані про наслідки вірні, а вони такі:

366 загиблих осіб;

-150 зниклих безвісті;

-429 отримали поранення різних ступенів важкості;

-300 потрапили у полон;

майже 300 мільйонів гривень, а саме на таку суму було втрачено військового озброєння та техніки. 

Проведений аналіз у лютому 2017 року, додав до цього ще й таку статистику втрат: 21 танк; 41 БМП; 11 БТР; 14 САУ; 12 гаубиць, 2 установки РСЗВ і 22 одиниці іншої бронетехніки.

Як стало відомо 18 серпня 2017 року, в полоні терористів вже три роки залишаються вісім чоловік.

29 серпня навіки стало для нашої держави пам’ятною та трагічною датою. В цей день в Кременчуці було проведено декілька заходів.

О 9 годині ранку біля пам’ятного знаку в парку «Ювілейний» відбувся мітинг, в якому взяли участь керівники міста, учасники АТО та їх сім’ї, а також небайдужі жителі міста.

На мітингу міський голова Віталій Малецький відмітив, що мир на українській землі буде тоді, коли прапор України повернеться та замайорить на Донбасі. Також він наголосив, що Україна – це ціла та неділима країна, яка не зверне зі свого шляху до євроінтеграції та буде боротися за свої інтереси та захищатиме кордони від агресора.

Перед тими, хто завітав на захід, виступили учасники Іловайської трагедії та бойових дій Олег Штефан та Олександр Кравченко, а також виконуючий обов’язки голова громадської організації «Об’єднання учасників та  ветеранів АТО Кременчука» Віктор Махоркін.

Після цього відбулася хвилина тиші на честь вшанування всіх загиблих героїв, та пролунали залпи військового салюту, а бійці військової частини А-1546 під командуванням свого командира полковника Олександра Келембета пройшли урочистим маршем. Живі квіти пам’яті були покладені до підніжжя меморіального знаку «Героям АТО», що в парку «Ювілейний».

Вже після мітингу відбулася панахида на Свіштовському кладовищі, де поклали квіти до могил загиблих кременчужан, які брали участь в АТО.

Завершиться цей визначний день переглядом фільму про Іловайську трагедію зі спогадами учасників тих подій. Місце та час – площа Незалежності о 19 годині.

Кременчужани, які загинули під час Іловайської трагедії:

Вже три роки Іловайська трагедія  в пам’яті українців, фото-6
Вже три роки Іловайська трагедія  в пам’яті українців, фото-7
Вже три роки Іловайська трагедія  в пам’яті українців, фото-8
Вже три роки Іловайська трагедія  в пам’яті українців, фото-9
Вже три роки Іловайська трагедія  в пам’яті українців, фото-10
Вже три роки Іловайська трагедія  в пам’яті українців, фото-11
Вже три роки Іловайська трагедія  в пам’яті українців, фото-12
Вже три роки Іловайська трагедія  в пам’яті українців, фото-13
Вже три роки Іловайська трагедія  в пам’яті українців, фото-14
Вже три роки Іловайська трагедія  в пам’яті українців, фото-15
Вже три роки Іловайська трагедія  в пам’яті українців, фото-16

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#іловайськ #трагедія #герої #річниця
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...