Які зміни в Україні вступили в силу в перший день зими

У перший день зими в Україні набули чинності: нові правила судового процесу, безвіз із Об’єднаними Арабськими Еміратами, збільшення розміру аліментів, розширення використання електронного підпису тощо. Окрім того, губернаторів тепер призначатиме сам Президент.

Президентом України Петром Порошенко підписано закон «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Отож, відтепер норми закону розширюють методи судового захисту, забезпечують відкритість і прозорість судового процесу, розумні строки розгляду справ в суді. Цей закон також передбачає впровадження системи «електронного суду».

З 1 грудня українці зможуть подорожувати до ще однієї країни – Об’єднаних Арабських Еміратів.

Окрім того, загиблих під час Революції Гідності прирівняли до учасників бойових дій, посиливши соціальний захист учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих при цих подіях.

Президентом підписано закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Цей документ також замінює в офіційному використанні термін «Велика Вітчизняна війна» на «Друга світова війна».

З 1 грудня, згідно з бюджетом на 2017 рік, підвищується прожитковий мінімум: для дітей віком до шести років – до 1492 гривень, для дітей у віці від шести до вісімнадцяти років – до 1860 гривень, для працездатних осіб – до 1762 гривень, для осіб, які втратили працездатність, – до 1373 гривень. Окрім цього, збільшуються соціальні виплати, прив’язані до розміру прожиткового мінімуму (виплати одиноким матерям, допомога малозабезпеченим сім’ям, допомога на поховання тощо).

З 1 грудня зросли виплати українцям з інвалідністю та особам, які здійснюють догляд за інвалідами. Всього перерахують десять видів виплат з інвалідності, які прив’язані до прожиткового мінімуму.

Нафтогаз із першого дня зими продає газ для промисловості за ціною мінімум 9019,2 гривень, а це на 2,4% більше, ніж листопадова ціна за газ. Отож, це означає, що ціни на продукти зростуть.

Розслідування проти чиновників і антикорупціонерів займатиметься окреме відомство. Виключно слідчі Державного бюро розслідувань мають право розслідувати злочини:

-вчинені колишніми президентами;

-вищими державними чиновниками;

-членами Центральної виборчої комісії;

-депутатами Верховної Ради;

-керівництвом ГПУ;

-головою Національного банку;

-суддями та правоохоронцями.

Що стосується освіти, то, відповідно до нового закону «Про освіту», школи зобов’язані публікувати повну фінансову звітність  (не тільки щодо отриманих державних коштів, а й про отримання благодійних внесків батьків). Окрім того, у  грудні проведуть моніторинг того, як виконується ця частина закону.

Набув чинності і новий порядок стягнення аліментів – тепер це не позовне провадження про стягнення, а наказне. Суд в триденний термін з моменту прийняття видає судовий наказ без судового засідання, а також виклику стягувача та боржника для заслуховування його пояснень по суті заявлених вимог.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину збільшено з тридцяти до п’ятдесяти відсотків прожиткового мінімуму. Для розрахунку розміру аліментів враховується тепер не тільки офіційна зарплата одного з батьків, з кого стягуються аліменти, а й наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, витрати платника аліментів.

З 1 грудня на сайті Державної фіскальної служби України оприлюднили договори про визнання електронних документів, а з 1 січня 2018 року набуде чинності  система «Електронний кабінет».

Президентом Петром Порошенко підписано Закон «Про електронні довірчі послуги». Розпочалося реформування національної нормативної бази в сфері електронного цифрового підпису – з’являються електронна ідентифікація, електронний підпис, електронна печатка, електронна відмітка часу, електронна доставка, інтероперабельність.

Отож, за допомогою цього закону:

-полегшується транскордонне використання онлайн-послуг;

-створюються умови для безпечної електронної ідентифікації і аутентифікації, а також взаємного визнання ключових компонентів транскордонних цифрових послуг, таких як електронна ідентифікація, електронні підписи, електронні документи та послуги,

-визначаються основні принципи державного регулювання в сферах електронних довірчих послуг електронної ідентифікації.

Верховною Радою прийнято законопроект №7126 «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби», який вже підписав Президент.

Отож, закон передбачає виведення з-під дії закону про державну службу керівників місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників. Окрім того, вони знову можуть бути членами політичних партій, а можуть знову об’єднувати законодавчу та виконавчу владу. Глави місцевих державних адміністрацій дозволяється займатися політичною діяльністю.

Цим законопроектом також скасовується відбір голів місцевих державних адміністрацій та керівників центральних органів виконавчої влади. Це означає, що їх буде призначати сам Президент без конкурсу.

Кабінетом міністрів призначаються та звільняються з посади керівники центральних органів виконавчої влади, котрі не входять до складу уряду та їх заступники.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов