• Головна
  • Сьогодні відзначається Водохресний святвечір
13:15, 18 січня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні відзначається Водохресний святвечір

Сьогодні відзначається Водохресний святвечір

Напередодні Водохреща, 18 січня, відзначається Водохресний святвечір.

Головною забороною в цей вечір є їжа – віруючі люди говорять, що краще нічого не їсти доки не зійде перша зірка, а ось після цього вже починається святкова трапеза, перед якою потрібно випити стакан освяченої води.

19 січня прибирати в будинку не можна, а тому традиційно це робили 18 січня, так як зустрічати велике свято в брудній квартирі вважалося дуже погано.

Увечері, 18 січня, проводиться церковна служба в святвечір, а після її закінчення відбувається урочистий ритуал водосвяття на згадку про хрещення Христа на річці Йордан. Отож, саме в це свято вода має дуже велике значення, тому ганьбити її будь-яким чином забороняється.

У Водохресний святвечір не можна ставити на стіл парну кількість страв – їх повинно бути сім або дев’ять.

У саме свято можна гадати та щедрувати, проте після самого Хрещення Господнього робити це забороняється. Варто відмітити, що церква ніколи не підтримували такі традиції, називаючи їх язичницькими.

Вважається, що на хрещенські вечері розгулює нечиста сила та намагається проникнути в будинок, щоб захистити оселю від злих духів, люди кропили всі кути в будинку водою, котру освятили в церкві, а також на всіх дверях і вікнах малювали крейдою хрест, який захищав від усього бісівського.

Окрім цього, для того, щоб уберегтися від хвороб, свячену воду пили.

Основні обряди на Водохреща пов’язані з водою, а проводяться вони з 18 на 19 січня з 00:10 до 1:30, адже вважається, що саме в цей час водохресна вода має найбільшу чарівну силу.   

Ось деякі з обрядів, які проводяться на Водохреща:

На добробут і багатство проводиться ближче до опівночі: водою, освяченою на Водохресний святвечір, окроплюються в будинку всі кути. При цьому у Господа проситься позбавлення від збитків, нагородження достатком і благополуччям будинку. Частину святої води, що залишилася, залишають там, де зберігаються гроші.

На багатство та щастя: у ємність з водохресною водою опускається срібна монета. Ця чаша ставиться на підвіконня, щоб її вночі висвітлював місяць. Подумки три рази потрібно сказати прохання вищим силам про матеріальне благополуччя та щастя, а після цього лягти спати. На ранок з води дістається освячена монета – віднині вона надійний талісман, який зберігається в таємному місці.

На виконання бажання: у водохресну ніч в чашку наливається освячена вода. Коли по чашці підуть легкі брижі, необхідно вийти на вулицю та тричі сказати заповітне бажання, дивлячись на небо. Після цього вода ставиться в будинку під ікону до наступного Водохреща. Попри все це, якщо спочатку брижі на воді не з’явилися, подальші дії не мають сенсу – бажання не здійснилося.    

На 19 січня здійснюється обряди на Водохреща – хресна хода, освячення води в церкві та купання в крижаній хрещенській воді. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водохреща #водохреснийсвятвечір #освяченавода #церковнаслужба #свято #обряди
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...