• Головна
  • В українських школах з’явиться новий предмет – Основи споживчих знань
20:10, 4 січня 2018 р.

В українських школах з’явиться новий предмет – Основи споживчих знань

В українських школах з’явиться новий предмет – Основи споживчих знань, фото-1

Планом заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року, котрий затверджено постановою Кабінету Міністрів від 27 грудня 2017 року, визначено, що:

- у загальноосвітніх навчальних закладах викладатимуть «Основи споживчих знань»;

- у вищих навчальних закладах готуватимуть фахівців за спеціалізацією «Експертиза товарів та послуг»;

- а молодь щорічно залучатимуть до тестування якості.

Цим документом передбачено:

- розроблення законодавчих актів;

- проведення заходів, які стосуються обговорення проблемних питань у зазначеній сфері та шляхів їх вирішення, за участю представників центральних органів виконавчої влади, громадських організацій, бізнес-асоціацій;

- розроблення навчальних програм з метою підвищення споживчої освіти громадян.

Отож, в Україні таким чином забезпечать правовий рівень захисту прав споживачів згідно з європейськими вимогами, підвищать рівень правової обізнаності та поінформованості населення щодо своїх законних прав та механізмів їх захисту.

Окрім цього, передбачено розроблення законопроектів з метою імплементації актів Європейського Союзу та захисту прав споживачів у сфері електронної торгівлі.

У документі також йдеться про створення умов для ефективного досудового (альтернативного) врегулювання споживчих спорів, питань сприяння розвитку системи незалежних досліджень рівня якості та безпеки товарів, робіт і послуг на споживчому ринку.

Для інформування населення передбачено створення на офіційних веб-сайтах державних органів окремих розділів для висвітлення актуальних питань у сфері захисту прав споживачів, відповідальними за це визначено: Міністерство економічного розвитку, Міністерство аграрної політики, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство освіти і науки, Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Упродовж 2018-2019 років місцеві органи виконавчої влади створять консультаційно-інформаційні «гарячі лінії», а також буде вивчено європейський досвід функціонування консультаційних центрів для споживачів, який ймовірно згодом використають в нашій країні.

За матеріалами прес-центра Урядового порталу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#постанова #кабінетміністрів #навчальнізаклади #молодь #основиспоживчихзнань #експертизатоварівтапослуг #тестуванняякості
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...